Kādēļ iPad neatbalsta Flash?!

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  April 14, 2010  |  9 Comments

Šis ir nopietns solis pret Adobes visvareno Flash platformu, kura līdz, salīdzinoši, nesenam laikam bija pietiekoši izplatīta, bet no interneta lapu izstrādes viedokļa, nevēlama, vai vienkārši lieka.

Flash pats par sevi nekā jauna nenes, ja runājam par aplikācijām, tad lielākais vairums aplikāciju ir JAVA, un nav nekāds brīnums. Flash priekš aplikāciju darbināšanas ir par lēnu, izstrādes vide ir pilnīgs murgs, un arī valoda (Action script) ir pārāk nabadzīga, lai šis produkts būtu derīgs normālu mini aplikāciju izstrādei.

Tamdēļ līdz nesenam laikam Flash lielākoties tika lietots interaktīvām – prezentācijas tipa mājaslapām, banneriem un ātri uzcepamām multenēm, kā arī samērā vienkāršām spēlēm, kas prasa minimālu programmēšanu un daudz animācijas.

Situāciju izmainīja tāds organisms kā Youtube un FLV formāta ieviešana flash bibliotēkā. Apvienojot šos divus faktorus ar tiem apstākļiem, kad visā internetā valdīja pilnīgs haoss attiecībā uz streaming media formātiem (atcerēsimies pilnu datora tray rīkjoslu ar realPlayer, Quicktime, Indeo, WMA, WMV u.c. murgiem) no kuriem neviens tā īsti līdz galam nedarbojās. Tāts pats haoss valdīja ar video serveriem, jo katrs vēlējās savus video uzturēt pats, un pie lielākiem apmeklējumiem paši ziniet kas notiek – bremzē kā elle! Rezultātā Flash+Youtube kļuva par ilgi gaidītu un perfektu panaceju.

Ko tad īsti grib panākt Apple, kas atsakās no Flash?
Der ieskatīties pāris pakalpojumos, kas saistīti ar Phone un iPad. Pirmais, un svarīgākais ir iTunes. Šo pasākumu Apple notiekti nevēlas nevienam atdot, bet visiem, kas lietojuši šo pakalpojumu, ir skaidrs, ka tas tiek realizēts ar iTunes programmatūras palīdzību, kas, savukārt darbojas uz visaptverošās QuickTime bibliotēkas ar Apple failu formātiem.

Otra problēma ir iPhone/iPad apps. Tās ir sīkprogrammas, kuras tiek rakstītas speciāli iPhone OS, un tieši konkurē ar Flash aplikācijām visos iedomājamos veidos. Vienīgais, kas šķiet dīvaini ir fakts, ka ar iPad ir iespējams skatīties Youtube video. Kādā veidā tas ir realizēts man pašreiz nav zināms (ceru uz zinātniskiem izsmeļošiem komentāriem)

Vai dēļ šī formātu kara atsākšanas ir vērts iespringt? Domāju -nē. “Pareizie džeki” droši vien ātri vien atradīs iespējas apiet šos ierobežojumus, uzlikt uz iPad windows/linux un darīt visu kas ienāk prātā un kā ienāk prātā. Bet pats fakts, ka Apple sāk cīņu ar Adobe, Google sāk cīņu ar Mozilla, kuru paši sirsnīgi atbalstīja (un atbalsta), un abi divi minētie sāk cīņu ar Microsoft ir fascinējoši. Un es ceru, ka beidzot OS lauciņā būs kardinālas izmaiņas.

Pārlūks nogalinās OSu, mākonis aprīs PC 🙂

P.S. Adobe izmisumā par šo Apple soli ir uzrakstījuši “workaround”, kas ar Adobe FlashPro CS5 ļauj konvertēt flash aplikācijas uz AppleApps un darbināt iPhone/iPad/iPod Touch.

9 Comments for Kādēļ iPad neatbalsta Flash?!

asdfg

Youtube izmanto html5 video atrādīšanai priekš tiem, kas to atbalsta – Safari, Chrome. Pārējiem paliek flash.

weedy

PS. Tas CS5 “haks” būs disablēts jaunajā iPhone OS 4.0.

