Google Maps Navigation izvairās no “korķiem”

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  March 8, 2011  |  6 Comments
Vai tev ir apnicis sēdēt korķos un vērot kā cilvēki pa ietvi iet ātrāk kā tu? Ja tu dzīvo Latvijā, tad neko darīt, samierinies. Bet daļa eiropieši un amerikāņi var priecāties par jauno iespēju iekš Google Maps Navigation – tagad tavu maršrutu var veidot tā, lai apbrauktu ceļus, kur ir augsta satiksmes intensitāte. Vajadzīga vien Android ierīce sakot ar 1.6 versiju (vēlams palielāku ekrānu) un uzinstalētu Google Maps for Android sākot ar 3.2 versiju.

Tagad Googles maršrutēšanas algoritms apstrādās esošo un vēsturisko satiksmes intensitāti, lai pēc iespējas ātrāk nokļūtu no punkta A uz punktu B. Pašlaik šī iespēja ir 15 valstīm: Austrijā, Beļģijā, Kanādā, Dānijā, Francijā, Vācijā, Īrijā, Itālijā, Japānā, Nīderlandē, Portugālē, Spānijā, Šveicē, Lielbritānijā un ASV.

Pārējām valstīm joprojām jāsamierinās, ka navigācija, izvēloties kurš maršruts ir ātrāks, neņem vērā satiksmes intensitātes rādītājus, tā vietā piedāvā dažādus maršrutus ar iespēju izvēlēties tikai šosejas vai parastos ceļus. Prezentējot produkta jaunās iespējas, netika laista garām iespēja padižoties, ka Navigation lietotāji dienā nobrauc vairāk kā 56 miljonus kilometru dienā.