Apple Maki uz AMD pročiem

Ievietoja:     Birkas:  , , , , , ,     Pievienots:  May 5, 2010  |  No comment

Internetā sāk klīst baumas par Apple vēlmi atkratīties no kārtējās atkarības, ko šoreiz Motorolas vietā viņiem sarūpējis Intel un spert soli pretīm AMD. Patiesībā nekāds brīnums tas nav, jo, kā jau jebkurā uzņēmējdarbības situācijā, atkarība no viena piegādātāja var izvērsties par letālu izvēli.

Ja paskatās no manis lolotās sazvērestības teorijas puses, aina kļūst mazliet skaidrāka. Jau labu laiku postulēju, ka Apple drīzumā (1 – 2 gadu laikā) nāks klajā ar paziņojumu par MacOSX palaišanu brīvē, tādējādi ļaujot to pilnīgi mierīgi uzinstalēt uz jebkura PC datora. Tas, protams, arī pašlaik ir samērā paveicams pasākums (Hackintosh), tomēr ir masa ar problēmām, kas vidusmēra lietotājam liksies nepārvarāmas. Un arī īpaši legālas šīs darbības pagaidām tomēr nav. Tamdēļ es uzskatu, ka šis (pāriešana uz AMD) process ir daļa no plāna liberalizēt Hackintosh, kā arī sirsnīgi “bundlēs” visus nepieciešamos draiverus šī procesa uzsākšanai.

Otrs variants ir vienkārša vēlme nosist cenu procesoriem, čipsetiem u.c. mikrenēm uz kurām Intel pašlaik (pēc manām domām) neadekvāti “vārās”

Trešais variants ir Apple sajūta, ka AMD vienā jaukā brīdī var tehnoloģiski apsteigt Intel (vismaz uz brīdi), tas pašreiz jau notiek: Lasi: Parādījušies pirmie seškodolu Phenom II testi, un pazaudēt savu maku High-End statusu.

Nu un pēdējā – visticamākā teorija: Apple pērkot ATI kartes netīšām uzsūtīja fūri ar pročiem un tagad nezina kur likt. 🙂