Kā salikt datoru? Īss apraksts soli pa solim.

Ievietoja:     Birkas:  , , , , , , , ,     Pievienots:  March 29, 2010  |  21 Comments

Paanalizējot google atslēgvārdus, kurus cilvēki ir meklējuši un nonākuši līdz toppc lapai secināju, ka vairums cilvēku nemaz nemeklē ļoti specifiskas lietas par datortehniku, kā piemērām, atmiņas čipus, kas labi overklokojas, un tamlīdzīgi. Meklētas tiek pavisam vienkāršas lietas – kā ievietot barošanas bloku, kā pievienot cietos diskus, kā nomainīt atmiņas un tamlīdzīgi. Par cik visas šīs darbības ir nepieciešamas, lai sakomplektētu datoru kā tādu, nolēmām salikt paši vienu datoru ar mazām ilustrācijām un komentāriem pie svarīgākajām darbībām. Šeit grib teikt lielu paldies interneta veikalam dateks.lv, kuri nodrošināja mūs ar dzelžiem, kurus saskrūvējām.

Iesākumam komplektācija:

Mātesplate – Asus, P6TD DELUXE

Procesors – Intel, Core i7-920

Videokarte – Asus, Radeon HD5870

RAM – Corsair, 6GB, XMS3, DDR3, 1600MHz, CL9, Kit Of 3 x2

Korpuss – Antec, TWELVE HUNDRED

Barošanas bloks – Chieftec, 850W PFC, Cable Management, 80+

Cietais disks – Seagate, 1.5TB 7200RPM 32MB Barracuda 7200.11

Optiskā iekārta – LG Electronics, DVD-/+RW SATA Black

1. solis

Pieņemsim esat iegādājies čupu ar dator-daļām,veiksmīgi visas salicis vienviet un gatavs ķerties pie darba. Mūsu gadījumā tas izskatījās šādi:

datorkomplektācija

2. solis

Novelkam omes adīto vilnas džemperi, kas nepacietīgi gaida, lai varētu tikt pie kādas statiskās izlādes, vēlams arī uzvilkt antistatisko aproci, ja tāda ir, un esam gatavi sākt. Izpakojam rūpīgi visu no iepakojumiem, mēģinām neko nenomest zemē un sakrāmējam to visu uz galda. Pirmo platē ielikām procesoru, tas nav nekas sarežģīts, kā daudziem liekas. Nepareizi procesoru ielikt ir diezgan grūti. Intel gadījuma ir vienkārši jāpaskatās uz procesoram malām ir divi mazi ielociņi un uz pašas plates ir divas atslēgas kuros šie ielociņi ieguļas, ja mēģināsies nepareizi ielikt procesoru viņš vienkārši neiegulsies pilnīgi. AMD gadījumā ir jābūt mazliet uzmanīgākiem, jo procesoram var nolocīt kājiņas ļoti viegli. Šeit pareizas ielikšanas pazīšanās zīme ir mazs trijstūrītis gan uz procesora stūra, gan uz mātesplates ligzdas stūra. Abiem trijsūrīšiem jābūt vienviet un tad jau viss būs kārtībā. Mūsu variantā pieminētais izskatījās sekojoši:

datortehnika

3. solis

Noņemam korpusam abus sāna vākus, ieliekam backplate panelīti, kas nāk līdz mātesplatei un, noskaidrojot savu mātesplates standartu, mūsu gadījumā Full ATX, ieskrūvējam mazos starp-likņus (spacer’us) pie kuriem tiks pieskrūvēta pati plate.

Antec two hundred

4. solis

Ievietojam plati un pieskrūvējam viņu pie korpusa.

Asus P6TD Deluxe

5. solis

Ievietojam barošanas bloku, videokarti, cieto disku un optisko iekārtu. Barošanas bloka ievietošanai nevajadzētu sagādāt lielas problēmas, ielikt korpusā un pieskrūvēt 4 skrūves var katrs. Patīkami, ka šim korpusam ir pārdomāta kabeļu pārvaldīšana, tos var viegli izvilkt caur korpusa aizmuguri un pievienot platei, lai garie vadi nekur lieki nekarājas. Videokarti ievietojam PCI Express slotā. Tā atrašanās vieta ir rakstīta gan uz plates, gan rokasgrāmatā un arī no loģiskā viedokļa, ja paskatāmies uz pieslēguma vietu, nepareizi ievietot ir grūti. Cietajam diskam un DVD abiem ir Sata pieslēgumi, līdz ar to datu kabeļi un barošanas kabeļi ir vienādi. Atlika vien tos abus pieskrūvēt pie korpusa un katram pievienot divus vadus – šaurie sarkanie datu kabeļi un melnie strāvas kabeļi, kas nāk no barošanas bloka. Arī šeit abiem kabeļiem ir atslēgas, sagāzta L burta izskatā, nepareizi iespraust var tikai brutāli salaužot kādu no kabeļiem. Vēl pie plates pievienojam korpusa priekšējā paneļa vadus (austiņas, mikrofons,  USB, e-sata un power/reset pogas, diodes). Kur un kā tās saspraust var izlasīt vai nu uz plates vai rokasgrāmatā. USB un audio arī ir aprīkots ar aizsardzību pret nepareizu iespraušanu, katram no tiem ir viens aizpildīts pin’s, kurš traucēs iespraušanu nepareizi.

Radeon HD5870

6. Solis

Pievienojam barošanu videokartei un ventilatoriem, mazliet savelkam vadus civilizētā izskatā un rezultāts ir apmēram šāds:

Antec two hundred

Antec two hundred

Antec two hundred

7. Solis

Ja esam ieslēguši un pārliecinājušies, ka viss strādā, tad atliek vien aizskrūvēt sānu vākus un sākt lietot savu uzmeistaroto brīnumu 🙂

Antec two hundred

21 Comments for Kā salikt datoru? Īss apraksts soli pa solim.

Gints

Smuka kastīte sanākusi 🙂

Goodman

Kā ar termopastu?????
Vai tā ir pēc izvēles, var smērēt var nesmērēt?

