TOP PC.Lv piedāvā sešu, labāko procesoru dzesētāju apskatu

Ievietoja:     Birkas:  , , , , , , , , ,     Pievienots:  July 27, 2009  |  19 Comments

Pienākusi kārta otrajam TOP PC.Lv datortehnikas apskatam. Šoreiz apskatīsim sešus centrālā procesora dzesētājus, kurus šim apskatam mums piedāvā internetveikals memo.lv. Piedāvājam dzesētāju apskatu budžetā no 17.30Ls – 43.00Ls robežai.
Šoreiz apskatītie dzesētāji : Thermalright Ultra-120 eXtreme, OCZ Vendetta, OCZ Vendetta2, OCZ Gladiator Max, Scythe Zipang, Prolimatech Megahalems.

Iesākumam apskatīsim mazliet sīkāk katru no dzesētājiem!


Thermalright Ultra-120 eXtreme

Thermalright Ultra-120 eXtreme

Thermalright Ultra-120 eXtreme

Ligzdu savietojamība :
Intel : LGA775
AMD : AM2/ AM2+

Izmēri :
63.44x132x160.5mm

Svars :
790g

Ventilators :
Nav iekļauts komplektācijā

Cena memo.lv veikalā : 39.80 Ls

OCZ Vendetta

OCZ Vendetta

OCZ Vendetta

Ligzdu savietojamība :
AMD : 754/939/940/AM2,
Intel : LGA775

Izmēri :
97 x 79x134mm

Svars :
530g

Ventilators :
92mm (1200-2800RPM)

Cena memo.lv veikalā : 17.30 Ls

OCZ Vendetta2

OCZ Vendetta2

OCZ Vendetta2

Ligzdu savietojamība :
AMD : 754/939/940/AM2,
Intel : LGA775

Izmēri :
120x50x159mm

Svars :
600g

Ventilators :
120mm (800-1500 RPM)

Cena memo.lv veikalā : 24.60 Ls

OCZ Gladiator Max

OCZ Gladiator Max

OCZ Gladiator Max

Ligzdu savietojamība :
AMD : 754/939/940/AM2,
Intel : LGA775

Izmēri :
63x120x165mm

Svars :
640g

Ventilators :
120mm (800-1500 RPM)

Cena memo.lv veikalā : 24.60 Ls

Scythe Zipang

Scythe Zipang

Scythe Zipang

Ligzdu savietojamība :
Intel: s478, LGA775
AMD: s754, s939, AM2, AM2+, AM3, s940

Izmēri :
145x148x112 mm

Svars :
815 g

Ventilators :
140mm (1000 RPM)

Cena memo.lv veikalā : 30.50 Ls

Prolimatech Megahalems

Prolimatech Megahelms

Prolimatech Megahelms

Ligzdu savietojamība :
Intel: LGA775, LGA1366

Izmēri :
130x74x158.7mm

Svars :
790 g

Ventilators :
Nav iekļauts komplektācijā

Cena memo.lv veikalā : 43.00 Ls

Dzesētāju instalācija.

OCZ dzesētājiem stiprinājumi ir ļoti līdzīgi Intel LGA775 procesoru OEM dzesētājiem. Sākumā var mākt šaubas par to, vai šādi stiprinājumi pienācīgi spēs noturēt dzesētājus pie pamatplates, taču ātri vien pārliecinājāmies, ka šie stiprinājumi savu uzdevumu veic pat ļoti labi. Kā arī, pateicoties šiem stiprinājumiem, OCZ dzesētāji ir ļoti viegli uzstādāmi.
Ar tādiem pat stiprinājumiem, kādi ir šoreiz apskatītajiem OCZ dzesētājiem, ir apgādāts arī Scythe dzesētājs Zipang. Instalācija ir tiešām viegla, taču mazliet grūtāka kā OCZ dzesētājiem, jo dzesētājs ir masīvs izmēros, tādējādi ir diezgan sarežģīti piekļūt šiem stiprinājumiem.
Thermalright Ultra-120 eXtreme ir backplate, lai pamatplate nedeformētos uzstādot šāda svara dzesētāju. Stiprinājumi ir diezgan sarežģīti uzstādāmi, tieši process, kad jāskrūvē ir šīs skrūves ar atsperēm iekšā, ko vienam cilvēkam ir diezgan sarežģīti paveikt.
Prolimatech Megahalems uzstādīšana arī būtu diezgan vienkārša, taču šoreiz Megahelms īpaši izcēlās ar savu uzstādīšanas sarežģītību. Sākot dzesētāja instalāciju viss likās tiešām viegli, taču izrādījās tā, ka pie LGA775 ligzdas esošais kondensators traucē dzesētāja stiprinājumu uzstādīšanai, jo tas bija mazliet par augstu ~2mm. Tā nu nācās ķerties klāt mazliet geto metodei, ka lodējām kondensatoru no pamatplates nost un iekarinājām to vados, lai dzesētāju būtu iespējams testēt uz mūsu testa stenda pamatplates (nekādā gadījumā neatkārtojiet to mājās!).

