Cik web browser’us tu zini?

Posted by:     Tags:  , , , , , , , ,     Posted date:  April 6, 2010  |  5 Comments
web-browsersVairumam cilvēku frāze web browzeris jeb kā latviešiem tīk teikt – interneta pārlūkprogramma, saistās ar zilo e ikoniņu jeb Internet Explorer vai arī trako lapsu, kas apvijusies apkārt zemeslodei jeb Mozilla Firefox. Protams, nesaku, ka tā ir visiem, tāpēc Operas, Chrome un pārējo pārlūkprogrammu atbalstītāji nebrūkat virsū, līdz tām vēl tiksim.

Kopš 1991. gada, kad tika izlaista pirmā pārlūkprogramma saukta par www jeb WorldWideWeb ir izveidoti vairāki dziņi jeb (engines) uz kuru bāzes tad tiek taisītas mūsdienu pārlūkprogrammas. Vairāk par visu pārlūku vēsturi varat palasīties šeit.

Populārākie dziņi:

Uz šo 5 dziņu pamata izveidotas vairāk kā 50 dažādas pārlūkprogrammas, bet tā īsti izsitušās ir tikai pāris. Lūk kā izskatās vidējā statistika pārlūkprogrammu lietošanu apjomos.

web_browsersInternet Explorer (54.50%)

Mozilla Firefox (30.96%)

Google Chrome (5.61%)

Safari (5.27%)

Opera (2.10%)

Citi (1.78%)

Nospiedošais pārsvars pagaidām ir IE, visticamāk tā vēl kādu laiku paliks, jo vidusmēra cilvēks lieto to, kas viņam jau ir (internet explorer’u), pierod pie tā un nemeklē neko citu. Bet, ja tomēr esat vien no šiem lietotājiem un nonācis tik tālu, tad iesaku izmēģināt ko jaunu, kas iespējams spēs sniegt labāku interneta sērfošanas ērtību.

Piedāvāju izvelēties, kādu no populārākajiem pārlūkiem:

Mozilla Firefox.

Firefox

Ātrs, ērts un viegli pielāgojams pārlūks. Pēdējās versijās Firefox ieviesis daudzas lietotāja acij tīkamas izmaiņas gan vizuālajā noformējumā, gan ērtībā. Firefox var pieslēgt vairāk kā 5000 spraudņus katra lietotāja vajadzībām. Iesaku izmēģināt jau tagad. Lejupielādē šeit.

Google Chrome.

chrome

Minimāls dizains, maksimāls ātrums, drošība un ērtība. Lejupielādē šeit.

Safari.

safari

Noklusētā pārlūkprogramma MacOS operētājsistēmām. Ļoti pārdomāts dizains un tajā pašā laikā viens no visātrākajiem pārlūkiem. Lejupielādē šeit.

Opera.

opera

Tāpat kā iepriekš minētie, Opera var lepoties ar vairāku cilņu (tabs) atbalstu, pop-up bloķētāju un lejupielāžu menedžeri, kurš darbojas arī, kā torrentu klients. Lejupielādē šeit.

Avant Browser.

avant

Varētu teikt, ka šis ir papildināts Internet Explorer ar visādām fīčām un funkcionālajiem uzlabojumiem, kā arī ar veiksmīgu grafisko noformējumu. Lejupielādē šeit.

K-Melon.

k-melon

Ātrs, pielāgojams un viegls pārlūks. Izstrādājuši Mozilla uz Gecko dziņa. Radīts speciāli Win32 videi. Lejupielādē šeit.

Maxthon.

maxthon

Līdzīgi kā Avant, veidots uz IE bāzes ar draudzīgu lietotāja saskarni (user interface), kuru var izkārtot kā nu pašam tīk. Lejupielādē šeit.

Ja lieto kādu citu, kurš, tavuprāt ir labāks, padalies komentāros ar savu pārlūka izvēli. 🙂