Intel brāķis – 67 sērijas mikroshēmu kopnes (chipsets).

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  February 2, 2011  |  12 Comments
Intel nesen paziņoja, ka viņu jaunie Sandy Bridge H67 un P67 “čipseti” izrādās satur brāķi, kas liek čipsetā iebūvētājam SATAII kontrolierim pēc kāda laika bremzēt un kārties pēc velna. Šis defekts radies no tā, ka viens tranzistors, kas nodrošina SATAII clock timing padevi ir sanācis ar pārāk plānu oksīda slāni, kas nodrošina strāvas caurplūdi.

Sanāk tā, ka šis tranzistors ieslēdzas pie ļoti zema sprieguma, bet pie lielāka laiž cauri pārmērīgu strāvu. Rezultātā laika gaitā var atteikt ICH iebūvētie SATA Porti.

Ja platei, kuru esi nopircis ar H67, vai P67 (piem. populārajai platei Asus P8P67) mikroshēmu kopni ir arī SATAIII, vai kāds Ne-Intel SATAII kontrolieris, tad šos te portus šī problēma neskar.

Jāņem vērā, ka uz šo brīdi šī problēma vispār nevar parādīties, jo sprieguma pieaugums var rasties tikai minētā tranzistora un strāvas padeves ķēdes novecošanas gadījumā. Intel šo te problēmu atklāja saistībā ar testēšanu uz pārspriegumiem, kas parāda to, ka šī problēma daudzus lietotājus var nepiemeklēt vispār.

Jebkurā gadījumā Intel paziņojis, ka visus sakārtos, ASUS arī jau nosolījies FastChange procedūru visām bojātajām platēm, tamdēļ nav ko saspringt – garantija būs.

ASUS, turklāt, ir paziņojuši, ka ir jau šodien atsaukuši no pārdošanas visas plates, kurām ir šī problēma, vienīgi nav skaidrs, vai Latvijas distributori tirgo vēl joprojām arī tās, kuras ir ar defektu, vai tikai tās, kuras ir neskartas.

Pēc Intel teiktā, ir cietušas tikai neliela daļa no uzražotajām platēm:
“The systems with the affected support chips have only been shipping since January 9th and the company believes that relatively few consumers are impacted by this issue.”

Sīkāk par defekta tehnisko raksturu šeit.

Toppc.lv ieteikums: tā kā nomācoši liela daļa jauno SandyBridge dēļu ir komplektētas ar vismaz diviem SATAIII portiem, tad mēs iesakām neiespring un nelietot SATAII portus vispār, kas izslēdz minēto problēmu pēc būtības.