Intel pirks Nvidia?

Ievietoja:     Birkas:  , , , , , ,     Pievienots:  December 9, 2009  |  3 Comments

intel-nvidia-logo-600x279

Tehnoloģiju rakstnieks Roberts Krineli(Robert Cringely) ir pārliecināts, ka Intel  sper soļus uz Nvidia pirkšanu. Un Nvidia vēlās pirkt AMD. Un IBM grib nopirkt AMD. “Kāds” pie tām vēlās nopirkt VIA un 3dfx.  Un kāds dabūja…

Intel vēlās Nvidia ne tikai priekš GPU’s(grafiskām kartēm), bet arī priekš mobilajām ierīcēm.  Mobīlās ierīces ir liela daļa no iespējamās datorsistēmu nākotnes. Intel  2006. gādā atcēla  darījumu ar mobīlo iekārtu ražotājiem, norakstot  zaudējumos $5 miljardus.  Neskatoties uz neveiksmigo mēģinājumu, Intel grasās atgriezties tirgū ar  gaidāmajiem Moorestown pēc-Atom  mazjaudīgajiem procesoriem. Kas Intel ļoti patiktu, ar Nvidia labākiem Tegra AXP čipiem-paredzētiem priekš  mobilājām ierīcēm un multivides atskaņotājiem. Ironiski, bet Nvidia nemaz nav veidojusi Tegra procesorus,  tos nopirka kopā ar Portal Player.

3 Comments for Intel pirks Nvidia?

kilis

Gribētu lai tā notiek, jo es uzskatu kad Intel un nvidia ir labas kompanijas apvienojums. Un kada sakritība man pc ir Nvidia 8600GT un Intel E8400

Osiccc

Nevaru nepiekrist, konkurents AMD sen jau darbojas kopā ar ATI, un paigam izskatas to sadarbiba diezgan veiksmīga.

nameisis

Neredzu nekādu jēgu Intel`am pirkt Nvidi`u. Tas nenozīmē ka Larabee ir atlikts uz laiku, ka tāpēc uzreiz jāpērk Nvidia. Un par Tegru – tukša muca tālu skan. Neko labāku kā Zune HD priekš USA only šie nav dabūjuši saucās mijardu dolāru projekts.

Un kamēr ar lielumāniju sirgstošais Jensens=Nvidia, tikmēr neviena lielāka kompānija nepirks Nvidia. Bija jau baumots ka 2006. gadā Intel`s taisās pirkt Nvidia, bet Jensens gribēja būt CEO, tāpēc šos atšuva. Un zināms fakts ka tajā pašā 2006. kad notika AMD/ATI apvienošanās. AMD bija jau aizņēmusies naudu priekš NVidia pirkšanas un tākā Jensens atkal prasīja vadoņa titulu, tad tika pasūtīts 3 mājas tālāk. Tāpēc arī AMD toreiz tik daudz pārmaksāja par ATI, jo naudu jau bija aizņēmusies.

Via`ai vispār nav vērtības, jo x86 licenze pārpirkšanas gadījumā zaudē spēku.