PlayStation3 ar SSD

Ievietoja:     Birkas:  , , , ,     Pievienots:  April 21, 2010  |  No comment

Pēdējā laikā arvien biežāk dzirdam par SSD diskiem, to jaunākajiem modeļiem un to pielietojumu datoros, bet apskatnieki veic dažādus testus, lai pierādītu vai noliegtu to pārākumu. Šādus testus var aplūkot vairākos ārzemju IT saitos, bet tagad laiks pašmāju testiem. TopPC rīcībā ir nonākuši divi SSD diski sadarbībā ar OCZ oficiālo izplatītāju Latvijā memo.lv. Apskatāmie modeļi ir OCZ Apex Series SATA2 2,5″ un OCZ Vertex Series SATA2 2.5″, abi 60GB. Pretēji paredzamai rīcībai ielikt šos diskus kādā PC, mēs šos diskus sakrustosim ar PlayStation3 konsoli un novērtēsim to devumu sistēmai, salīdzinājumā ar oriģinālo variantu, proti, 2,5” HDD 5400prm.

Spēļu instalēšana

Lai neradītu lasītājos nepareizu priekšstatu, uzreiz pasaku, ka uz PS3 nav iespējams uzinstalēt visu spēli un spēlēt to bez diska. Ir dažas spēles, kur sistēma uzinstalē daļu no spēles, lai paātrinātu ielādes laikus vien spēlēs izstrādātājiem zināmās vietās. Ņemot vērā, ja PS3 spēles smagums var būt līdz 50GB, tad ticu, ka spēlēs mēdz būt kritiskie punkti, kur nepieciešama HDD palīdzība.

Instalācija notiek, kad pirmo reizi ieliekat izvēlētās spēles disku PS3 un grasāties to spēlēt, parādās teksts, ka spēle tiks uzinstalēta. Gribam vai nē, izvēles nav.

Zemāk attēlā redzat kāds ir spēles instalācijas laiks trīs spēlēm. Pēdējās divas PC geimeriem jautājumus neradītu, bet GT5 Prologue ir visai plašs ievads gaidāmajai GT (Gran Turismo) sāgas 5 daļai, visu laiku izcilākajai PlayStation racing sērijai.

Demo instalēšana

Tālāk aplūkosim demo instalāciju, demo konsoles īpašnieki var atrast un lejuplādēt no PlayStation Store. Šeit varam novērot diezgan stipru līderi Vertex veidolā.

Ielādes laiki

GT5 Prologue tika notestēts cik ātri ielādējās sacīkstes sākums pēc mašīnas un trases izvēles, bet GTA4 no diska palaišanas līdz misijas rullītim.

Secinājumi

Lai gan vizuāli salīdzinot stabiņus, ieguvums neizskatās būtisks, starpība ir vērā ņemama, ja pievēršam cik tas ir laika izteiksmē.

Būtu jāņem vērā vēl viena lieta, PS3 ir SATA kontrolietris, ne SATA2. Iespējams Vertex sērija būtu uzrādījusi vēl labākus rezultātus, varbūt arī Apex, jo acīmredzami ir kāda nesaderība. Šādus  rezultātus var novērot arī ārzemju apskatos, kur SSD mēdz zaudēt GTA4 frontē. Neskatoties uz visu, OCZ Vertex sērija ir uzrādījusi izcilu rezultātu.

Iepazīties ar informāciju par SSD disku lietderību datoros varēsiet tuvākajās rakstos. Bet ja pašiem ir vēlme nopirkt  konsoli vai kādu tās aksesuāru, to var izdarīt šeit.

Pēc neilga laika piedāvāsim arī šo disku veiktspējas apskatu galddatoros.