Ilgi gaidītie Intel i3 jaunās paaudzes procesori ir klāt!

Ievietoja:     Birkas:  , , , ,     Pievienots:  February 21, 2011  |  8 Comments

Šodien Intel “atļāva” vairumniekiem un mazumniekiem sākt jauno i3 SandyBridge CPU tirdzniecību.

Līdz ar to Latvijā momentāni kļuva pieejami divi, ilgi kārotie budžeta modeļi: i3-2100 un i3-2120.

No jau pieejamiem jaunās paaudzes i5 modeļiem šos galvenokārt šķir kodolu skaits un cena. Līdz ar to šie ir divkodolu procesori, tiesa gan ar HyperThreading, kas nozīmē to, ka sistēma uzrādīs 4 loģiskos kodolus (kuri dažās aplikācijas, kuras pats esmu pārbaudījis, piem WinRar, reāli arī tiek izmantoti un palielina veiktspēju)

Cenas ziņā šamie ir patīkami iecenoti pēc sekojošas shēmas, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes LGA1156 procesoriem, atbilstoši analoģiskām takts frekvencēm utt:
i3-2100 un i3-540, abiem ap 3.10 GHZ un cena ~ 78 LVL
i3-2120 un i3-560 abiem ap 3.30 GHZ un cena~ 92 LVL

Pateicoties šiem jaunajiem modeļiem, nav vairs īpašas jēgas alkt pēc vecajiem i3-540 un uz augšu, jo jaunajiem ir divas reizes ašāks savienojums ar atmiņu 2.5 pret 5.0 GT/s. Jaunajiem ir daudz niknāka iebūvētā videokarte, kuru pēc veikspējas var salīdzināt ar GeForce GT210, un OC variantā brīžiem pat ar GT220. Turklāt ir pilnīgi no jauna pāstrādāta arhitektūra, kodolu izvietojums utt. (uz labo pusi, protams)

Vienīgie iemesli, kas varētu atturēt no šo CPU iegādes ir tas, ka nav pieejamas lētā gala pamatplates. Jo uz LGA1156 var dabūt labu plati par ~50 LVL, savukārt jauno procesoru tur neiespraudīsi un nāksies šķirties sākot no ~70 LVL par jēdzīgu plati uz LGA1155

Otra lieta ir tā, ka visas jaunās plates ir brāķis, tomēr tik nenozīmīgs, ka var aizbiedēt tikai tos, kam patīk ka viss ir 100% kārtībā arī tad, ja tas netiek izmantots. Kā arī tos, kam tomēr vajag vairāk par 2 HDD + optika iekš viena datora, bet maksāt par plati, kurai ir vairāki SATAIII, nav vēlmes.

Iegādāties šo jaunos procesorus var iekš dateks.lv: i3-2100 un i3-2120.

Tehniskā specifikācija ir gara, tamdēļ nepārpublicēšu to, ko Intel jau ir pacenties nopublicēt.

Peace!

8 Comments for Ilgi gaidītie Intel i3 jaunās paaudzes procesori ir klāt!

amaks

Man vienīgajam linki uz dateks.lv cenām nedarbojas? kā spiežu uz to pašu ” i3-2100 un i3-2120″ abos gadijumos met dateks.lv sākumlapu, nevis ver vaļā produkta lapu.

Sir G

“var aizbiedēt tikai tos, kam patīk ka viss ir 100% kārtībā ” Mjā, torgaša cienīgs teksts un sapnis. Ja kautkas nav kārtībā, es esmu ar mieru pirkt par puscenu ~25LVL. Bet jaunu un pa pilnu cenu vēlos iegādāties tikai 100% funkcionējošu produktu, lai man nav jāpārdzīvo, ja kādreiz vēlēšoss iegādāties otru citni. Torgašu noliktavu tīrītājs pa pilnu cenu nevēlos būt!

Egils Zonde

Kāds pārlūks/versija?

Tweets that mention Ilgi gaidītie Intel i3 jaunās paaudzes procesori ir klāt! | TOP PC.Lv -- Topsy.com

[…] This post was mentioned on Twitter by Dateks.lv, TOP PC.Lv. TOP PC.Lv said: Ilgi gaidītie Intel i3 jaunās paaudzes procesori ir klāt! http://bit.ly/gn4pVv #toppc […]

amaks

Opera
Version information
Version
11.01

Build
1190

Egils Zonde

Izskatās, ka mūsu komentēšanas plugini nemīl Operu.
Meklēsim citus, tjūnēsim un skatīsimies.

Liels paldies par info!

amaks

Tagad viss strādā.

Egils Zonde

Pašlaik ir nomainīta komentu sistēma.
Vajadzētu visam boot ok.