Valsts pārvalde On-Line #2

Posted by:     Tags:  , , , ,     Posted date:  May 24, 2010  |  2 Comments
Atgriežoties pie manas mīļākās tēmas, kuru īsumā varētu saukt “visu sagrūst datubāzēs un safiltrēt”, iešāvās prātā doma organizēt publiski pieejamu interneta lapu, kurā būtu redzami politiskie “fruktiņi” izvērstā ērti pārskatāmā un salinkotā “shēmā”.

Piemēram – ierakstām meklētājā “Buldozers”,  pa vidu parādās pats kungs ar bildīti, uz malām ir strīpiņas uz citām bildītēm, kurās redzami tuvākie radinieki un partneri, piem. šajā gadījumā būtu redzams Buldozeram pietuvināts kungs, vārdā (piemēram) Bertolds, tieši blakus minētajai bildītei.

Tālāk man ir iespēja nospiest, piem uz Bertolda bildītes, palasīt viņa profilu un visa shēma pārkārtojas ap Bertolda kunga bildīti attiecīgi pakārtojot šo “mākoni” jaunā, pārskatāmā shēmā.

Esmu pilnīgi pārliecināts, ka šāda tipa sistēma ir katra politiskā žurnālista galvā, tomēr man, kā ierindas politikas patērētājam ir ārkārtīgi grūti iegaumēt personas, kas sniedzas tālāk par šofera dēliem, tamdēļ šāda shēma varētu būt dikti noderīga.

No praktiskā viedokļa šai shēmai ir daudz plusu, vēlētājs var papētīt vēlēšanu sarakstus, kandidātu migrāciju starp politiskajiem spēkiem, kandidātiem pietuvinātus uzņēmējus, šoferus, dēlus un tiem pietuvinātus uzņēmējus, un daudzos gadījumos šīs vietnes apmeklētājs pats spētu “savilkt galus” starp faktiem valsts un pašvaldību “savējo” struktūrā.

Šo programmatūru iespējams papildināt ar visām (pamatotām) aizdomām, faktiem, tiesvedībām, utt., kas kā sarkanas strīpiņas varētu norādīt uz kādu notikumu, piem. Jūrmalgeitu1, Jūrmalgeitu2, Digitālgeitu utt. utt., ērti pārskatāmā veidā norādot arī uz publikācijām, raidījumiem u.c. ar šiem notikumiem saistītu dokumentāciju.

Lai vizuāli parādītu, kā tas varētu dabā izskatīties, atradu šo lielisko meklēšanas rezultātu kubiku: http://search-cube.com/

Ekrānšāviņš no Search Cube rezultātiem.

Peace!