Kā salikt datoru? Īss apraksts soli pa solim.

Posted by:     Tags:  , , , , , , , ,     Posted date:  March 29, 2010  |  21 Comments
Paanalizējot google atslēgvārdus, kurus cilvēki ir meklējuši un nonākuši līdz toppc lapai secināju, ka vairums cilvēku nemaz nemeklē ļoti specifiskas lietas par datortehniku, kā piemērām, atmiņas čipus, kas labi overklokojas, un tamlīdzīgi. Meklētas tiek pavisam vienkāršas lietas – kā ievietot barošanas bloku, kā pievienot cietos diskus, kā nomainīt atmiņas un tamlīdzīgi. Par cik visas šīs darbības ir nepieciešamas, lai sakomplektētu datoru kā tādu, nolēmām salikt paši vienu datoru ar mazām ilustrācijām un komentāriem pie svarīgākajām darbībām. Šeit grib teikt lielu paldies interneta veikalam dateks.lv, kuri nodrošināja mūs ar dzelžiem, kurus saskrūvējām.

Iesākumam komplektācija:

Mātesplate – Asus, P6TD DELUXE

Procesors – Intel, Core i7-920

Videokarte – Asus, Radeon HD5870

RAM – Corsair, 6GB, XMS3, DDR3, 1600MHz, CL9, Kit Of 3 x2

Korpuss – Antec, TWELVE HUNDRED

Barošanas bloks – Chieftec, 850W PFC, Cable Management, 80+

Cietais disks – Seagate, 1.5TB 7200RPM 32MB Barracuda 7200.11

Optiskā iekārta – LG Electronics, DVD-/+RW SATA Black

1. solis

Pieņemsim esat iegādājies čupu ar dator-daļām,veiksmīgi visas salicis vienviet un gatavs ķerties pie darba. Mūsu gadījumā tas izskatījās šādi:

datorkomplektācija

2. solis

Novelkam omes adīto vilnas džemperi, kas nepacietīgi gaida, lai varētu tikt pie kādas statiskās izlādes, vēlams arī uzvilkt antistatisko aproci, ja tāda ir, un esam gatavi sākt. Izpakojam rūpīgi visu no iepakojumiem, mēģinām neko nenomest zemē un sakrāmējam to visu uz galda. Pirmo platē ielikām procesoru, tas nav nekas sarežģīts, kā daudziem liekas. Nepareizi procesoru ielikt ir diezgan grūti. Intel gadījuma ir vienkārši jāpaskatās uz procesoram malām ir divi mazi ielociņi un uz pašas plates ir divas atslēgas kuros šie ielociņi ieguļas, ja mēģināsies nepareizi ielikt procesoru viņš vienkārši neiegulsies pilnīgi. AMD gadījumā ir jābūt mazliet uzmanīgākiem, jo procesoram var nolocīt kājiņas ļoti viegli. Šeit pareizas ielikšanas pazīšanās zīme ir mazs trijstūrītis gan uz procesora stūra, gan uz mātesplates ligzdas stūra. Abiem trijsūrīšiem jābūt vienviet un tad jau viss būs kārtībā. Mūsu variantā pieminētais izskatījās sekojoši:

datortehnika

3. solis

Noņemam korpusam abus sāna vākus, ieliekam backplate panelīti, kas nāk līdz mātesplatei un, noskaidrojot savu mātesplates standartu, mūsu gadījumā Full ATX, ieskrūvējam mazos starp-likņus (spacer’us) pie kuriem tiks pieskrūvēta pati plate.

Antec two hundred

4. solis

Ievietojam plati un pieskrūvējam viņu pie korpusa.

Asus P6TD Deluxe

5. solis

Ievietojam barošanas bloku, videokarti, cieto disku un optisko iekārtu. Barošanas bloka ievietošanai nevajadzētu sagādāt lielas problēmas, ielikt korpusā un pieskrūvēt 4 skrūves var katrs. Patīkami, ka šim korpusam ir pārdomāta kabeļu pārvaldīšana, tos var viegli izvilkt caur korpusa aizmuguri un pievienot platei, lai garie vadi nekur lieki nekarājas. Videokarti ievietojam PCI Express slotā. Tā atrašanās vieta ir rakstīta gan uz plates, gan rokasgrāmatā un arī no loģiskā viedokļa, ja paskatāmies uz pieslēguma vietu, nepareizi ievietot ir grūti. Cietajam diskam un DVD abiem ir Sata pieslēgumi, līdz ar to datu kabeļi un barošanas kabeļi ir vienādi. Atlika vien tos abus pieskrūvēt pie korpusa un katram pievienot divus vadus – šaurie sarkanie datu kabeļi un melnie strāvas kabeļi, kas nāk no barošanas bloka. Arī šeit abiem kabeļiem ir atslēgas, sagāzta L burta izskatā, nepareizi iespraust var tikai brutāli salaužot kādu no kabeļiem. Vēl pie plates pievienojam korpusa priekšējā paneļa vadus (austiņas, mikrofons,  USB, e-sata un power/reset pogas, diodes). Kur un kā tās saspraust var izlasīt vai nu uz plates vai rokasgrāmatā. USB un audio arī ir aprīkots ar aizsardzību pret nepareizu iespraušanu, katram no tiem ir viens aizpildīts pin’s, kurš traucēs iespraušanu nepareizi.

Radeon HD5870

6. Solis

Pievienojam barošanu videokartei un ventilatoriem, mazliet savelkam vadus civilizētā izskatā un rezultāts ir apmēram šāds:

Antec two hundred

Antec two hundred

Antec two hundred

7. Solis

Ja esam ieslēguši un pārliecinājušies, ka viss strādā, tad atliek vien aizskrūvēt sānu vākus un sākt lietot savu uzmeistaroto brīnumu 🙂

Antec two hundred