Kā izvēlēties datoru 2016. gadam?

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  January 4, 2016  |  7 Comments

Jaunais gads ir klāt un kā gan vēl labāk iesākt gadu, kā ar jauna datora iegādi. Kaut vai tikai tāpēc, lai ar augstākiem iestatījumiem varētu uzspēlēt FallOut 4 vai veiklāk apstrādāt AutoCAD projektu, vai PhotoShop’ā bez aizķeršanās uzlikt kādu filtru.

Kas tieši šobrīd ir aktuāls un ieteicams 2016.gada pirmajā ceturksnī? Par to raksta turpinājumā.

Šajā rakstā ieteikšu labākās komplektācijas 500EUR kategorijā, 1000EUR kategorijā ar veiksmīgāko komponenšu cena\veiktspēja attiecības salikumu.

Komplektācija 500EUR kategorijā (spied lai redzētu grozu).

Pamatplate : Asrock H81M-DG4

Procesors : Intel Core i3-4170

Operatīvā atmiņa (RAM) : Crucial Ballistix Sport, 8GB, DDR3, 1600MHz, CL9

Grafiskā karte : GigaByte Radeon R370, 2GB, GDDR5, WindForce 2X OC

SSD disks : Kingston HyperX Fury, 120GB

Korpuss : Inter-Tech IT-Starter 04, Black, USB3.0 + 500W PSU

Pamatplate ir no kompānijas AsRock, kura atzīta par vienu no uzticamākajiem komponenšu ražotājiem pasaulē 2015.gadā. AsRock H81M-DG4 ir apgādāta H81 čipsetu, kurš šobrīd ir ievērojami lētāks par H110, tādējādi padarot šo plati par teicumu risinājumu, kad katrs Eiro ir no svara. Jāpiebilst, ka pamatplate atbalsta X.M.P operatīvo atmiņu profilu, kas nodrošina maksimālās veiktspējas ieguvumu no operatīvās atmiņas moduļiem, ļaujot tiem darboties ar 1600MHz frekvenci.

H81M-DG4(L1)

 

Lai visas komponentes spētu izmantot savu potenciālu, sistēmas pamatā ir jābūt jaudīgam procesoram. Tādam, kurš spēs “izsmelt” visu grafiskās kartes potenciālu un būs galvenais dzinulis sistēmā. Tieši šī iemesla dēļ izvēlējos Intel Core i3-4170 ar 3.7GHz takts frekvenci.

Grafiskā karte Radeon R370 nodrošinās ātrdarbību pat tādās spēlēs kā GTA V, Battlefield 4 u.c. Vairāk par grafiskās kartes veiktspēju lasi šajā apskatā – LegitReviews.

R370_GTA_V

 

Kingston HyperX Fury SSD disks sistēmai ir pašsaprotama izvēle – 3 gadu garantija, iespaidīgie veiktspējas rādītāji – 500MB/s rakstīšanas ātrums un 500MB/s lasīšana. Jāņem vērā arī Kingston HyperX SSD disku zemais brāķa koeficients un kvalitāte.

Korpuss šoreiz izvēlēts ar komplektācijā esošu 500W barošanas bloku. Tā kā sistēmai ar Radeon R370 grafisko karti pietiek ar labu 400W barošanas bloku šeit ir vēl liela rezerve papildus cietajiem diskiem vai kādai citai komponentei. Kā arī Inter_tech korpuss ir pietiekoši kvalitatīvs, lai komponentes būtu ērti ievietot un nekas nekustētos, negrabētu utt.

PC_500_CASE

Komplektācija 1000EUR kategorijā (spied lai redzētu grozu).

Pamatplate : Asrock B150M Pro4S/D3

Procesors : Intel Core i5-6600

Operatīvā atmiņa (RAM) : Kingston HyperX Savage Red 16GB, DDR3, 1866MHz, CL9

Grafiskā karte : MSI GeForce GTX 970, 4GB, GDDR5, Tiger Edition

SSD disks : Kingston HyperX Fury, 120GB

Korpuss : InWin 703, ATX, Black, Window

Barošanas bloks (PSU) : Corsair VS650 650W, 12cm fan, 80+

Asrock B150M Pro4S/D3 ir par pamatu 1000EUR sistēmai, jo tā atbalsta jaudīgākos LGA1151 ligzdas procesorus un operatīvo atmiņu maksimālās veiktspējas profilus X.M.P. Tā kā šis ir jaunākās paaudzes čipsets, pamatplatei ir veselas četras USB 3.0 pieslēgvietas un seši SATA III porti. Pamatplate ir labs pamats nākotnes uzlabojumiem, jo iespējams ievietot vēl papildus divus operatīvās atmiņas moduļus, ļaujot paplašināt operatīvās atmiņas apjomu līdz pat 64GB.