Megahelms Instalation BUG

Megahelms Instalation BUG

Testēšanas stends

Šoreiz testēšanai izmantojam šādu sistēmu :

Pamatplate : Asus P5KC
Procesors : Intel Celeron E1200
Operatīvā atmiņa : CSXO-CEC-800-2GB-KIT
Barošanas bloks : Sweex Gold 650W (Neprasa komentārus!)
Cietais disks : Samsung SpinPoint T166 400GB

Pirms testu sākšanas Celeron E1200 procesors tika virstaktēts par visiem 100% līdz 3.2GHz atzīmei, kā arī kodola voltāžu procesoram paaugstinājām, lai dzesētājiem būtu lielākas iespējas izrādīt savu veiktspēju, līdz 1.6v atzīmei.

Testu stends

Testu stends

Testēšanā izmantotā programmatūra :

Orthos (Stress CPU tests ar priority 9)
Everest Ultimate Edition

Visi dzesētāji tika testēti izmantojot to komplektācijās iekļautos ventilatorus uz maksimālajiem apgriezieniem. Ultra-120 eXtreme un Prolimatech Megahalems nav ventilatoru to komplektācijās, tāpēc tos testējām ar CoolerMaster PL12S12L-4 ventilatoru, kura maksimālais apgriezienu skaits ir vienāds ar 1200.
Testi notika ārpus korpusa, atvērtā stendā. Apkārtējā temperatūra ~24c.

Lūk, mūsu testu rezultāti :

Testu Rezultāti

Testu Rezultāti

Kā redzams, tad Megahelms ir izteikts līderis, aiz sevis atstājot Vendetta2 un Gladiator Max, taču jāņem vērā to, ka Megahelms tika apgādāts ar ventilatoru ar zemāku apgriezienu skaitu, tāpat kā Ultra-120 eXtreme, taču tik un tā Megahelms testā iegūst pirmo vietu. Vendetta2 un Gladiator Max veiktspēja izrādījās pilnīgi identiska. Vilšanos gan sagādāja Scythe Zipang dzesētājs, kura veiktspēja sevi parādīja nepavisam spoži, tomēr Zipang ar 140mm ventilatoru spēja vislabāk nodzesēt apkārt LGA775 ligzdai esošos komponentus, tai skaitā čipsetu un RAM. Kā jau bija paredzams, tad Intel Box dzesētājs nav konkurents aftermarket dzesētājiem.

Ja plānojat iegādāties sev jaunu procesora dzesētāju, tad TOP PC.Lv iesaka OCZ Vendetta2 un OCZ Gladiator Max dzesētājus, kuri cena/veiktspēja attiecībā sevi pierāda tiešām labi. Ja vēlaties maksimāli augstas veiktspējas dzesētāju, un budžets nav šķērslis, tad varat iegādāties Megahelms, kurš testā bija izteikts līderis.

Nobeigumā vēlamies vēlreiz pateikties internetveikalam memo.lv, kurš mūs nodrošināja ar dzesētājiem, kā arī TOP PC.Lv foruma lietotājam CrazyFan, kurš ļāva izmantot savu datortehniku.

