Apsēstība ar nacionālajiem portāliem – WTF?

Ievietoja:     Birkas:  , , , ,     Pievienots:  April 7, 2010  |  5 Comments

Jau sen mani fascinē draugiem.lv un inbox.lv fenomeni. Tai pašā laikā, kad eksistē daudz funkcionālāki, apmeklētāki un starptautiskāki portāli, kā myspace, facebook, linkedin, gmail, yahoomail utt. lielākā letiņu porcija turpina lietot vietējo produkciju.

Vēl vairāk, milzu daļa no šiem lietotājiem šos portālus uztver par Internetu. T.i. ja šim “gorje juzerim” kā homepage nav uzlikts inbokss vai draugiem, šie domā, ka viņiem nav interneta 🙂

Šādu lietotāju izvēli iespējams izskaidrot ar angļu valodas nezināšanu, kā arī nespēju sameklēt internetā noteiktus pakalpojumus un izvēlēties no tiem labāko.

Papildus aspekts ir funkcionalitāte, piemēram, skatoties uz reklāmu, kuru grūž abi minētie portāli pirms atvēršanas, maksu par mistiskiem pakalpojumiem (galerija, privātie url etc.) un tā tālāk, brīnos par letiņiem, kas vēl nav atjēgušies, ka visas šīs “ekstras” starptautiskajos portālos ir par velti. Turklāt “nacionālie” portāli nevelk līdzi funkcionalitātē, stabilitātē un ātrdarbībā nu nemaz.

Pamazām tomēr redzu izglītotāko lietotāju pāreju uz ārzemju “analogiem”, šis process notiek lēnām, tāpat, kā pārlūka nomaiņa uz Firefox (vai citu ne-IE pārlūku). Un tieši funkcionalitāte, stabilitāte, ātrdarbība un bezmaksas pakalpojumi kā arī idiotiskas pilna ekrāna reklāmas trūkums ir galvenie faktori.

Lai papildus paslavētu gmail, zemāk patīkamo fīču saraksts:

  • strādājošs spam filtrs – labākais, ko esmu redzējis
  • strādājošs meklētājs (rezultatīvs)
  • iebūvēts, strādājošs antivīruss (kas noķer vīrusus un neļauj lejuplādēt inficētus failus)
  • PDF, MS Word, MS Excel u.c. failu svarīgu formātu tiešsaistes aplūkošana bez nepieciešamības instalēt šīs programmas
  • iebūvēts atsūtīto mp3 failu tiešsaistes atskaņotājs
  • laba integrācija ar google documents
  • on-line čats ar citiem gmail.com lietotājiem neizejot no pārlūka
  • līdz šim nav piedzīvots down-time

Neiešu iedziļināties draugiem analogos, toties iesaku visiem piereģistrēties iekš facebook.com, linkedin.com un myspace.com, lai salīdzinātu šīs atšķirīgās pasaules.

5 Comments for Apsēstība ar nacionālajiem portāliem – WTF?

Kasparz

Gmailam gan ir bijis downtime pāris reizes. NEsen vēl bija pazudis uz pusi dienas un baigais haips visā pasaulē, jo daudziem komerciālie maili stāv uz gmail.
Iekš social community lapām spēks nav engine vai serveris uz kā tas uzlikts. Powers ir community. Ja maispeisā nav manas piektās pakāpes māsicas kurai aizdevu lac deviņdesmit trīs, tad man tur nav ko darīt.

Egils Zonde

To:Kasparz
Tā jau ir, bet inboksam downtaimi ir bijuši ntās reizes, un nekāda haipa.

Šeit labi komenti: http://blogi.nozare.lv/kaza/2009/09/02/vai-gmail-avarija-aptumsos-google-makoni/

Piektās pakāpes māsīca ir gandrīz jebkura sieviete pasaulē, tamdēļ tās maispeisā ir čupām. Vienīgi visām neaizdosi, jāmeklē nacionālās 🙂

wormbrowser

es lietoju gan gmail gan yahho teiksu yahho tomer labaks spam filtrs bet inbox rox ar saviem promotions nesaprotu tos kas izvelas inbox laikam jau patik katru dienu dzest inboxa spamu

Egils Zonde

To: wormbrowser
>>”nesaprotu tos kas izvelas inbox laikam jau patik katru dienu dzest inboxa spamu”

Es arī nesaprotu!
Bet spamu no inboxa dzēst nevajag, vajag krāt, lai puikas investē cietņos.
Šī apziņa vismaz daļēji atsegs viņu uzbāzīgo reklāmu nodarīto morālo kaitējumu 🙂

Žeņa

par šo tēmu southpark ar ierēc jaunajā epizodē http://www.southparkstudios.com/episodes/267112