Lenovo G550 apskats – ideāls mājas dators par zemu cenu?

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  July 1, 2010  |  11 Comments

Toppc.lv redakcijas rokās nonācis viens no Lenovo portatīvo datoru pārstāvjiem ar segvārdu G550. Šajā rakstā mēģināsim apskatīt šī modeļa plusus un mīnusus potenciālo patērātāju zināšanai.


Klēpjdators ietērpts diezgan gaumīgā korpusā, kas ir izveidota no matēta materiāla un maziem ornamentiem, kas, mūsuprāt, liek kopējai virsmai mazliet atgādināt karbona apdari. Dators veras vaļā un ciet ļoti līdzeni pateicoties diezgan izturīgajām enģēm. Patīkami, ka nav nekādi knibuļi, kā, piemēram, Acer’iem ar kuriem tiek nofiksēts aizvērts vāks. Šis ir gana solīds tāpat. Dažiem kā plusu dažiem kā mīnusu var pieminēt, ka taustiņi ir bez krievu burtiem, līdz ar to vajadzības gadījumā nāksies krāmēties ar burtu uzlīmēm. Starp citu, ja kādam interesē, tad Elkor tādas ir nopērkamas par 2Ls gab. Patīkami, ka tastatūrai ir atsevišķs NumPad taustiņu bloks, kas ļoti atvieglo dzīvi. Tastatūru atzinām par labu esam, bet, tomēr, mazliet traucēja taustiņu Fn un Delete novietojums. Pieredzējušiem datorlietotājiem jau asinīs ir slimība, ka kreisajā apakšējā malā viņus sagaida mīļotais Ctrl. Ja samainītu Fn ar Ctrl un Delete ar Pause, nebūtu neviena slikta vārda, ko piebilst.

G550 aprīkots ar 15.6 collu displeju, kuram ir standarta 1366 x 768 izšķirtspēja un LED aizmugurapgaismojums. Glancētais ekrāns savienojumā ar LED attēlu patiešām padara baudāmu, taču, ja nākas strādā ļoti izgaismotās vietās, bieži vien nāksies aplūkot savu spoguļattēlu.

Portatīvais dators aprīkots ar 3 USB pieslēgvietām, VGA izeju un, protams, tīkla pieslēgvietu. Acij slēptās ekstras vēl ir Wi-Fi un Bluetooth uztvērēji. Der piebilst, ka iebūvēts Bluetooth noderēs katram, ja ne uzreiz, tad pie nākamā tālruņa vai peles iegādes noteikti. Strāvas kabelis pievienojas labajā malā un netraucē darbošanos ar peli. Pārdomāta ir arī dzesēšanas sistēma. Karstais gaiss tiek izvadīts no datora kreisā sāna, nevis kā dažiem Asusiem no labā, līdz ar to atkrīt paātrināta ādas novecošana, tiem, kas ikdienā lieto peli. 😀 Vēl varam piebilst, ka šī dzesēšana ir diezgan efektīva. Dīkstāves režīmā procesora temperatūra svārstījās ap 30, bet pie maksimālas noslodzes ap 58 grādiem.

Zem pārsega slēpjas Intel Pentium divkodulu procesors T4300, kurš darbojas ar 2.16GHz darba frekvenci. Diemžēl, šis modelis nevar lepoties ar atsevišķu grafisko karti, taču iebūvētā Intel 4500MHD mums pierādīja, ka spēj atskaņot bez problēmām pat Full HD 1080p kvalitātes video. Standarta komplektācijā G550 jau aprīkots ar diviem DDR3 operatīvās atmiņas moduļiem, viens 2GB, otrs 1GB, kuri attiecīgi sastāda kopējo apjomu 3GB un darbojas ar 1066Mhz frekvenci. Šim Lenovo informācijas glabātājs būs 320 GB cietais disks Western Digital izpildījumā ar vidējo lasīšanas ātrumu 50MB/s.

