Xbox Kinect – veselīgākā dāvana mazam bērnam

Ievietoja:     Birkas:      Pievienots:  August 17, 2014  |  No comment

Ja tavos krājumos ir mazi bērni (3 – 10 g.) un vēlies lai tie pieceļ savas pēcpuses, atloka līkās muguras un noliek pie malas planšeti, tad pareizā atbilde ir nevis dzīt viņus sportot, bet gan nopirkt Kinect!  Tas ir ne tikai lielisks ceļojums spēļu pasaulē, bet arī pamatīgs kardiovaskulārais stimulators.

Lai liktu bērniem stundām skriet uz vietas un vicināt rokas un kājas kā negudriem, atliek iegādāties Xbox konsoli ar Kinect sensoru un pietiekami saturīgu kolekciju ar Kinect spēlēm. Tieši Kinect spēles, nevis ar pulti bakstāmās Halo 4 un FIFA 2014 ir tās, kas uzlabo bērnu veselību, tamdēļ uzreiz brīdinu, visas pārējās nāksies izmest vai noslēpt.

Četrgadīgais puika, kurš pirmo nedēļu nemācēja pat tikt līdz spēļu ieslēģšanai, pēc pirmās nedēļas sāka izrādīt tik fenomenālas prasmes loģiski domāt un risināt sarežģītas situācijas, ka prieks skatīties. Bet ne visas spēles to nodrošina. Dažas ir ļoti neērti lietojamas un dzen cilvēku frustrācijā. Dažas ir vienkārši bezjēdzīgas. Tamdēļ esmu apkopojis labāko spēļu sarakstu tieši maziem bērniem. Raksta beigās ir pieejama arī pašas XBox konsoles izvēlēšanās padomu vācelīte.

Rush

ŠBoxshot Wizard file used for creating global boxshotsī spēle ir vislabākā kādu man jebkad nācies redzēt priekš Kinect platformas. Tas ir ieguldījums ap 35 Eur un dod iespēju spēlēt 5 dažādas spēles vienā, kur spēlētājam jāiejūtas dažādu Pixar varoņu ādā. Spēlē ir gan skraidīšana, braukšana ar auto, lēkāšana, lidošana un visādas citādas izdarības. Spēle ir ļoti kolorīta, prasa pamatīgu loģisko domāšanu un garantēs sarkanus vaigus un slapju muguru jebkuram bērnam. Pamatīgs bonuss ir tas, ka spēle orientēta spēlēšanai divatā. Ekrāns tiek sadalīts 2 daļas un lai tiktu uz priekšu ir jāsadarbojas abiem spēlētājiem. Var spēlēt arī vienatnē, tad otru spēlētāju aizstāj pats XBox.  Vāciņš saka – ieteicams no 7 gadu vecuma. Es saku – no 4 gadiem mierīgi.

Kinect Sports Ultimate Collection

Kinect Sports + Kinect Sports Season 2 (~25 Eur). Lielisks komplekts, kas nodrošina iespaidīgu sporta spēļu kolekciju. Golfs, teniss, ping-pongs, šķēpa mešana, skriešana, tāllēkšana, futbola pendeles utt. Īsāk sakot, lieliska  iesvīšana. Vienīgais trūkums, ir pagrūti iebraukt kā kontrolēt spēles un tas iesākumā dzen frustrācijā.

Kinect Adventures

Šī spēļu kolekcija parasti ir pieejama komplektā ar XBox Kinect un atsevišķi nav jāpērk. Neskatoties uz to, visas spēles ir aizraujošas un nodrošinās prieku kādām pāris nedēļām vismaz. Jāatzīst, ka kopsummā to uzdevumu ir pamaz, kā arī viņi ir relatīvi banāli. Toties vāciņš saka no 3 gadiem, un tam varu piekrist. Tomēr salīdzināt ar Rush nevar pat tuvumā.

Ice Age 4iceage

Visiem bērniem patīk Ice Age multene, un šis spēļu komplekts ir interesantu sniega / ledus spēļu un izaicinājumu kopums. Spēlētājs iejūtas kādā no Ice Age varoņiem un dodas sacensties. Kopsummā interesants, toties padārgs (45 Eur) un mazliet primitīvs variants. Arī šeit ražotājs iesaka no 3 gadiem, kam varētu piekrist. Lielākiem bērniem gan nebūs interesanti, jo spēle ir pārāk vienkārša un ātri “izkožama”.

Disneyland Adventures

Šajā spēlē bērni var divatā skraidīt pa Disnejlendu un visādos veidos sadarboties ar zināmajiem Disneja varoņiem. Ir uzdevumi, fotografēšanās, cīņas utt. Pasākums ir relatīvi sarežģīts un prasa angļu valodas zināšanas vismaz kaut kādā līmenī. Idejiski šī ir “quest” tipa spēle ar noteiktu kopscenāriju. Vāciņš saka no 7 gadiem, sliecos piekrist. Lai gan mazajam arī nebija garlaicīgi.

Dejošana – jebkura

Bērniem patīk dejot, un visas Just Dance un Dance Central, Zumba World, Jackson Experience utt. būs ok. Vairākām no šīm spēlēm pēc to iegādes var piepirkt klāt dziesmas no Microsoft kataloga. Dejošanas spēlēs noderēs ne tikai bērniem, bet arī pieaugušo dzērājballītēm, tamdēļ šīm naudu nežēlo.

Kādu XBox komplektu izvēlēties?

xbox360Lai tu neiebrauktu auzās, pastāstīšu arī par pašiem “dzelžiem”. Xbox ir pieejams 2 variācijās. XBox ONE un 360. ONE ir jaunais modelis, kurš raksta tapšanas brīdī ir padārgs un ar ierobežotu spēļu klāstu, kuras visas arī ir dārgas. Visas pieminētās spēles ir Xbox 360 uz ko arī koncentrēsimies.

Xbox 360 ir pieejams ar 4GB un 250GB iebūvēto atmiņu. Rekomendēju 250GB, jo gribēsies spēlēt bezmaksas demo spēles un vieta noderēs. Patreiz ir veikts neliels facelift un Xbox ir pieejams jaunajā vizuālajā noformējumā un vecajā, toties principiālu atšķirību nav, gaumes lieta.

Pats iegādājos jaunā dizaina 250GB konsoli, kā arī atsevišķi sensoru ar Kinect Adventures.

Bez Xbox konsoles un sensora vajadzēs arī televizoru. Rekomendēju vismaz 42 collas, kurus mūsdienās var dabūt pat par 180 Eur. Izvēloties televizoru gan vajadzētu pievērst uzmanību parametram “kustības kompensācija”, LCD televizoram ar kompensāciju zem 400 Hz attēls pamatīgi raustīsies, tamdēl esiet uzmanīgi.

Iespaidīgu kaloriju daudzuma sadedzināšanu un labu noskaņojumu garantē Toppc.lv