“Kruts kompis” par 500 LVL

Posted by:     Tags:  , , , , ,     Posted date:  August 19, 2010  |  19 Comments
Pat  zebrai ir skaidrs, ka par štuku var nopirkt superdatoru, uz kura viss “griezīsies” pa pirmo. Tomēr mēs esam racionālas būtnes, un šoreiz mēģināsim sakrāmēt sub-500 LVL datoru, par kuru nebūtu jāsarkst pat man.

Galvenie kritēriji šāda datora komponenšu izvēlei ir balstīti uz spēlēm. Jāpanāk, lai visas spēles strādā labā izšķirtspējā, lai tuvāko pāris gadu laikā nav jāmaina CPU, plate u.c. liela detaļa, ja kādai jaunai spēlei ar esošo kļūst par īsu. Vienīgās lietas, kas teorētiski būtu jāuzlabo šādā nākotnes situācijā, ir VGA maiņa vai RAM papildināšana.

Kasti izvēlējāmies tādu, kurā ielien videokartes ar dual slot fansinkiem saglabājot maku saudzējošu fiskālo efektu.

Šai kategorijai pakļaujas visas InWin EAR sērijas kastes, no kurām paķērām kandidātu ar konservatīvāko dizainu: InWin EAR002 MidTower.

Jāpiebilst, ka šīs kastes šasija un izpildījums ir pārsteidzoši labs, iekšas ir kārtīgi nostrādātas, metāla un plastmasas daudzums pielietots tieši tik, cik vajag, lai dators rezultātā būtu kluss un izturīgs kā zirgs.

Operatīvā atmiņa normālam datoram nepieciešama kaudzēm, tamdēļ bez iespringuma spraužam iekšā Kingston 4GB DDRIII 13333MHz kitu un braucam tālāk.

CPU – pie šīs lietas nācās palauzīt galvu, vai doties divkodolnieka virzienā un atlikušo naudu ziedot niknākai videokartei, vai tomēr nodrošināties uz ilgāku laiku ar kārtīgu proci, ņemot vērā, ka tā ir viena no pozīcijām, kuru parasti uzlabo ar visa datora maiņu.

Saprāts ņēma virsroku un izvēlējāmies šajā komplektā iespiest kārtīgu četru kodolu procesoru Intel Corei5-760. Toppc redakcija uzskata, ka šāda procesora īpašnieks var CPU jautājumā atslābināties uz kādiem gadiem trim kā minimums.

No pamatplatēm tikko nesen LV tirgū parādījušās ECS plates, kas izceļās ar zemu cenu un savdabīgu vizuālo izskatu. Tomēr ar tehniskaijiem parametriem šeit viss ir kārtībā – P55 čipsets, 4 atmiņas sloti, 6 SATA un PCI-Expresis. Kā saka -viss ko sirds kāro, un par nepilniem 55.00 LVL.

Iepazīstieties ar ECS P55H-CM

Cieto disku lauciņā Toppc iecienījuši Samsung F3 1TB disku – datu pārraides ātruma, labu labās cenas un klusās darbības iespaidā. Kamdēļ tas ir tā, vari palasīt mūsu pašu nelielajā cieto disku apskatā.

Jebkuram mūsdienīgam datoram nepieciešama optiskā iekārta. Nekādas speciālas izvēles neveicām, paķērām lētāko DVD rakstītāju ar SATA pieslēgumu un viss: LG Electronics GH22NS50

Kā pēdējos izvēlējos barošanas bloku un video karti, jo attiecībā par pārējām detaļām kompromisi netika plānoti, tamdēļ šajās pozīcijās ir kur izvērsties dēļ plašās izvēles.

Galvenie kritēriji video kartei: lai būtu 1GB atmiņa, cienījams engine, kas pavelk jebkuru šī brīža spēli labā kvalitātē, un ar klusu dzesētāju. Lielākais izaicinājums bija sabalansēt barošanas bloka jaudu ar pārējo sistēmu, lai nesanāk pārsteigumi uzlabojot to visu nākotnē.

Beigu beigās mums viss izdevās un videokartes izvēle krita uz Club 3D Radeon HD5770 OC 1GB. Šeit gan jāpiebilst, ka variantu ir daudz, galvenais ir nepārkāpt 110 LVL robežu un katrs var pielasīt sev tīkamāku grafisko akseleratoru.

PSU arīdzan ir milzum plašā piedāvājumā. Mēs izvēlējāmies Xilence 580W SPS-XP580.12R dēļ tā, ka šim modelim ir divi VGA barošanas konektori, kas nākotnē varētu noderēt, ja ienāk prātā pirkt smagā gala video karti. Ja tomēr labāku karti gribās šodien un punkts, tad var pirkt švakāku bloku, piem. šo GigaByte Superb 550P modeli un pāri palikušo piecīti investēt mazliet labākā videokartē vai desmit aliņos 🙂

Kopsummā datora cena saskrēja zem 500 LVL, kas arī bija jāpierāda. Tamdēļ nesēdi un negaidi, kad dolārs atkal kāps, un brien iekšā interneta dzīlēs iegādāties mūsu piedāvāto kasti.

P.S Ja pašam slinkums to visu samest grozā, drīkst izmantot mūsējo.