Mazliet par draugiem.lv/lapas

Posted by:     Tags:  , ,     Posted date:  March 29, 2010  |  2 Comments
draugiem.lvŅemot vērā, ka sociālie tīkli pēdējā laikā tikai plaukst un zeļ, nevar ignorēt lielo mērķauditorijas pulciņu, kas tajos mīt. Mūsu pašu vietējos draugos pirms kāda laiciņa parādījās sadaļa Lapas, kur katrs lietotājs var izveidot gan privātās, gan arī uzņēmumu minilapas. Interesentiem pastāstīšu mazliet par pašu reģistrācijas procesu.

Process pats par sevi ļoti vienkāršs un īss. Pievienojamies draugiem (profilam tiks automātiski piešķirta lapas administratora loma), ejam uz sadaļu lapas un klikojam zilo podziņu Izveidot savu lapu. Tālāk seko nosaukuma un vēlamās adreses ievadīšana, īss apraksts un iepazīšanās ar noteikumiem. Kad nu tas viss tiek izdarīts, tiekam aizvesti uz savas lapas redaktoru, kur varam mainīt sadaļu izvietojumu, vizuālās tēmas, jeb kā viņiem tīk saukt – ādiņas. Pieņemsim, ka esam visu sakārtojuši kā pašam tīk, tad labu atliek vien nopublicēt un apstiprināt. Lai apstiprinātu lapu Jums tiek izrakstīts rēķins par 5+PVN, kura maksājums ir jāveic ar tādiem pašiem rekvizītiem, kā tika piereģistrēta lapa, lai viņi varētu pārliecināties, ka esat tās īpašnieks. Pārskaitīju naudu viņiem uz norādīto King SMS kontu un gaidīju apstiprinājumu. Nedaudz apbēdināja, tas, ka ir jāgaida, kad cilvēks otrā galā ar rokām apstiprinās manu pieprasījumu, un bija jāgaida viena diena. Bet kopumā ņemot nekur jāsteidzas nebija un veiksmīgi sagaidīju savu Oficiālās lapas statusu. Kad lapa ir apstiprināta, samaksātie 5+PVN pārvēršas par 7Ls savas reklāmas izvietošanai draugu mini reklāmās uz kurām cilvēki pat diezgan aktīvi spiež :D.

Pie lietām, kas man nepatika, varu nosaukt to, ka nevar ievietot savas ārējās lapas rss, kā to, piemēram, var izdarīt facebookā. Par laimi,  Ingus Rūķis ir papūlējies uzrakstīt spraudni, lai tomēr kaut cik automatizētā veidā varētu rakstus pievienot Runā sadaļā. Paša spraudņa uzstādīšana arī ir diezgan vienkārša, ja seko pamācībai. Varu piebilst, ka nevarēsiet šo spraudni pieslēgt, ja būs jau caur kādu citu profilu pieslēgta šī aplikācija. Tad tam lietotājam ir tā jāatslēdz, lai varētu pieslēgties cits profils. Starp citu, interesants materiāls palasīties par visu šo aplikāciju izstrādēm http://draugiem.lv/development/.

Nobeigumā gribu aicināt visus interesentus sekot http://draugiem.lv/toppclv. Varu pačukstēt, ka visiem sekotājiem drīzumā būs vairāki konkursi ar patīkamām balvām. 😉