Apple Fail!

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  June 10, 2010  |  12 Comments

Apple atkal ir apkaunots, šoreiz gan ne viņu pašu vaina. Un nekāda svarīgā (kā piemēram VID datu bāze) informācija tur nav, tikai tāda trīs Bībeļu vai Hariju Poteru biezuma sējumi ar 114 tūkstošiem iPad e-pasta adresēm un to ICC-ID numriem, kas autentificē lietotāju AT&T tīklā. Pie cietušajiem  var ieskaitīt personas sākot no New York Times izpilddirektoram līdz Baltā nama un NASA darbiniekiem.

Šis caurums, caur kuru bijis iespējams iegūt šos datus, ir aizšpaktelēts, bet tas noteikti pasliktinās tā jau sliktās savstarpējās AT&T un Apple attiecības.

Neskatoties uz visu, ka datu noplūde ir notikusi AT&T, juridiski par datu noplūdi klientu priekšā ir atbildīgs Apple – viņi nodrošina operatoru ar e-pasta adresēm, lai klients varētu aktivizēt savu iPad, klientam nav iespējas izvēlēties operatoru (to izvēlas Apple, AT&T ir ekskluzīvs līdzīgi kā pašmāju LMT). Apple  ir uzņēmies atbildību par savām ciešajām saistībām ar kādu no operatoriem.

Datus ir ieguvis grupējums, kurš pats sevi dēvē par Goatse Security. Līdzīgi kā pašmāju Neo, dati ir iegūti ar skriptu palīdzību no visiem publiski pieejamās AT&T mājas lapas. Princips arī gaužām līdzīgs, minam ICC-ID kodu HTTP pieprasījumā un aidā, preti nāk e-pasta adrese.

Secinājumus katrs var izdarīt pats, bet katrā ziņā ne tikai valstī, kur cilvēki lido tuneļos, tiek pieļautas dažādas muļķīgas kļūdas.

12 Comments for Apple Fail!

Tweets that mention Apple Fail! | TOP PC.Lv -- Topsy.com

[…] This post was mentioned on Twitter by Rainis, TOP PC.Lv. TOP PC.Lv said: Apple Fail! http://bit.ly/aYxHob #toppc […]

weedy

Fail tas ir AT&T, kas visticamāk izmanto Cisco ierīces un MS programmatūru, viena no kurām arī ir par iemeslu noplūdei.

Apple rāda priekšzīmi un uzņemās atbildību par partnera sastrādāto šmuci.

Un autor – “go get a life”.
No taviem skaudīgajiem izvirdumiem vienai no veiksmīgākajām kompānijām pasaulē ne silts, ne auksts, pats tikai sevi parādi kā subjektīvu “heiteri”.

Priednieks

Es centos atspoguļot faktus, ka jebkuram un jebkurā valstī var sanāk šmuce, tādi pati kā pie mums. Un rakstā pieminu kas uzņemas atbildību. Mieru, tikai mieru!

Jānis

Priedniek, pataisnojies vēl, tev labi sanāk 🙂 Man patika “valsts, kur cilvēki lido tuneļos.” Katrā ziņā interesanti, šis gadījums mums parāda, ka nav par to vid eds daudz ko iespringt, tā ir normāla parādība visā pasaulē.

Adolfs

lol, Apple fanboys citam saka – get a life. 😀

weedy

Lol, Adolfs atražo stereotipus un izmanto ad hominem.
Kāds viedpakaļa!

weedy

Priedniek, atspoguļojis faktus tu būtu, ja rakstītu “AT&T fail, Apple uzņemas atbildību”, kas būtu precīzi tas, kas notika.
Bet tas taču Apple Fail, jo ienīst Apple ir tik “stilīgi”.
Izņemot, tas vairs nav kādus gadus 2-3 vismaz..

weely

weedijs ir baigais nūģis.

av

Virsraksts kliedzošs, taču nekur nesaskatu iztērzējumu pašā rakstā. Kas tieši ir Apple fail? Atbildības uzņemšanās? Operātora hardware / drošības risinājums?

Sandž`

Un visgudrākie komentāri nāk no abolikonnu īpašniekiem. Dzīve ir jāiegūst cilvēkiem, kuri pērk kompi nevis kompi un mašīnu/alu/stringus draudzenei.

Man uz rakstu vispār ir pofig, bet Jūs esat izsmiekls. Man patīk tie gudrie skaidrojumi, kāpēc Ābols ir tik kruts, kā teiksim dators bez kastes smuki izskatās, viņš ir balts un tā tālāk. Ā un balts dators resnām meitenēm liek izskatīties slaidām. Tas tāds novērojums.

rocky

Kas Fail tagad kautkāds jaunais lamu vārds? Weedy tik ļoti iesprindzis par nosaukumu, ka raksta būtību pat nesaprot 😀

Vūdijs

Viņiem vajag logo uz šito nomainīt vienkārši: http://sadanduseless.com/image.php?n=598