Ubuntu Linux nonāks uz 10 000 jauniem datoriem vienā piegājienā.

Ievietoja:     Birkas:  ,     Pievienots:  April 24, 2011  |  No comment

Svētki Linux atbalstītājiem un “citu” operētājsistēmu nīdējiem – 22. aprīlī vācu apdrošināšanas gigants LVM Versicherungen ir noslēdzis līgumu ar Canonical par 10 000 datoru pārkonvertēšanu no “citas OS” uz Ubuntu Linux.

Šāds solis iezīmē nopietnu uzvaras ierakstu Linux portfolio, kā arī pierāda to, ka arī Linux lauciņā ir nepieciešams naudīgs, stabils un ilgtspējīgs distributīva piegādātājs – kāds ir Ubuntu.

Līdz Ubuntu parādīšanās brīdim Linux lielākā problēma, manuprāt, ir nejēdzīgais distributīvu skaits un dažādība. Tuklāt ir bijuši gadījumi, kad kantoriem ir nācies ciest no sava lēmuma pāriet uz Linux.

Viens no piemēriem ir Šveices reģiona Solothurn pašvaldības lēmums “atkratīties” no Debian/GNU par labu Microsoft Windows 7. Jāpiebilst gan, ka lielu lomu, iespējams, nospēlēja nespēja pašiem to visu uzturēt. (vai arī trekna “otkatka” no MS, vai dīleru puses:) )

Atgriežoties pie tēmas, ziņa tiešām laba, jo parāda, ka Ubuntu ir nopietns konkurents biznesa vidē un šim distibutīvam ir iespēja kļūt par sinonīmu vārdam Linux (desktop lietojumos).