Asdfg, nevis HTML, bet h.264 video formātu un Quicktime.
Šādu efektu var panākt arī uzliekot uz OS X ClickToFlash pluginu – tad Safari ir iespēja strīmot h.264, kas paaugstina kvalitāti, bet arī ir izmēros lielāks.

weedy

Atvainojos, formāts laikam ir .mov, vai .mpg, bet kodeks/encoding ir h.264

asdfg

weedy tev taisnība. 🙂 Kaut kur lasīju, ka viņi taisās pāriet uz html5 tiem, kas atbalsta un nodomāju, ka kas tāds jau ir ieviests.

cirks101

Egils Zonde ir totāls cirvis.

jau labs laiciņš kā youtube alternatīva flv ir pieejams h.264 un redzams netikai ipad bet ari iphone, ucitos iproduktos.

man zhel tos izstradatajus kas p*s*sies kautvai tos pašus interaktivos webbaneru animaciju programjot java un citur, nemaz jau nerunajot par pilnvertigam weblapam.

Egils Zonde

To:cirks101
Izmantojot demagoģijas revanša tiesības minēšu, ka arī cirks101 ir totāls cirvis, turklāt bez kāta 🙂

Ja patīk Flash, vajag tā arī teikt.

Banerus taisa un taisīs iekš Flash, thats the point. Bet Apple cīnīsies, lai viņu Apps platforma dominē aplikāciju/video vidē. Turklāt, cik man zināms, baneri PATĒRĒTĀJIEM nav nepieciešami, tie vajadzīgi TIKAI reklāmdevējiem.

Gribu redzēt cilvēku, kurš bļautu, “OMG, nepirkšu iPad, nav Flash, nevienu baneri vairs neredzu”

Turklāt man žēl tevi, ja tev žēl ka baneru izstrādātājiem būs darbs un ienākums pielāgojot Apple platformai “trekno” reklāmdevēju materiālus.

Par video negāju iedziļināties, jo tāpat skaidrs, ka komentāros kāds izskaidros normāli no zinātājiem, kā arī notika.

cirks101

“Par video negāju iedziļināties, jo tāpat skaidrs, ka komentāros kāds izskaidros normāli no zinātājiem, kā arī notika”

parasti publiski raksta lai paustu kautkadu jaunu skata punktu un kautko jaunu atklatu, iedzilinatos problema un atshketinatu taas butibu. atvaino, nesacepies, bet tapec ari tevi nosaucu par cirvi, jo viss raksts ir uzrakstits loti pavirshi, virspuseji, neizprotot un neidzilinoties. es +/- sekoju flash&apple storija attīstībai, bet tavs māviens tikai piesarņo informācijas telpu taja neko jaunu nepienesot. tas ko tu uzraksītji nav raksts – tas ir emocionāla fanboij komentārs.

un bannerus minēju tikai kā flash zemāko un vienkāršāko pielietošanas galu. augstāka līga protams ir http://thefwa.com/ apbalvotās lapas. neviens apple draugs vēl līdz šim nav saņēmies piedāvāt neko līdzvērtīgu Stīvā sludinātajās tehnoloģijās html5+java+css3.

Zonde necepies. apple nav absolūts. un Stīvais nav Džīzes kraists. ir daudz lietas kas viņiem nestrādā. un par to vai antiflash būs veiksmes stāsts rādīs laiks. un tu nākošreiz iedziļinies lietas uzmanīgāk, lai pēctam nebūtu jācepās par kritiku.

🙂 🙂 🙂 ok?

Egils Zonde

Paldies!

Šampanieti studijā! 🙂

Steve Jobs: Flash vairs nav vajadzīgs | TOP PC.Lv

[…] Jobs: Flash vairs nav vajadzīgs Jau pirms kāda laika apspriedām kādēļ Ipad neatbalsta Flash. Stīvs Džobs (Steve Jobs) tikko ir publicējis vēstuli, kurā cenšas paskaidrot kāpēc Apple […]