“Kruts kompis” spēlēm par 380 LVL

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  April 6, 2011  |  15 Comments
Nu ko, mīlīši, laiks ķerties pie spēļu datora izveides, kas būtu saprāta triumfs, racionālākais no racionālākajiem tieši spēlēm un nekam citam.

Vārds “kruts” manā izpratnē vienmēr nozīmē kādu odziņu, un šis dators nav izņēmums. Lai kvalificētos šādam vimpelim datora sirdī jāpukst Intel SandyBridge procesoram ar veseliem 4 kodoliem un nekam citam. Turklāt nedrīkst pāršaut pāri 380 LVL.

Nu tad – sāksim!

Procesora izvēle, kā jau minēju, ir prioritāte. Nu jau varu pats personīgi paziņot, ka divkodolnieku ērai pienācis gals gan veikspējas, gan arī cenas ziņā. Ja šis vidusmēra divkodolnieks maksā gandrīz deviņdesmit “lašus”, tad labāk piemest divdesmitnieku un paņemt šo lielisko full-fledged četrkodolnieku, kas uzbūvēts uz Intel latest and greatest SandyBridge arhitektūras, un tamdēļ skaitās …. khmm…. “Kruts” 🙂

Ir vēl viena laba ziņa. Beidzot Intel palaidis brīvē tādu lietu kā H61 čipsets. Kas pats par sevi nekāds labais nav, ja neskaita cenu, un SandyBridge procesoru atbalstu. Un cena, mani dārgie, šoreiz runā pati par sevi.

Par nieka 40 latiem mums ir iespēja iemantot šo plati. Kā jau tāds, kam naudas nav, bet viedoklis kā māja, jau saviebies ka Asrock? Ka nav P67, SATAIII un USB3.0? Nekāda 1600MHz RAM atbalsta? A priekš kam mums tas viss, ko? Mūsu četrkodolnieks šajā platē strādās uz urrā. PCI-Express 2.0 16x ports, kur iekrāmēt “krutu” videokarti mums arī ir. Plus vēl visādas skaņas kartes, LANi utt. tas jau standarts.

Tā kā ņemam vien ciet un braucam tālāk!

Operatīvās atmiņas izvēli ierobežo H61 plates nespēja strādāt ar 1600MHZz OC moduļiem, bez kā mierīgi iztiksim, un tamdēļ koncentrēsimies uz šo klasisko 1333MHz variantu. Galvenais ir tas, ka mums ir 4GB, ar ko pilnīgi pietiek mūsu spēlēšanas vajadzībām. Var izrakt lētāka zīmola atmiņu, bet šī ekonomija tiešām nebūs tā vērta.

Arī cietā diska izvēlē neredzu jēgu pārāk izplesties. Ar šo klasisko 500GB disku ir pietiekoši, lai glabātu 10 labākās spēles, par kurām vairāk vienā piegājienā nemaz nebūs laika uzraut. Izvēle bija plaša, paņēmu WD, kas ir pārbaudīta vērtība.

DVD iekārta ir zaudējusi jebkādu nozīmi. Logus var uzlikt no USB, vai aiņemoties dzini no drauga uz instalācijas brīdi. Visu atlikušo laiku šī iekārta pakāpeniski mēģinās izdarīt pašnāvību norūsējot līdz RMA kondīcijai 🙂

Okidoki. Laiks pameklēt pieklājīgu kasti.

Šajā jautājumā man kompromisi ne pārāk patīk, jo tā ir vienīgā lieta uz kuru pašam pēc tam nāksies skatīties 4D pasaulē. Tamdēļ šeit nebūsim žmogi un paņemsim tiešām labu mantu.

Šajā kastē ievietojas viss, ko nopirksim un paliek vieta kaudzei nākotnes dzelžu. Turklāt izpildījuma kvalitāte par šo naudu neatstāj nekādas šaubas – ticiet man!

Atliek izvēlēties grafisko akseleratoru un viņu pabarot ar elektrību.

Pašlaik dikti aktuāla ir GeForce GTX560Ti, kura pēc būtības ir skaistāk pārsaukta un līdz nejēdzībai no rūpnīcas pārklokota vecā labā GTX460 ar papildus uzcenojumu. Tamdēļ ņemsim racionālāko no abām un klokosim paši!

Eksistē arī visādi Radeon`i un citi zvēri un šī nav vienīgā videokarte, ko par šo naudu var nopirkt. Tamdēļ iesaku uzmest aci arī šai kartei pirms pieņem gala lēmumu.

Arī ar PSU nevajag pārspīlēt. Tirgū pieejami samērā kvalitatīvi barošanas bloki par saprātīgu cenu un ar jaudas rezervi zināmai “upgrade” procedūrai nākotnē. No visa piedāvājuma “acīs iekrita” divi varianti. Viens Chieftec variants ar 500W jaudu un otrs šis te 700W InterTech bloks.

Chieftec no kvalitātes viedokļa ir labāks, tomēr vēlējos ielīst nosaukumā minētajā summā un atstāt jaudas rezervi nākotnei, tamdēļ paņēmu otro.

Visu smuki sakrāmēju grozā, kas tavu dzīvi atvieglos aptuveni par 0.00000114%

Salut!

http://www.dateks.lv/cenas/28/46524_invin_ear009_midi_tower_black_silver.ph