Visus šos dzesētājus iespējams iegādāties šeit

19 Comments for TOP PC.Lv piedāvā sešu, labāko procesoru dzesētāju apskatu

Shteecers

Tā jau +- ok tikai nākam reiz izvāciet tās alenes no fona ārā un nepieklājīgi izskatās, liekas kaut kāds alkaholiķu saiets un tajā veikti ”testi” dzērumā…

Ens

Kas nepatīk aliņos? A tu neiedomājies, ka cēsu alus mums ir ģenerālsponsors? 😀

Priednieks

Jā, alus fonā lieks. Pārējais – malači.

buuzijs

Varējāt vēl pieminēt ventilatoru trokšņu līmeni.

SVILPE

Man jau gan patīk als fonā. 😛

kasparrs

Cilvēkiem vairāk interesē piesieties par to, ka kaut kāda alus bundža fonā, nekā vienkārši izlasīt apskatu. Tā jau ir, tipiski letiņi, ka tiek aizrādīt par kaut ko.

Crazyfan

Nācat skatīt apskatu vai ari to kas citiem stav uz galda iznemot pashas apskatamas dzeses? Ja cilvēkam intresē apskats nedomaju ka vinji pievērš uzmanibu, kas stav uz galda, lai gan viņi to redz.

pedro

varetu jau pamēģināt kādu videoapskatu ielikt?:)))

Sandzhs

Kur Jūs tur alu redzat? 🙁

Lee

Man domāt ir ok. Bet gribētos redzēt rezultātus iekš kastes, jo reti kurš turēs atklātu plati, līdz ar to varētu saasināties jautājums par kastes izmēriem un vietu…

iririr

+1 par to, ka vajadzēja arī trokšņu ļimeni defaultajiem cooleriem (kuriem ir).

kasparrs

Trokšņu līmeni var apskatīt kaut ražotāja mājaslapās, katra no tām ir norādīta kā klikšķināms links dzesētāju nosaukumos. Dzesētājau veiktspēju gan nevar apskatīt ražotāja mājslapās, kā arī īsti uzticēties dažādiem lielākiem IT vortāliem arī nav ieteicams, jo tomēr daudziem šie paši dzesētāju režotāji ir sponsori.

Edgars

Tāds dīvains apskats. Prasts. Varējāt jau notestēt arī Zalman, Cooler Master vai Asus dzeses, bet memo laikam nekā tāda nav…, skaitās labāko sešu dzesētāju apskats. Ne trokšņu, ne keisa iekšpuses temperatūras mērījumu

kasparrs

Edgars, vai tad CM, ZM un Asus ir kaut kas labs? 😀
Par keisa iekšpuses temp, tak apskatā minēts, ka viss notiek open stand, nevis keisā.

lol

Diezgan patukšs jums tas apskats, pārsvarā lētā gala kūleri.. Vispār tieši CM un ZM dod lielāku uzticību, nekā šie.. Domāju ja veic šādus testus tad ir arī jānotestē citi zināmi kūleru ražotāji. Būtu ielikuši kaut šo http://www.dateks.lv/cenas/96/18380_zalman_cpu_cooler_s775_am2_754_939_940.php

kasparrs

lol, saproti, skaidri ir redzams par Tevi tas, ka NEesi necik kompetents runāt par gaisa dzesēm, jo ZM nepiedāvā neko sakarīgu ar kaut cik pienācīgu cena/veiktspēja atticību. No CM arī praktiski nekā tāda nav, ko varētu testēt blakus šādiem piedāvājumiem no OCZ, kuri par savu cenu performē tiešām labi. Tā kā nerunā te par lēto galu, ja šie dzesētāji pārspēj lielāko daļu dārgāko sūda ZM piedāvājumus. Un dārgais gals arī mums ir,principā pašas labākās gaisa dzeses kādas vien ir gaisa dzesētāju tirgū – Megahelms un U120XT, un nekādi 50+LS vērtas drazas no ZM nestāv šiem diviem klāt.

Fredis metinaataajs

Labs apskats!

Izliecies

Tagad varētu ko līdzīgu uz AMD ligzdām! 🙂

melts

labākie dzesētāji… aizmirsis esi notestēt vigor piemēram (monsoon sērija), asetek vapochill ar tā kā nav pieminēts…
sunbeam core contakt, Thermalright IFX-14. tas pats zalamans, (9700, 9900) testos pārsit visas tevis testētās redeles, atskaitot u120. un nemaksā ar nemaz tik briesmīgi daudz, zato izskatās vienkārši eleganti.