Kā legalizēt savu Word un Excel un kādas ir bezmaksas alternatīvas?

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  July 4, 2011  |  No comment
Ja esi paranojā par faktu, ka tavu biroju kuru katru mirkli var apmeklēt ekonomikas policija un BSA, tad laiks licencēt programmatūru. Šoreiz pieskaršos vienai no izplatītākajām, dārgākajām un Microsoft`am ienesīgākajām programmatūras pakotnēm – MS Office.

Office sastāv no svarīgākā katra datorlietotāja/uzņēmēja dzīvē – Word, Excel, PowerPoint un reizēm noderīgā Outlook. Šādu kombināciju Microsoft pašlaik sauc Office Home and Business. Toties smagsvaru programmas kā Access un Publisher ir tikai Office Pro versijā, kura maksā jau divtik, jebšu ~280 Ls.

Ja kādreiz, lai iegādātos to visu lēti, vajadzēja pirkt kopā ar jaunu datoru (OEM), tad tagad ir tāda fiška kā PKC, jeb “product key card”. Samaksā ap 140 Ls, bet rezultātā dabon štrunta lapeli ar seriālo nummuru. Pat disku nedod. Toties ir iespēja Ofisu lejuplādēt no MS servera. Labā ziņa ir tā, ka lietotāji drīkst šo PKC pirkt pirms, pēc vai reizē ar datoru – viss der. Ja esi iegādājies datoru uz kura jau ir uzlikta Office izmēģinājuma versija, vari nemocīt sevi gaidot KeyCard no bodniekiem un nopirkt elektroniski pa taisno no MS izmantojot savu kredītkarti. Tavai ērtībai izklāju bannerīti. 🙂

Microsoft Store

Ja uzskati, ka iegādāties Ofisu ir par sāļu, tad varu tevi iepriecināt – ir pāris jēdzīgas bezmaksas alternatīvas. Ja vēlies tikai apskatīties Word, Excel un Powerpoint dokumentus bez iespējas tos labot, tad tas pats Microsoft piedāvā tev aplūkošanas programmatūru pilnīgi un absolūti par velti: Word Viewer, Excel Viewer un PowerPoint Viewer.

Ja esi moderns un gatavs mesties mākoņtehnoloģijās, tad ideāla alternatīva ir Google Documents, kas ļauj apskatīt, rediģēt un radīt Office dokumentus. Kā arī strādāt vairāklietotāju režīmā pie dokumentu apstrādes – derīga fiška. Microsoft piedāvā līdzīgu servisu zem nosaukuma Office 365, tomēr zināmu daudzumu naudiņas grib iesmelt. (6$ par lietotāju/mēnesī).

Ja vēlies kārtīgu programmatūras pakotni, tad lejuplādē LibreOffice. Pasākums ir par velti un spējīgs strādāt ar gandrīz jebkuru Office dokumentu sakarīgā kvalitātē.

Tā lūk!