DIY Elektronika – Ko uzlodēt garlaicīgos mirkļos?

Posted by:     Tags:      Posted date:  August 1, 2013  |  7 Comments
Ja arī tevi mēdz piemeklēt garlaicīgi mirkļi, tad DIY ir lielisks veids, kā pavadīt laiku. Lodēšana pati par sevi ir māksla, bet savienojumā ar interesantu uzdevumu – nevar būt nekā labāka.

Lai sāktu lodēt, nepieciešamas elementāras zināšanas un nelielas investīcijas pamatlīdzekļos.

Ja neko nesajēdz no elektronikas, šī grāmata ir ideāls fotogrāfijām un piemēriem bagāts ceļvedis iesācējiem, turklāt ar super-interesantiem mikro projektiem, kurus apgūstot, pakāpeniski apgūsti tēmu: Make: Electronics: Learning Through Discovery

Kad būsi pabeidzis ņemties ar šo grāmatu, vai arī jau esi rūdīts lodētājs, lieliski analogo sintezatoru radīšanas audio projekti visām sarežģītības pakāpēm bez maksas ir atrodami šajā te paradīzē, pilnīgi bez maksas: http://www.musicfromouterspace.com/

Pats izmēģināju roku uzštellēt šo te mikro-projektiņu: Weird Sound Generator, un viss izdevās ar pirmo piegājienu.

Lai varētu kko palodēt/sakrāmēt, būs nepieciešams šāds minimālais pamatlīdzekļu apjoms:

Detaļas Rīgā var iegūt vairākās vietās. Pats lielāko daļu pērku iekš Argus.lv, viņiem ir paliels veikals Ūnijas ielā kā arī var pasūtīt ar piegādi no interneta lapas, bet dēļ tā, ka viņi sestdienās komponentes netirgo (nezināmu iemeslu dēļ), jūtu uzplūdā dodos uz Salvats. Ja tur kāda komponente nav uz vietas, turpat blakus ir Utenis (latgales tirgus), kur parasti trūkstošo var piepirkt. Salvats.lv lapas mīnuss ir neskaidrība par preču esamību/neesamību noliktavā. Argusā viss ir kā nākas.

Bez nosauktajiem vēl liels spēlētājs ir ELFA distrelec, tomēr tur viss man šķita krietni padārgs.

No mazajiem kantoriem pretīm grīziņkalnam ir viens (tur kur parasti pārkrāsojušās dāmas dežūrē 🙂 ), tomēr tie mani pievīla ar savu sestienas strādāšanu, kad bodei darba laiks norādīts, bet durvis ciet un mobilo neceļ/neatzvana.

Vēl Barona un Zemitāna stūrī ir kkāda bode, kā arī pa kaktiem var salasīt dažus interneta andelētājus, piem. mzx.lv, tomēr personīgas pieredzes ar tādiem zvēriem (bez fiziskas adreses) man nav.

Lūk norādes uz materiālu, kuru palūkāt, ja ir vēlme iedziļināties elektronikā un šo to palodēt, vai vienkārši uzzināt jaunas un interesantas lietas:

Tas, pagaidām, arī viss. Ceru, ka ar šo konspektu būšu tevi iedrošinājis paņemt rokās lodāmuru un nosvilināt kaudzi ar (līdz šim) derīgām detaļām zinātnes un DIY brīvā gara vārdā.