Cloud Computing – kas tas tāds?

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  May 11, 2010  |  4 Comments

Tiem, kas vēl nav izmantojuši cloud computing (CC) nav grūti to sākt. Izraujam no datora cieto disku un izmetam mizkastē, ierakstam CD matricā Ubuntu Live, sāknējam datoru no CD un esam mākonī, pie nosacījuma, ka pieslēgts internets.

Ja skatāmies uz E-mail lietošanu, tad šis pasākums lielākajam vairumam cilvēku jau ir iekš Cloud, t.i. atverot inbox.lv, vai gmail.com lietotājs darbina aplikāciju, kas pa lielam atrodas mākonī, nevis uz datora. Tāda pati aplikācija ir draugiem.lv, flickr.com, picasa utt.

Tādēļ var teikt, ka Cloud programmas ir jebkurš interneta serviss, kuram pieslēdzamies ar pārlūku, jeb, vienkāršāk sakot, interneta lapa, kur var kaut ko izdarīt: Aizūtīt vēstuli, augšuplādēt bildes, pārskaitīt naudu utt. utt. (pretstatā vienkāršai pārlūkošanai spaidot linkus)

Galvenā lieta, kas būtu jāzina par Cloud ir dabiska ierasto programmu un datu pakāpeniska pārkrāmēšanās no jūsu personīgā cietā diska “mākonī”. Tas nozīmē visu dokumentu, bilžu, video u.c. personīgas informācijas nonākšanu (ar laiku) pie svešiem cilvēkiem, kas uztur lielas jo lielas serveru fermas un, pēc vajadzības, var apskatīties jebko no jūsu konfidenciālā krājuma. Liela daļa lietotāju nemaz neapjēdz, ka viņu dati atrodas ļoti nosacītas drošības apstākļos.

Kā dzīvot tālāk, kad visi lielie interneta grandi pilnā balsī apgalvo, ka Cloud ir interneta un PC nākotne? Vai izmest cieto disku jau šodien, lai pierastu un nepazaudētu pavedienu jaunajā un nezināmajā, vai tomēr labāk slēgt visus kontus draugos, gmailā u.c. un pilnīgi noslēgties no pasaules?

Mans ieteikums – lietot visas online aplikācijas, kas parādās un mēģināt pilnībā pāriet uz veiksmīgākajām, jo, “kas pirmais ar, tas pirmais maļ” un šāda cloud pieredze (domāšanas stils) var nākt par labu jūsu darba meklējumos ne visai tālā nākotnē, kā arī pamatīgi uzlabot esošo darbu produktivitāti.

4 Comments for Cloud Computing – kas tas tāds?

CeleronS

Jā, paseedeshana draugos loti uzlabo darba produktivitāti. 😀
Es saprotu Jūsu domu, bet tas der līdz ir nodibināts pašam savs abc.

Jānis

Patreiz izskatās, ka interneta pirmsākumos dominējošā decentralizācijas tendence pamazām tiek aizstāta ar totālu centralizāciju, varētu teikt, ka demokrātijas vietā tauta priekšroku dod autokrātijai. Spriežot pēc vēstures, tas neturpināsies mūžīgi, un atvērtās platformas agrāk vai vēlāk ņems virsroku.

Kur glabāsies dati? Visdrīzāk kaut kādās torrentiem vai wuala līdzīgās atvērtās sistēmās.

Starp citu – apsveicu TopPC ar jauno dizainu!

JuR

es lietoju cloud antivīrusu, tas risinājums man patīk

Jaunā iPhone5 vissgaidītākie uzlabojumi-atrodi.id.lv

[…] Mākoņ-aplikāciju atbalsts. […]