Aivars

Termopasta nāk līdz komplektā jau uzklāta uz procesora radiatora gan Intel, gan AMD.

Aigars

Tieši sadu pašu plānoju salikt,vienigi nezinaaju kadu barokli nemt.Šis topiks man paliidzeeja.

Vēkšpēdnieks-vēkšpēdis

Es domāju, ka parastam lietotājam, kurš grib salikt savu sūri grūti nopelnīto kompīti šāda instrukcija nederēs. Parasts lietotājs šādu kompi, kuram katras daļas cena rakstāma ar 3 cipariem neredzēs vēl ilgi. Tieši sarežģītākās vietas (piemēram par tiem pašiem usb/audio/utt. vadiņiem uz mātesplates) tā arī nav detalizēti paskaidrotas, bet tieši tur arī visbiežāk ir problēmas un jautājumi. Šis raksts nelāgi ož pēc lēta reklāmraksta par tēmu – “Kāds ir pats krutākais dators mūsu veikalā dateks.lv, ko bagātu vecāku dēlēns var iegādāties, lai pazīmētos draugiem”.
Tas protams nav nekas slikts, bet tad tā to arī vajag pozicionēt, nevis kā rakstu plašai sabiedrības daļai, bet saturs, apmēram tāds, kā sakomplektēt sev Rolex pulksteni.

Vēkšpēdnieks-vēkšpēdis

+ vēl aizmirsu piebilst – ne pušplēsta vārda nav minēts par to kādas videokartes kādiem slotiem der, kādas atmiņas ir savietojamas ar attiecīgajiem slotiem un kādi proči paredzēti kādiem soketiem. Ja cilvēks ir jēdzis nopirkt pareizi savietojamas šādas daļas, tad viņam šāda instrukcija “iespraud šito te, bet šito tur” nav vajadzīga 🙂

Aivars

tici man datoru var sakomplektēt arī reizes trīs dārgāku 😀

bet detalizētām darbībām piekrītu, ja veidošu vēl kādu šadas tēmas rakstu un būs interesenti, tad uzrakstīšu sīki un smalki 🙂

a kopējais cipars cik sanāk?:) varēja jau ar aptuvevi uzrakstīt:)

zhoklis

Šai komplektācijai prasās pēc viena SSD sistēmas partīcijai. 🙂

Aivars

Uz 1200 sanāca kopā kautkur 🙂

usinss

Krānu smuki pastaipīji, un tas arī viss. Ne bilde kā CPU pareizi jāpievieno mātesplatei, ne citi būtiski sīkumi. Jauniņajam, kurš daudz nefilmē no datora un domā, ka viņš ir datoriķis tikai tpēc, ka mājās stutē cs, mūv serveri,nebūs lielas poņas kas un kā, un diez vai viņam sanāks uzinstalēt kaut kādu OS.

Krabe

Noliki Ls 1200 bet SSD cietni neieliki. Lāāāme!

Aivars

es necik nenoliku 🙂 palasi cītīgāk pirmo rindkopu

edzis

Labu datoru varēja salikt arī par 2x mazāku naudiņu. Šitādu piķi izgrūst par mātes plati un paņemt bez USB 3 un SATA 3?! Izmest nevajadzīgi kaudzi naudas par tādu korpusu un videokarti? Par uz pusi mazāku summu varētu panākt to pašu efektu.
Salikšanas instrukcija pilnīgi useless, kā jau te daži minēja. Nu ko – pasiekalojos ap dārgajām detaļām. Paldies par kūkām, bet labāk ēdu rupmaizi!

elarci

respect autoram,kgan…. ,hmm, labāk uzaicināšu adminu uz mājām salikt kompi 😉

dd

Uzkritu uz šī topika no googles, mani vairāk interesētu kur apmēram jāliek katrs vads no barošanas bloka uz mātesplati u.t.t.. Galda datoram nokūpēja barošanas bloks, nopirku jaunu un buros kur katrs vads jāsprauž. 

zbz

zb, huļi tev tik tīrs pc? Man tur ir 20-30 vairāk vadi, porti un visādi citi spraudņi. Beigās vnk viss ir tādā mičkā ka nav jābrīnas ka dators pārkarst. Turklāt te nav izskaidrots kā pareizi vadi jāsaliek korpusā (vadiem ir atsevišķa vieta korpusa aizmugurē tieši aiz mātesplates lai viņi nemaisītos un beigu beigās kāds kūleris nesagriestu tavus vadus, btw tādēļ jau aizmuguri arī var atvērt)

zbz

turklāt tev to visu vnk iedeva par brīvu? D: es pat sev jaunu gaming klavjatūru nevaru atļauties nopirkt, kur tad vēl kautko kas kopsummā izmaksā vairāk nekā 600 euro… jā es zinu *man skauž* 😀

toms

Sāc strādāt nevis spēlē spēles

tāpat

Sveiki vai varat novertēt manu datora komponeņšu sarakstu un pateikt varbūtas kādas ķļūdas vai arī dot kādu padomu

Egils Zonde

Visa izvēle, manuprāt, ir viena liela kļūda. Nemoki sevi un savus tuvākos ar visādu AMD drazu, pērc vismaz šo: http://www.dateks.lv/p/1338/grozs?content=q1ZKL8qvKlayqlYyNDQyMzEEsYqzEzNLgGKGtTpKhgZGBkaW6KIWpmamFphKDYwtTDBEgcZaGqCLmhmbWJpiGmBsaoJmQG0tAA%3D%3D