Kriptovalūta – kā sākt?

Ievietoja:     Birkas:  , , , , , , , , , ,     Pievienots:  January 14, 2018  |  No comment

Kamēr apkārt klejo veiksmes stāsti par cilvēkiem, kuri no Ķīnas mūra Ziepniekkalnā veiksmīgi pārvākušies uz Skansti, pateicoties veiksmīgiem ieguldījumiem kripto valūtās, daudzi tikai domā kā sākt un kas tas Bitcoin, Cardano, Ethereum u.c. ir? Šis būs īss ieskats – kā piereģistrēties, kā nopirkt un kas ir nepieciešams?

Pirmkārt, pirms sākam savu izpēti, cik kura kripto valūta ir vērta šodien, kā tās cena varētu mainīties, ejot laikam, mums ir jāapmeklē viena no galvenajām kripto valūtas kapitalizācijas mājas lapām Coinmarketcap. Te ir redzams cik maksā, cik maksāja, kuros tirgos monētas ir pieejamas utt.

Nākošais solis ir reģistrēšanās kripto valūtas biržās un to apmaiņas mājas lapās. Populārākā birža, kur iegādāties Bitcoin, Cardano, Ethereum ir Coinbase.com. Iesaku izveidot sarežģītu paroli, kā arī uzreiz iekš Coinbase iestatījumu sadaļas atrast “divu faktoru autentifikāciju” un ieslēgt arī to, kas liks pie katras logošanās reizes ievadīt unikālu kodu no Google Autentifikatora aplikācijas. Pēc tam vajadzēs verificēt kontu un augšupielādēt, piemēram, vadītaja apliecības foto no abām pusēm.

Kad esi verificēts Coinbase.com, vari piesaistīt kredītkarti\debetkarti kontam un “Buy\Sell” sadaļā vari veikt pirmo pirkumu!

Ja esi nolēmis, ka vēlies iegādāties kādu citu kripto valūtu, kura nav pieejama iekš Coinbase.com, tad viens no ērtākajiem veidiem kā tikt pie kādas citas valūtas ir apmaiņas mājas lapas kā Bittrex.com vai Binance.com.

Bittrex un Binance viss notiek pavisam vienkārši. Pirmkārt, savā Coinbase.com kontā, kur esi iegādājies kādas monētas, dodies uz “Accounts” sadaļu. Izvēlies savu monētu un klikšķini uz “Send” pogas. “Send” poga piedāvās norādīt Tava “maka” jeb “wallet” adresi no apmaiņas saites kā Bittrex vai Binance. Unikālo maka adresi var atrast zem “wallet” sadaļas. Galvenais ir nenokļūdīties un iekopēt pareizo adresi, lai nesanāk tā, ka savas monētas pārskaiti kādam citam lietotājam.

Kad transakcija ir veiksmīgi notikusi, apmaiņas saites galvenajā lapā vari izvēlēties uz kuru citu valūtu vēlies mainīt. Piemēram, maini uz Cardano, Ripple utt. Cena būs atkarīga no dotā brīža tirgus situācijas pieprasījuma/piedāvājuma. Maiņa notiek ātri, viss gan atkarīgs no cenas augšupejas vai lejupslīdes.

Īsumā šie ir pamata punkti, lai varētu sākt. Tālāk viss atkarīgs no veiksmes, tirgus izpētes zināšanām u.c. faktoriem.

Pirms dodies pirkt pirmo kripto valūtas monētu, ieteiktu atcerēties, ka šo nevar saukt par ieguldījumu, kurš nesīs stabilu peļņu. Šis ir vairāk kā tirgus spekulāciju tirgus un kripto spēlē vari iesaistīties, ja ir iekrāts zeķē tik, ka, zaudējot visu, nebūs jādodas uz ātro kredītu iestādi.