Intel brāķis – 67 sērijas mikroshēmu kopnes (chipsets).

Ievietoja:     Birkas:  ,     Pievienots:  February 2, 2011  |  12 Comments

Intel nesen paziņoja, ka viņu jaunie Sandy Bridge H67 un P67 “čipseti” izrādās satur brāķi, kas liek čipsetā iebūvētājam SATAII kontrolierim pēc kāda laika bremzēt un kārties pēc velna. Šis defekts radies no tā, ka viens tranzistors, kas nodrošina SATAII clock timing padevi ir sanācis ar pārāk plānu oksīda slāni, kas nodrošina strāvas caurplūdi.

Sanāk tā, ka šis tranzistors ieslēdzas pie ļoti zema sprieguma, bet pie lielāka laiž cauri pārmērīgu strāvu. Rezultātā laika gaitā var atteikt ICH iebūvētie SATA Porti.

Ja platei, kuru esi nopircis ar H67, vai P67 (piem. populārajai platei Asus P8P67) mikroshēmu kopni ir arī SATAIII, vai kāds Ne-Intel SATAII kontrolieris, tad šos te portus šī problēma neskar.

Jāņem vērā, ka uz šo brīdi šī problēma vispār nevar parādīties, jo sprieguma pieaugums var rasties tikai minētā tranzistora un strāvas padeves ķēdes novecošanas gadījumā. Intel šo te problēmu atklāja saistībā ar testēšanu uz pārspriegumiem, kas parāda to, ka šī problēma daudzus lietotājus var nepiemeklēt vispār.

Jebkurā gadījumā Intel paziņojis, ka visus sakārtos, ASUS arī jau nosolījies FastChange procedūru visām bojātajām platēm, tamdēļ nav ko saspringt – garantija būs.

ASUS, turklāt, ir paziņojuši, ka ir jau šodien atsaukuši no pārdošanas visas plates, kurām ir šī problēma, vienīgi nav skaidrs, vai Latvijas distributori tirgo vēl joprojām arī tās, kuras ir ar defektu, vai tikai tās, kuras ir neskartas.

Pēc Intel teiktā, ir cietušas tikai neliela daļa no uzražotajām platēm:
“The systems with the affected support chips have only been shipping since January 9th and the company believes that relatively few consumers are impacted by this issue.”

Sīkāk par defekta tehnisko raksturu šeit.

Toppc.lv ieteikums: tā kā nomācoši liela daļa jauno SandyBridge dēļu ir komplektētas ar vismaz diviem SATAIII portiem, tad mēs iesakām neiespring un nelietot SATAII portus vispār, kas izslēdz minēto problēmu pēc būtības.

12 Comments for Intel brāķis – 67 sērijas mikroshēmu kopnes (chipsets).

KKTK

Aha Intel uber alles 😀

Sir G

Mjā, šo problēmu var apiet, bet vienalaga nepatīkami pirkt JAUNU plati ar iespējamu defektu. Pie kam, šī tranzistora ķēdes novecošnās efekts var parādīties īsi pēc garantijas (pārsvarā 2 gadi) termiņa beigām, kā tas plaši iztirzāts Mērfija likumā. Ja līdz šim lielākajam lietotāju vairumam pietika ar 2 SATA portiem – 1 HDD, 1 DVD. Tad līdz ar SSD invāziju tautās, populāra kļūs trīsvienība: SSD, HDD, DVD/Bļurei. Un tādai trīsvienībai ar 2 poriem ir par īsu.

Egils Zonde

Šai platei ASUS P8P67 ir četri SATAIII porti, līdz ar to šo te drīkst pirkt.

toms

pilnīgi piekrītu! Pašam arī P8P67 jau ceļā, un īpaši neiespringstu tā defekta dēļ!

Sir G

Entuziasti, jums ir taisnība, ja to plati pārdod ar 30% atlaidi. Vai ne tā?

Sir G

Kāpēc mani posti postējas dubultā?

Egils Zonde

Pārlūks Opera?

toms

man ar chrome, kādu laiku atpakaļ, arī posti dublējās. Bet tagad, itkā, viss ok.

Velnens

kā ir ar šo HM67 Express Chipset?
Arī to sarakstā?

Velnens

|Mozilla gļukainā 😀 dubultposts 😀

Ilgi gaidītie Intel i3 jaunās paaudzes procesori ir klāt! | TOP PC.Lv

[…] lieta ir tā, ka visas jaunās plates ir brāķis, tomēr tik nenozīmīgs, ka var aizbiedēt tikai tos, kam patīk ka viss ir 100% kārtībā arī […]

Jauni, “superjaudīgi” SSD diski no Intel | TOP PC.Lv

[…] ir nepieciešams SATAIII, (kurš līdz šim bija bezjēdzīgs, ja neskaita gadījumu ar Intel brāķi […]