Spēļu apskati: rFactor

Ievietoja:     Birkas:  , , , , ,     Pievienots:  May 19, 2010  |  3 Comments

rfactor_full

Auto simulāciju lauciņš uz PC ir pamests novārtā, dodot vien vaļu atsevišķiem pašdarbniekiem vai neatkarīgajiem istrādātājiem kaut ko izveidot, lai papildinātu šo žanru. Labu laiku atpakaļ – 2000. gadā, EA izveidoja auto simulācijas dzinēju, kas tika izmantots leģendārajai F1 2002 spēlei. Šo dzinēju vēl jorpojām plaši izmanto uz PC sastopamajās simulācijās. rFactor ir vēl viens auto simulators uz tā paša pamata. Ar ko šis atšķiras?

rfactor-2009-06-15-15-42-24rFactor ir diezgan atvērts auto projekts, kura galvenais stūrakmens ir spēlētāju komūna, modifikāciju veidotāji un online sacīkšu līgas. Tāds, kā Counter-strike braukšanu formātā. Visu izskaidrošu sīkāk. rFactor pamatā ir braukšanu spēle, kas radusies, radikāli uzlabojot, grafiski jau novecojušo spēles dzinēju no EA Sports. Standarta pakā spēle nesatur milzīgu skaitu trašu un mašīnu, bet gan tikai dažus modeļus no dažādām klasēm. Spēle pārstāv kā atvērto riteņu bolīdus, tā arī salonu mašīnas. Nav nedz NFS stila karjeras režīmi, nedz uzlīmju krāmēšana uz mašīnām – vismaz caur spēles vidi nē.

laguna01gq8Spēles pamatideja, ir salikt, uz tās, tīkamākos modus un pievienoties kādam no online serveriem, lai piedalītos elpu aizraujošos virtuālajos čempionātos visdažādākajās autosporta klasēs sākot no Megane kausa un beidzot ar F1 un Le Mans. Lai tas būtu vienkāršāk īstenojums, spēles veidotāji ir izveidojuši modifikāciju centrāli, kurā visi entuziasti un modderi apmainās ar veikumiem, organizē līgas saviem modiem un rūpējas par spēles satura daudzveidību – rFactor Centrāle.

Lielākā daļa no šeit atrodamajiem modiem ir ļoti augstas kvalitātes un bez problēmām konkurē ar profesionālu spēļu izstrādātāju saturu. Pats pamats – rFactor ir tikai paši spēles pamata faili un tehniskā uzbūve, pēc spēles instalācijas, jūs dodaties uz šejieni, izvēlaties, kādā autosporta disciplīnā vēlaties braukt, un ielādējat sev tīkamākos modus. Ja ir vēlēšanās, tepat katram modam var atrast online līgas, kurās braukt šos modus kopā ar citiem spēlētājiem.

12-May-10-rFactorCentral-6525_GRAB_008aaTehniski spēlei joprojām ir vairākas optimizācijas problēmas, kas seko tai kopš F1 2002 laikiem. Lai gan grafiski, uzlabotā versija izskatās jau daudz maz atbilstoši, ja ne 2010. tad pilnīgi noteikti 2008. , tai joprojām piemīt vairāki grafiski gļuki. Taču šī nav no tām spēlēm, kas piesaista tik lielu publiku dēļ grafiskajiem labumiem. Spēle normāli darbosies arī uz 4 gadus veciem datoriem, taču, lai arī labi izskatītos, būs ieteicams, kas jaunāks.

17-Apr-10-rFactorCentral-6843_GRAB_248Diezgan nemanāmi rFactor izstrādātājiem – Image Space – ir izdevies tas, ko lielās korpurācijas cenšas spēļu industrijā ieviest jau pēdējos 4 gadus. Veiksmīgi sabiedrībā integrēt spēli, kas pilnībā balstās uz lietotāju veidoto saturu, un paši spēlētāji nosaka, kā viņi vēlas spēlēt šo spēli. rFactor pierāda savu kvalitāti, esot par pamatu milzīgā skaitā profesionālo virtuālo sacīkšu čempionātos par nopietnām naudas balvām, kas reizēm sasniedz pat 30 000$. Tai pašā rFactor Centrālē var atrast ne tikai gatavus modus, bet arī dažādus darba rīkus, šo modu veidošanai.rfactor2008051019134303ve5 Tiesa, lai izstrādātu labas kvalitātes saturu, vienalga būs nepieciešamas padziļinātas zināšanas ne tikai mākslā, bet arī spēļu modificēšanā, jo netiek dots nekāds iesācēju redaktors, ar ko prastu rīkoties katrs konsolists. Vēl joprojām, tepat pie mums, Latvijā slavenākā virtuālo sacensību līga – f-1.lv, izmanto sacīkstēs, aizvēsturisko F1 2002. Jau vairākus gadus ir iespējams lietot spēcīgi uzlaboto rFactor, kas ne tikai sniedz grafiskus uzlabojumus, bet arī daudz reālistiskāku un detalizētāku fiziku. rFactor nav vienkārši vel viena spēle veikalu plauktos, tā vairāk ir virtuālo autosacīkšu kustība. Simtiem mašīnu, disciplīnu un trašu, līgu, un skaits tikai nemitīgi aug. Projekts ir tik veiksmīgs, ka tiek strādāts jau pie rFactor 2 versijas, par kuru diemžēl vēl nekādi sīkāki dati nav pieejami, zināms vien, ka spēle saglabās to pašu dzinēju.

Vienā teikumā: Pašlaik kvalitatīvākā auto simulācija uz PC priekš online līgām.

[rating: 4]

[poll id=”85″]

3 Comments for Spēļu apskati: rFactor

volume

LFS fizika man labāk patīk kā šī

Kampis

man arī šitā nepatika. man Lfs labāk patīk..

speles

Pēc video jau baigi forši, būs jāizmēģina