Diemžēl šis modelis ir bez operētājsistēmas, tāpēc nāksies instalēt pašiem vai arī iegādāties datoru kopā ar kādu no OEM licencēm. Priekš portatīvā datora notestēšanas uzstādījām tam Windows 7 Pro 32bit versiju. Uzstādīšana aizņēma nepilnu pus stundu, pēc kuras vienīgais draiveris, ko vajadzēja lejupielādēt no interneta bija grafiskajai kartei. Par to, ka spēlēm šis dators nav īsti paredzēts bijām pārliecināti, bet gribējām noskaidrot, kā tas reaģēs saskaroties ar augstas kvalitātes filmām 720p un 1080p formātos. Nākas atzīt, savu godu aizstāvēja godam. 720p filmu noskatījāmies, bez nekādām problēmām un 1080p reizēm izdevās noķert dažus graudainus stūrus, kuri filmas skatīšanos netraucēja vispār. Pilnībā uzlādēts akumulators spēja nodrošināt 2h 25min aktīva darba (pie maksimāli izgaismota ekrāna), t.i video skatīšanos, programmu uzstādīšanu u.c.

Galavārds

Šis konkrētais modelis atstāja patīkam iespaidu kā labs variants mājas datoram, kas tiks izmantots interneta lietošanai, filmu skatīšanai vai darbam ar ofisa programmām. Par cik videokarte nav no jaudīgākajām jaunākās spēles atkritīs, bet tomēr savas iemīļotās klasikas spēlmaņi varēs padzenāt arī uz šī datora.

Iegādāties šo datoru varat par ļoti patīkamu cenu – 275 Ls Dateks.lv katalogā.

11 Comments for Lenovo G550 apskats – ideāls mājas dators par zemu cenu?

JuR

cena patiešām saistoša, paldies par aprakstu

kasparrs

Apraksts diezgan labs!

Izliecies

Šitais būtu man ideāls variants. Tik nevar saprast, vajag portatīvo vai nē.

Apraksts pa pirmo, varbūt būtu vēl labāk, ja bildes būtu nedaudz lielākas + no visām pusēm.

Kā ir ar cietā diska un RAM nomaiņu? Šim ir iespējama? Portatīvos nekad neesmu taisījis vaļā, tāpēc tāds jautājums.

Aivars

Cietos var mainīt pēc sirds patikas, ar RAM’iem jābūt uzmanīgiem, jāskatās kādus atbalsta, lai nerastos liekas problēmas. Ja domā šīs mazās bildes, tad viņas ir klikojamas, bet ja sirds tīko, vēl lielākas bildes var redzēt caur direct linku. piemēram http://www.toppc.lv/wp-content/uploads/2010/07/lenovo-g550-5.jpg

Vecis

Tā tak ir sasodīta lēta nošugrāmata, nevis mājas dators. Mājas dators ir miditoweris kas piejūgts pie kāda ~22″ monitora ar klavu un peli, un vēl šoto. Kādu “mājas datoru” varam savākt pa 0.3k? Ehhh…

Izliecies

Vēl ko aizmirsu pajautāt – cik GB RAM rādījās ar 32-bit OS? Visi trīs?

Aivars

Jā 3GB.

Apskats Lacie Rikiki ārējais cietais disks – noderēs katram | TOP PC.Lv

[…] labajām atsauksmēm par neseno Lenovo apskatu, šodien Top PC redakcija piedāvā nākamo apskatu. Šodien uzmetīsim aci Lacie Rikiki 500GB […]

šmiga

apskatnieki te ir bērnudārznieki? 😀

Egils Zonde

Daži komentētāji – zīdaiņi.

Lietotaajs

Man ir shis Dators un varu teikt ka tas strada man zem Win7 Ultimate x64 un nekadu problemu, ikdienaa daru daudz lietas vienlaicigi ar datoru un tam noslogojums reti ka manas rokas ir 100% bet lielaam grafiskajaam programmaam shis modelis gan nederes, liekas kautkaa par leenu