Zynga dodas publiskajos akciju tirgos un vēlas 1 miljardu u$d (IPO)

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  July 2, 2011  |  No comment

Ja kapā Farmville, tad tev nav svešs vārds Zynga. Tie ir zēni, kas nes atbildību par miljardiem izniekotu cilvēkstundu visā pasaulē ar savu atkarību izraisošo bezgalīgo spēli. Līdz šim tā bija privāta kompānija, kas strādāja ar zaudējumiem, neskatoties uz savas megaspēles popularitāti. Tomēr pagājušogad šie malači “iesmēla” 597 miljonus  (70.5% bruto peļņa) pie fakta, ka Facebook no šamiem “kāš” 30% par iespēju plosīties viņu socportālā.

Rezultāts ir ~90 miljonu tīrās peļņas pagājušogad, kas kopsummā dēļ ~76 miljoniem zaudējumu iepriekšējos divos gados 2008 un 2009 izceļ kompāniju apmēram “pa nullēm”. Līdz ar to džeki ar šādiem rādītājiem dodas publiskajā akciju tirgū un kā starta piedāvājumu savām akcijām grib ne vairāk, ne mazāk par 1 miljardu ASV viszaļāko dolāru.

Jāpiebilst, ka šie zēni ar savām 2D pārlūka spēlēm ir apsteiguši tādu monstru kā EA games, kas līdz šim bija līderis spēļu tirgū. Zynga apgrozījums 2010 gadā sasniedza ~101 miljonu, bet šogad jau 253 miljonus dolāru! Lielākā izdevumu pozīcija – R&D, jeb spēļu izstrāde. Šogad jau iemanījušies “izlieties” uz 72 miljoniem.

Nekādu citu iemeslu, kā vienīgi iespēju “izkešot un notrallināt” šo investīciju naudu, analītiķi šajā IPO neredz, jo Zyngai jau ir gandrīz miljards skaidrā naudā ar ko operēt un nekādas naudas plūsmas problēmas viņi neizjūt. Jebkurā gadījumā, ja tev ir kādi lieki tūkstoši – iesaku paķert kaudzīti Zynga akciju, jo izskatās, ka šamie pelnīs un pelnīs.