Bezmaksas CorelDraw

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  September 7, 2011  |  3 Comments

Ja kādreiz dzīvē nācies saskarties ar vektoriālo grafiku, tad CorelDraw nosaukums tev nebūs svešs. Tomēr 500 $ par šo lielisko programmatūru mūsu tautiešu maciņiem varētu izrādīties letāls pasākums, tamdēļ padalīšos ar (bezmaksas) sieru, ko netīšām esmu uzgājis interneta slazdā.

Pasākums saucās InkScape un ir pieejams par baltu velti un izmanto jaunāko interneta pārlūku vektorgrafikas standartu SVG (Scalable vector graphics), kas nozīmē to, ka gala rezultātu faila formātā spēj atainot jebkurš pēdējās versijas interneta pārlūks no sērijas Mozilla un Chrome.

Programma darobojas iekš populārākajām PC operētājsistēmām – WinXP, WinVista, Win7, kā arī iekš OSX un Linux (Linux`ā gan nāksies nokompilēt pirmkodu). Licencēts tas viss ir iekš GNU GPL v2, kas nozīmē to, ka drīkst lietot par velti komerciāli, nekomerciāli un visādi citādi bez jebkāda stresa.

Formātu atbalsts ir augstumos, īpaši jāpiezīmē lieliskais PDF imports, ar kura palīdzību var rediģēt jebkuru Adobe PDF failu. Citu formātu starpā tiek atbalstīts Adobe Illustrator failu formāts bez jebkādiem konvertētājiem. Lai atvērtu CorelDraw failus nāksies uzlikt UniConvertor.

Programma ir ļoti draudzīga un visādā ziņā ļāva man iejaukties PDF failiņā, izlabot kaudzi ar lietām un saglabāt atpakaļ bez bakalaura grāda iegūšanas InkScape universitātē. Funkcionalitāti salīdzināt ar Corel vai Adobe produkciju nevajadzētu, jo tā ir krietni vien švakāka, tomēr ikdienas lietotājam viss rīku un iespēju klāsts tiek dots. Profesionāli grafiķi tamdēļ ir profesionāļi, ka pelna naudu ar maketēšanu un rezultātā var atļauties iegādāties licencētu CorelDraw, Adobe Illustrator vai kādu citu profesionālu programmatūras rīku.

InkScape nav vienīgā alternatīva maksas programmām, tomēr, manā skatījumā, labākā no funkcionalitātes viedokļa. Ja tev nepieciešams veikt pavisam vienkāršus maketēšanas darbus, laba izvēle ir Google Draw, kas pieejama kā tiešsaistes mākoņaplikācija iekš docs.google.com un arī ir pilnīgi par velti.

Ņemiet par labu!

3 Comments for Bezmaksas CorelDraw

Gatis Kalniņš

Vispār jau neesat pastudējuši tematu kā nākas – it īpaši to daļu, kas attiecas uz Linux. Populārākajās Linux distribūcijās Inkscape ir pieejams jau gatavā veidā un nekas nav jākompilē. Ja cilvēks lieto Gnome un instalē pakotni gnome-office, tad komplektā ar citām aplikācijām instalējas arī Inkscape. Neesmu gan skatījies pēdējo versiju uz Windows (kādu laiku tikai Linux izmantoju), bet Corel failu atvēršanai uz Linux nekādi konvertori papildus nav jāinstalē – pats esmu vēris vaļā diezgan sarežģītus Corel DRAW 10 failus – viss strādāja koreti, pat objektus varēeju atgrupēet

Egils Zonde

Paldies par info!

Toxo

veel vareeji ieteikt winamp kaa alternatiivu wmp… inkscape tak ir sen zinaa,s un vecs softs 😀