Western Digital iegādāsies Hitachi HDD nodaļu par 4.3 miljardiem “zaļo”

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  March 7, 2011  |  No comment

Izrādās, ka HDD lauciņā neiet spoži, jo tādi gudrinieki kā Samsung un Toshiba veiksmīgi ražo zibatmiņas čipus, kas SSD u.c. formātā lēnām, bet pārliecinoši sākuši konkurēt ar vecajiem labajiem rotējošajiem “špindeļiem”.

Līdz ar to WesternDigital, kas līdz šim dominējis HDD tirgū (ar nelielu pārsvaru) bija agri vai vēlu jāiegādājas kāds no diviem konkurentiem. Seagate, kas ir otrs lielākais, Westernam atteica, jo sabijās no tā, ka abu kompāniju saplūšanas rezultātā šamie varētu norauties pa mizu no atbildīgajām iestādēm par monopolstāvokļa radīšanu.

Attiecībā uz šo darījumu: WD + Hitachi HDD, viss būšot “štokos”, jo Hitachi smagi atšķiroties no WD pēc būtības (Hitachi rullē Enterprise līmeņa tirgū, savukārt WD – mājas lietotāju tirgū) un šī saliedēšanās vienkārši palielinās WD tirgu uz diversifikācijas rēķina.

Darījuma pamatā ir WD interese samazināt pastāvīgās izmaksas, (kas gan parasti tiek realizēts ar masu atlaišanām) un Hitachi interese “nopurināt no sava kakla” jau ceturto gadu ar zaudējumiem strādājošo HDD štancēšanas nodaļu un visus resursus sakoncentrēt uz savām pelnošajām nozarēm – elektrostaciju un dzelzsceļu infrastruktūras būvniecību un inženiertehniskajiem risinājumiem.

Tomēr Hitachi no HDD biznesa nekur nepazudīs dēļ fakta, ka darījuma summa tiks izmaksāta sekojoši: 3.5 miljardi ($) skaidriniekā plus 25 miljoni WD kapitāldaļās (jeb akcijās). Turklāt WD dod šamiem 2 vietas savā valdē un Hitachi CEO kļūs par apvienotās kompānijas prezidentu. Jāpiezīmē, ka ar šo akciju skaitu Hitachi kļūs par lielāko akcionāru iekš WD.

P.S. No malas vērojot šo milžu spēles tā arī nav skaidrs, kurš tad kuru nopirka. Sanāk tā WD samaksāja Hitachi naudu, bet rezultātā Hitachi “sēdēs pie ruļļiem”.

Smalki! 🙂