Nvidia`s Fermi tiek apgraizīts

Ievietoja:     Birkas:  , , , , ,     Pievienots:  December 27, 2009  |  3 Comments

Nesen internetā ir kļuvis pieejams Nvidia Tesla C2050 un C2070 specifikāciju fails. Šīs divas kartes ir bāzētas uz jauno „Fermi” arhitektūru. Galvenais, ko var uzzināt no šī papīra ir tas, ka „Fermi” čipam būšot vairs tikai 448 šeideri solīto 512 vietā. Divi no sešpadsmit šeideru blokiem tiks atslēgti, lai samazinātu elektrības patēriņu un palielinātu iznākumu „yields” no silīcija vafelēm. Rezultātā pavasarī gaidāmās patērētājiem pieejamās Geforce 3xx video kartes būs vājākas nekā cerēts.

Jau pirms pāris nedēļām bija nācis gaismā, ka jaunās Tesla`s būs stipri lēnākas kā cerēts. Vēl Septembrī tika apgalvots, ka kartes ātrdarbība dubultprecizitātē „double precision” ir aptuveni 768 GFlop`i, toties kopš Novembra šis skaitlis ir samazināts līdz 520 un 630 attiecīgi abām kartēm. Tātad gandrīz par 20% procentiem samazinājusies kartes ātrdarbība, sākumā tika pieņemts, ka čipa A2 versija nespēj sasniegt paredzētās darbības frekfences, tomēr tagad zināms, ka lielāko daļu no jaudas krituma veido atslēgtie divi bloki.

Galvenais iemesls, kāpēc ir atslēgti divi maģiskie bloki ir „Fermi” milzīgais elektrības patēriņš, kas šobrīd ir novērtēts uz 225W pie pilnas noslodzes un 190W parastā darba režīmā. Neatslēdzot šos divus blokus, pilnas noslodzes jauda pārsniegtu 250W un tuvotos HD5970, kam pilnas noslodzes jauda ir 294W, pie šādiem elektrības patēriņiem sapnis par Gemini (lat. val – dvīņi) ir izsapņots. Video karte ar diviem Fermi grafiskajiem čipiem būtu iespējama, ja tiktu atslēgti vēl vismaz divi bloki un papildus samazināts darbības ātrums, rezultātā vispār zūd jēga no šādas kartes. Tomēr otrs „apgraizīšanas” iemesls ir daudz svarīgāks, bet par to netiek tik daudz runāts, proti, lai palielinātu derīgo čipu skaitu. Samazinot izmantojamo bloku skaitu var būtiski palielināt ieguvi no silīcija vafelēm, proti, būs derīgi arī tie čipi, kam ir bojāts 1 vai 2 bloki, vai arī tie nespēj strādāt pietiekami ātri. Pazīstamākie piemēri, kad videokartēm tiek izslēgti šeideru bloki, bet saglabāts atmiņas joslas platums ir Geforce 275GTX un AMD Radeon HD5850. Parasti tiek ražota viena pilnā karte un viena „salvage” jeb karte, kura izmanto nepilnīgos čipus, lai tie nebūtu jāmet atejā. Sliktās ziņas ir tādas, ka abas Fermi kartes ( iespējamie modeļu numuri 380GTX un 360GTX) būs ar atslēgtiem blokiem. Nevajag gan raudāt, jo no tā kartes stabilitāte necieš un arī PS3 procesoram vienmēr ir atslēgts viens no astoņiem kodoliem. Cerot, ka vasaras beigās TSMC 40nm process beidzot būs kaut cik normāls un būs gatava „Fermi” A4 versija., varam cerēt ieraudzīt jaunu versiju, kurai būtu vismaz 15, ja ne visi 16 šeideru bloki. Šobrīd rūpnīcās tiek ražoti izmēģinājuma paraugi A3 versijai, ar kuru arī tiks sākta masveida ražošana. Ātrākais, kad varam cerēt ieraudzīt jaunos Geforce pietiekamā daudzumā ir marta beigas/aprīļa sākums, jo Nvidia vēl joprojām partneriem nav piegādājusi tā saucamos „build kits”.

Paradoksāli, bet situācija ir pilnīgi pretēja tam kas notika pirms 3 gadiem, kad tirgū parādījās MS Vista un DX10 videokartes. Nvidia bija pirmā ar savu 8800GTX, bet ATI spēja izlaist 2900XT tikai maijā un bija daudz lēnāka par 8800GTX, kaut gan bija solīts par aptuveni 30% lielāks ātrums

.

3 Comments for Nvidia`s Fermi tiek apgraizīts

pedro

nu nafig sitos strāvas monstrus,es vēl joprojām sēžu uz savu 8600gt ar 47w un iet jaunās spēles tāpat vismaz uz vidējiem setingiem točna un man pilnīgi pietiek ,gaidīšu kagd izdomas ko normālāku ar dx11 ~50w :)))

Lee

Esmu dzirdējis par silikona krūtīm, bet “silikona vafeles”… 🙂 Vai nebija domāts silīcija? Raksts labs!

Nameisis

tas lai priecīgāks prāts 🙂 bet labi izlabošu 🙂