PC_1000_MOBO

Pēdējās paaudzes Intel Core i5-6600 procesors spēs “lidināt” visas jaunākās datorspēles un aplikācijas šajā komplektācijā. Procesoram ir četri natīvi kodoli ar 3.3GHz frekvenci.

Ņemot vērā jaunāko datorspēļu prasības, operatīvās atmiņas apjoms ir 16GB. Tādas spēles kā Call of Duty: Black Ops III minimums pieprasa no sistēmas 6GB opreatīvo atmiņu, tomēr, ja vēlaties plūstoši spēlēt, 16GB būs tieši laikā.

PC_1000_RAM

Augstāks operatīvās atmiņas apjoms ļaus darboties ar vairākām aplikācijām vienlaicīgi, bez jebkādas aizķeršanās.

Grafiskā karte NVidia GeForce GTX970 ir viena no veiksmīgākajām Nvidia grafiskajām kartēm cena\veiktspēja attiecībā. Ar GTX970 būs pietiekoši, lai spēlētu gandrīz jebkuru mūsdienu datorspēli uz maksimālajiem iestatījumiem.

PC_1000_VGA

PC_1000_VGA_Perform

Izvēlēties korpusu, protams, ir gaumes jautājums, tomēr InWin 703 korpuss uzrunāja uzreiz – estētiskais dizains, alumīnija imitācijas ārpuse un stikla logs pa visu sānu. Korpuss būs ļoti pateicīgs komponenšu atjauninājumiem, jo tajā ir daudz vietas gan jaudīgākajām grafiskajām kartēm, gan ūdens dzesēšanas sistēmai. Ražotājs ir parūpējies par dzesēšanu, ieļaujot komplektācijā divus ventilatorus – viens priekšpusē (apgādāts arī ar putekļu filtru) un otrs aizmugurē.

PC_1000_CASE

Barošanas bloks (PSU) ir viena no svarīgākajām komponentēm sistēmā, jo tā apgādā ar strāvu visas komponentes. Tieši šī iemesla dēļ ieteiktu Corsair VS650 barošanas bloku ar augstiem efektivitātes rādītājiem un vienu spēcīgu 12V līniju.

 

Šādi izskatās divas komplektācijas 2016. gada pirmajam ceturksnim. Ja ir kādi jautājumi un vēlies ko pamainīt, vari jautāt komentāros un ieteikšu pret ko var mainīt, kas ir savietojams ar pārējām komponentēm u.c. Tev interesējošās lietas.

7 Comments for Kā izvēlēties datoru 2016. gadam?

Edijs Perkums

Es 1000 eur komplektu vērtēju 3.5/4

Egils Zonde

Vērtējums bez pamatojuma latviešu folklorā tiek dēvēts šādi: Vien`plik`di.šan`

Edijs Perkums

Tie kuri zin cik 970 patiesībā ir RAMs, tie zina kāds ir pamatojums vērtējumam.

Aivars

Dajoš linkus uz gataviem groziem un varēji tak atļauties vēl kādu green power disku piemest. Uz ssd žēl torentus glabāt.

Kaspars

Grozā gan jau pats sakrāmēsi, ieliekot savai gaumei tuvāku korpusu vai spīdīgu ventilatoru papildus klāt.

Abas komplektācijas ir pielāgotas maksimālai veikstpējai savā cenu grupā, tāpēc HDD šoreiz šeit ne bija vieta, ne budžets to atļāva. Lai vai kā, ja gribas torentus kačāt, tad labāk uzreiz uz eSata ārējo HDD, lai var fiksi noraut un noslēpt zem galda, kad valsts datu inspekcija Tevi apciemo 🙂

KKTK

Es izvēlos tās detaļsa no kurām var uztaisīt hackinošu. Mazos mīkstos logus jau tāpat var uzlikt: http://www.tonymacx86.com/building-customac-buyers-guide-december-2015.html

Kristaps Ščerbaks

Nu torrenti ne obligāti intresē datu inspekciju. 😉 To saturs ir svarigakais.
Varbūt Aivars vēlas kačāt visus iespējamos free e-bookus lietojot torrentus. Tad noderēs kāds 1TB HDD.