Dell kļūst par privātu kompāniju

Ievietoja:     Birkas:      Pievienots:  February 8, 2013  |  No comment

Bez liela trokšņa un šampanieša glāžu šķindoņas, Maikls Dells pirms pāris dienām izpirka kompāniju Dell par 24.5 Miljardiem zaļo, no kuriem 2 miljardus “aizšāva” no Microsoft un pārējo iegāza no Silverlight Capital. Šāds solis ļaus vienkāršāk kontrolēt situāciju un lēmumus kompānijā nerēķinoties ar akcionāru bariem valdē, kas kopā ar akciju tirgu izdara pamatīgu spiedienu uz Maiklu un viņa domubiedriem.

Dells pēdējo gadu laikā ir neveiksmīgi mēģinājis iekarot mobilo telefonu un planšetdatoru tirgu ar savu milzu telefonu, vai arī miniatūro planšetnieku Dell Streak, kas izgāzās ne pa jokam. Arī PC un portatīvo datoru tirgū nākas atdot pozīcijas Acer, HP un ķīniešu lepnumam – Lenovo.

Toties vidējo uzņēmumu biznesa risinājumu un serveru lauciņā Dell ir ko teikt. Iegādājoties spaini ar kompānijām, kas nodrošina datu glabāšanas, arhivēšanas, optimizēšanas, aizsardzības un apstrādes risinājumus ir cerība, ka ilgtermiņā viss ies uz labo pusi.

Maikls Dells ne vienu vien reizi ir pierādījis, ka spēj pārspēt visus ar labāko cenas/kvalitātes apvienojumu ar uzsvaru uz kvalitāti, ne par velti kompānijas nosaukums = šī malača uzvārds. Kā lielisku piemēru spējai attīstīties varu minēt jauno Dell XPS portatīvo datoru sēriju, kuru man ir bijis tas gods apčamdīt un atzīt par izcilu izstrādājumu esam.