HP izstājas no planšetnieku tirgus “nogalinot” TouchPad

Posted by:     Tags:  , , , ,     Posted date:  August 19, 2011  |  3 Comments
Katram ražotājam un uzņēmējam reiz dzīvē pienāk mirklis, kad jāpārstāj ražot visu pēc kārtas un jāsaņem sevi rociņās, lai nepaliktu aiz borta. Hewlett Packard ir viena no vecākajām un gudrākajām kompānijām IT nozarē un ir spējuši pārciest vairākas būtiskas pārmaiņas IT sfērā pateicoties pragmatiskiem lēmumiem.

Šoreiz HP valde ir sapratuši, ka no Palm iegādātais WebOS, savienojumā ar pašu ražoto TouchPad planšetnieku, nevienam nav vajadzīgs. (Ja būtu man paprasījuši, uzreiz viņiem to pastāstītu) ) Līdz ar to HP šo bodīti ver ciet un nekādus planšetniekus, HandHeld draņķus u.c. “gadžetēriju” ražot un uzturēt vairs negrasās. WebOS tiek iemarinēts līdz pienāk labāki laiki – kas, pēc manām domām, nenotiks.

Vieni nozares speciālisti spekulē ap versiju, ka HP sabijās no Google brokastīm, kurās tika apēsta Motorolas mobilo iekārtu divīzija, par šo maltīti samaksājot 12.5 miljardus dolāru. Citi, savukārt, domā, ka HP grasās atkratīties no PC ražošanas nodaļas kā tādas, lai varētu veiksmīgāk cīnīties ar IBM biznesa risinājumu lauciņā, kurā ir labāki peļņas rādītāji un mazāks nepieciešamais apgrozījums un risks veiksmīgai konkurencei.

Lai kā tur arī nebūtu, es visiem ražotājiem, kas vēl nav pārslēgušies uz Android izmantošanu savās mobilajās iekārtās, dikti rekomendētu nekavējoties nomest visas savas dumības (lasīt: OSus) un instalēt to mantu virsū. Jo izskatās, ka mobilo iekārtu tirgū migla ir izklīdusi un līderi noskaidroti.

Manuprāt tie tuvāko pāris gadu laikā būs:

  1. Google Android OS (plaša patēriņa iekārtu un daļēji arī biznesa segmentos)
  2. Apple iOS (patēriņa preču premium segmentā)
  3. Windows Phone 7 (biznesa segmentā tiem, kas sēž uz Exchange + Office adatas)
  4. Visāda veida Linux un BSD blakusprodukti – MeeGO, WebOS, Bada, B2G u.c. draņķi (dažādos segmentos bez vērā ņemamas tirgus daļas)
Tā lūk!