Intel Clarkdale detalizēts apraksts un testu rezultāti

Ievietoja:     Birkas:  , , , , , , , , , , , ,     Pievienots:  August 20, 2009  |  No comment

Intel gaidāmie „Clarkdale” procesori ir īpaši divu iemeslu dēļ : tie ir pirmie 32nm tehnoloģiskā procesa Intel procesori, tie ir pirmie procesori ar integrētu grafisko procesoru. „Clarkdale” procesors sastāv no CPU daļas, kura satur CPU kodolus, kešatmiņu, divkanālu DDR3 integrētu atmiņas kontrolieri, QPI kontrolieri, kurš savieno šo CPU daļu ar ziemeļu tilta iGraphics daļu, kurā atrodas lielākā daļa ziemeļu tilta komponentu, integrētais grafiskais procesors (IGP) un DMI savienojums ar PCH (platform controller hub).

Intel Clrakdale CPU

Intel Clrakdale CPU

Intel Clrakdale CPU

Intel Clrakdale CPU

Šobrīd pamatplašu industrija ir pievērsusies LGA1156 ligzdas pamatplašu izstrādei un izplatīšanai, taču šīm pamatplatēm nav atbalsta šiem Clarkdale CPU, kuriem būs IGP, taču tās atbalsta tikai drīzumā gaidāmos Lynnfield procesorus. Intel P55 pamatplatēm iztrūkst FDI (Flexible Display Interface), komponents, kas rūpēsies par to, lai IGP signāls nonāktu uz displeja pamatplates savienojumiem. Nākamās pamatplates no Intel 5- sērijas čipsetiem būs H55, H57 un Q55, kurām būs Intel FDI.

Intel Clrakdale CPU

Intel Clrakdale CPU

Pats par sevi jaunais IGP ir veidots tā, lai atbalstītu vieglas 3D aplikācijas un HD video atskaņošanu bez aizķeršanās. IGP ir savietojams ar DirectX10 un Shader Model 4.0, vismaz tehniski tas spēs Shader Model 4.0 aplikācijas palaist.

Intel Clrakdale CPU

Intel Clrakdale CPU

Kādu laiku atpakaļ Intel parādīja specifikācijas Intel Clarkdale divkodolu procesoriem, kas tajā laikā likās nesaprotami, bija atšķirība starp Core i5 661 un Core i5 660 procesoriem, jo to norādītās specifikācijas nebija atšķirīgas. Tomēr atšķirība ir tajā, ka Core i5 661 IGP kodola frekvence ir 900MHz, taču visiem pārējiem Core i5 un Core i3 Clarkdale procesoriem IGP kodola takts frekvence ir 733MHz. Tādējādi Core i5 661 TDP ir pacēlies no 73W līdz 89W. Pentium G6950 IGP kodola takts frekvence ir 533MHz, taču tas nav ietekmējis tā izdalīto TDP.

Intel Clrakdale CPU

Intel Clrakdale CPU

Intel Clarkdale CPU

Intel Clarkdale CPU

Visbeidzot nonākam pie veiktspējas salīdzināšanas. Clarkdale IGP veiktspēja tiek atzīmēta līdzvērtīgi GMA X4500HD, kas ir atrodams uz esošajiem Intel G45 čipsetiem, kā arī līdzvērtīgi NVIDIA GeForce 9400 IGP, kurš ir atrodams uz dažām MCP7A high-end pamatplatēm, tai skaitā ION platformā. Testos pierādījās tas, ka Clarkdale IGP veiktspēja ir gandrīz divreiz lielāka kā GMA X4500HD IGP. HD video atskaņošanas testa mērķis ir parādīt zemāko CPU noslodzi, jo tā zemāka, jo labāk. Kamēr GeForce 9400 uzņēmās līdera lomu gandrīz visos testos, Clarkdale IGP pierādīja, ka ir spēcīgāks par savu priekšgājēju.

Intel Clarkdale CPU

Intel Clarkdale CPU

Intel Clarkdale CPU

Intel Clarkdale CPU

Šobrīd gan visa uzmanība tiek vērsta uz Intel P55 un Lynnfield gaidīšanu, taču maz informācijas pagaidām ir par šo IGP+H5x platformu. 2010. gada pirmajā ceturksnī Intel plāno savu jauno procesoru izlaišanas vilni, līdz tam laikam mēs uzzināsim stipri vairāk par šiem interesantajiem procesoriem.

Testu un ziņu avots