Filma Avatars prasa 1 Petabaita ietilpību

Posted by:     Tags:  , , , , , ,     Posted date:  December 17, 2009  |  4 Comments
avatar-movie-poster

Šoreiz apskatīsim nevis jaunumus elektronikas pasaulē-bet gan filmu. Filma ”Avatars” kuru režisējis jau slavenais režisors  Džeims Kamerons( James Cameron).  Režisors ir iestudējis tādus grāvējus, kā: Terminātoru, Titāniku,  Apollo 13, Svešos(Alien), kā jau pieminēto filmu Avatars…u.c . Filma Avatars apskatāma arī 3d formātā, kas savā ziņā dod plusus, jo skatītājam ir iespēja izbaudīt šis filmas specefektus.

60%  no filmas Avatars(Avatar) ir veidota ar datoru starpniecību. Filmā tika izmantota jaunas tehnoloģijas videokamera 3D Fusion Camera, kas ne tikai prasija daudz apstrādes jaudas, bet arī lielu ietilpību. Ko es domāju ar LIELU ietilpību? .  Lai izveidotu filmu kā Avatars, tai bija vajadzīga pāri 1 PT(petabaitam)  liela ietilpība, kurs ir ekvivalents 500 cietajiem diskiem ar ietilpību 2TB(terabaiti). Tas nozīme ka tikai cietajiem diskiem priekš filmas Avatars, tika iztērēts  gandrīz 100 000$ aptuveni 48 000 Ls.

Nenoliedzami, ši filma pagaidām ir dārgākā filma, kas reiz ir filmēta .Ar budžetu apmēram 300$ miljoniem(aptuveni 145miljoni Ls) parāda cik ir vajadzīgs, lai uzņemtu tādu filmu, kā Avatars.

Latvijā ši filma pieejama  no 18. decembra.

Avatars filmas treileris:

šeit