Steve Jobs: Flash vairs nav vajadzīgs

Ievietoja:     Birkas:  , , , , ,     Pievienots:  April 29, 2010  |  One Comment

Jau pirms kāda laika apspriedām kādēļ Ipad neatbalsta Flash. Stīvs Džobs (Steve Jobs) tikko ir publicējis vēstuli, kurā cenšas paskaidrot kāpēc Apple ir izlēmis neatbalstīt Flash uz iPad, iPhone un iPodTouch.

Vēstulē ir skaidri uzsvērti visi Flash defekti no Apple skatu punkta, kurus, protams, iztirzās un apstrīdēs visa interneta sabiedrība tuvākajās dienās.

Īsumā, Džobs apgalvo, ka Flash lieki patērē mobilo ierīču akumulatorus; nav īpaši labs priekš multi-touch operācijām un tā veiktspēja, uzticamība un drošība nav pārliecinoša. Flash arī ir īpašumtiesīga sistēma, bet reizē atzīstot, ka viņu mobilais OS arī ir aizsargāts ar īpašumtiesībām,  apgalvo, ka web standartiem vajadzētu būt atvērtiem, kā piemērām, HTML5, CSS un JavaScript.

Svarīgākais, ko Apple negrib, ir, lai trešās puses programmu slāņi (third party layer of software) nostātos starp platformu un izstrādātājiem. Noslēgumā Džobs secina, ka Flash jau ir novecojis. “Flash tika izveidots PC laikā, priekš PC un peles, bet mobilā ēra ir galvenokārt ir tendēta uz mazāk jaudīgām ierīcēm, skārienjūtīgiem interfeisiem un atvērtiem web standartiem – visas jomas, kur Flash atpaliek.”

Pilnu vēstuli varat izlasīt Apple mājaslapā.

Comment for Steve Jobs: Flash vairs nav vajadzīgs

kakulācis

Un tikko apstiprināja jauno Android 2.2 ar pilnu flash 10.1 atbalstu ^^ būs interesanti ^^
http://mashable.com/2010/04/27/android-flash/