Bezmaksas CorelDraw

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  September 7, 2011  |  3 Comments
Ja kādreiz dzīvē nācies saskarties ar vektoriālo grafiku, tad CorelDraw nosaukums tev nebūs svešs. Tomēr 500 $ par šo lielisko programmatūru mūsu tautiešu maciņiem varētu izrādīties letāls pasākums, tamdēļ padalīšos ar (bezmaksas) sieru, ko netīšām esmu uzgājis interneta slazdā.

Pasākums saucās InkScape un ir pieejams par baltu velti un izmanto jaunāko interneta pārlūku vektorgrafikas standartu SVG (Scalable vector graphics), kas nozīmē to, ka gala rezultātu faila formātā spēj atainot jebkurš pēdējās versijas interneta pārlūks no sērijas Mozilla un Chrome.

Programma darobojas iekš populārākajām PC operētājsistēmām – WinXP, WinVista, Win7, kā arī iekš OSX un Linux (Linux`ā gan nāksies nokompilēt pirmkodu). Licencēts tas viss ir iekš GNU GPL v2, kas nozīmē to, ka drīkst lietot par velti komerciāli, nekomerciāli un visādi citādi bez jebkāda stresa.

Formātu atbalsts ir augstumos, īpaši jāpiezīmē lieliskais PDF imports, ar kura palīdzību var rediģēt jebkuru Adobe PDF failu. Citu formātu starpā tiek atbalstīts Adobe Illustrator failu formāts bez jebkādiem konvertētājiem. Lai atvērtu CorelDraw failus nāksies uzlikt UniConvertor.

Programma ir ļoti draudzīga un visādā ziņā ļāva man iejaukties PDF failiņā, izlabot kaudzi ar lietām un saglabāt atpakaļ bez bakalaura grāda iegūšanas InkScape universitātē. Funkcionalitāti salīdzināt ar Corel vai Adobe produkciju nevajadzētu, jo tā ir krietni vien švakāka, tomēr ikdienas lietotājam viss rīku un iespēju klāsts tiek dots. Profesionāli grafiķi tamdēļ ir profesionāļi, ka pelna naudu ar maketēšanu un rezultātā var atļauties iegādāties licencētu CorelDraw, Adobe Illustrator vai kādu citu profesionālu programmatūras rīku.

InkScape nav vienīgā alternatīva maksas programmām, tomēr, manā skatījumā, labākā no funkcionalitātes viedokļa. Ja tev nepieciešams veikt pavisam vienkāršus maketēšanas darbus, laba izvēle ir Google Draw, kas pieejama kā tiešsaistes mākoņaplikācija iekš docs.google.com un arī ir pilnīgi par velti.

Ņemiet par labu!