Ko izvēlēties – Intel Core i3, i5 vai i7?

Ievietoja:     Birkas:  , , , ,     Pievienots:  January 24, 2016  |  7 Comments

Kāda ir atšķirība starp Intel Core i3, i5 vai i7? Mūžīgais jautājums, kurš rodas izvēloties savu jauno datoru un, par prieku Tev, lasītāj, mēģināšu sniegt atbildi, kas ir kas.

Intel Core i3

Šie procesori ir ar diviem kodoliem, kas ir pati galvenā atšķirība no tā lielākajiem brāļiem. Lai arī ir divi kodoli, nevajag uzreiz tos izbrāķēt, jo procesori ir pietiekoši jaudīgi, lai spētu darbināt lielāko daļu mūsdienu datorspēles ar augstiem iestatījumiem, nemaz nerunājot par foto apstrādes programmatūru u.c. lietotnēm.

Papildus diviem fiziskiem kodoliem, Intel Core i3 ir aprīkoti arī ar diviem virtuāliem kodoliem, kas ļauj procesoram veikt aprēķinus četros pavedienos. Līdzīgi kā tas ir ar četru kodolu procesoriem, taču divi šajā gadījumā ir virtuāli un savu funkciju pilda godam.

Tātad, Intel Core i3 derēs mājas datoram, kuram budžets nevar pārsniegt 500EUR. Piemēram, šis procesors- Intel Core i3-6300. Ja naudiņas vairāk, varam sākt skatīties uz Intel Core i5.

i3i5i7

Intel Core i5

Četri kodoli ir tie, kas atšķir i5 no i3. Tā kā šeit ir par diviem kodoliem vairāk, tad viss ir skaidrs, ka šie procesori būs jaudīgāki par i3. Šeit gan neatrast papildus virtuālos kodolus kā Intel Core i3, tomēr ņem vērā, ka četri fiziski kodoli būs ātrāki par diviem fiziskiem kodoliem un diviem virtuāliem.

Papildus augstākam kodolu skaitam, i5 ir apgādāti ar plašāku kešatmiņu, kas ir tāda kā saikne starp operatīvo atmiņu un procesoru – šī atmiņa ir pirmā, pie kuras griežas procesors pēc datiem, tad seko RAM un tālāk Tava datu krātuve SSD vai HDD. Jo augstāks kešatmiņas apjoms, jo vairāk datus tur var iekopēt un ātri apstrādāt. Intel Core i5 Skylake paaudzes procesoriem ir 6MB kešatmiņa, kamēr Intel Core i3 Skylake paaudzes procesoriem ir tikai 3MB kešatmiņa.

Ja budžets sistēmai ir ap 600EUR un uz augšu, tad Intel Core i5 būs tieši laikā. Piemēram, šis – Intel Core i5-6400.

Intel Core i7

Ja esi hardcore geimeris vai vienkārši prasīgs datora lietotājs, tad var sākt domāt par maksimālo jaudu un Intel Core i7 procesoru, kurš viennozīmīgi nav vajadzīgs tipiskā biroja datorā vai darbam ar internetu. Šāds procesors vajadzīgs vien tad, ja izmanto video apstrādes programmatūru un vēlies, lai viss notiek maksimāli ātri. Ja esi datorspēļu cienītājs un vēlies redzēt visus iestatījumus spēlē uz augstākajiem un spēles plūsmu bez aizķeršanās, tad jāņem i7.

Galvenā atšķirība no i5 ir četri kodoli un četri virtuāli kodoli, ļaujot procesoram strādāt ar astoņiem pavedieniem. Īpaši noderīgi prasīgās aplikācijās, spēlēs un pildot vairākas darbības vienlaicīgi.

Šiem procesoriem ir arī augsts kešatmiņas apjoms un tikpat augsta ir arī to cena – ap 340EUR. Ja vēlies Intel Core i7, tad sistēmas vidējās izmaksām jāsvārstas no 800EUR un uz augšu. Šādā sistēmā vari likt, piemēram, šādu procesoru – Intel Core i7-6700

 

 

7 Comments for Ko izvēlēties – Intel Core i3, i5 vai i7?

Edgars Podnieks

Hmmm, intresants raksts. Pats izmantoju i7 3770k. Zināju par procesoru atšķirību, bet ne tik sīki, paldies par infu!

Linards Goldšteins

Paldies par rakstu. Varbūt vēl vienu par mobile procesoriem, pieķerot m – sēriju un pentiumus/celeronus? Par DDR4 arī būtu interesanti ko uzzināt.

Kaspars

Linard, par DDR4 noteikti drīzumā būs. Par citām tēmām – redzēs kā zvaigznes iegrozīsies 😉

KKTK

Pirms dažiem gadiem ņēmu i7 tikai tāpēc ka tur iekšā bija Intel 3000 vai kāda videokarte, kas bez papildus draiveru instalēšanas gāja uz hackintoša. Nu tad ieguldītā nauda (arī daudz un labs RAM) labi jūtās, kad uzdzelža var palaist 3 virtuālas mašīnas (katrai iedodot 2 kodolus) un darboties bez jūtamas aizķeres.

Kristaps K.

Man jau šķiet, ka video apstrādātājiem gan būtu jāskatās pāri Core i7, uz Xeon E5 darbstacijām.

Janka

es personīgi ņemtu i7, i3 ir par lēnu, i5 arī dižs nekas nav – labāk sakrāt un nopirkt kaut ko labāku un ilgākam laikam

Slo Slogans

Tad beigu beigās rezumē?:)
Man ir i5, kam jānotiek, lai ņemtu i7 🙂