Apsēstība ar nacionālajiem portāliem – WTF?

Posted by:     Tags:  , , , ,     Posted date:  April 7, 2010  |  5 Comments
Jau sen mani fascinē draugiem.lv un inbox.lv fenomeni. Tai pašā laikā, kad eksistē daudz funkcionālāki, apmeklētāki un starptautiskāki portāli, kā myspace, facebook, linkedin, gmail, yahoomail utt. lielākā letiņu porcija turpina lietot vietējo produkciju.

Vēl vairāk, milzu daļa no šiem lietotājiem šos portālus uztver par Internetu. T.i. ja šim “gorje juzerim” kā homepage nav uzlikts inbokss vai draugiem, šie domā, ka viņiem nav interneta 🙂

Šādu lietotāju izvēli iespējams izskaidrot ar angļu valodas nezināšanu, kā arī nespēju sameklēt internetā noteiktus pakalpojumus un izvēlēties no tiem labāko.

Papildus aspekts ir funkcionalitāte, piemēram, skatoties uz reklāmu, kuru grūž abi minētie portāli pirms atvēršanas, maksu par mistiskiem pakalpojumiem (galerija, privātie url etc.) un tā tālāk, brīnos par letiņiem, kas vēl nav atjēgušies, ka visas šīs “ekstras” starptautiskajos portālos ir par velti. Turklāt “nacionālie” portāli nevelk līdzi funkcionalitātē, stabilitātē un ātrdarbībā nu nemaz.

Pamazām tomēr redzu izglītotāko lietotāju pāreju uz ārzemju “analogiem”, šis process notiek lēnām, tāpat, kā pārlūka nomaiņa uz Firefox (vai citu ne-IE pārlūku). Un tieši funkcionalitāte, stabilitāte, ātrdarbība un bezmaksas pakalpojumi kā arī idiotiskas pilna ekrāna reklāmas trūkums ir galvenie faktori.

Lai papildus paslavētu gmail, zemāk patīkamo fīču saraksts:

Neiešu iedziļināties draugiem analogos, toties iesaku visiem piereģistrēties iekš facebook.com, linkedin.com un myspace.com, lai salīdzinātu šīs atšķirīgās pasaules.