Kādu portatīvo pirkt ziemassvētkos, jeb HP Pavilion G62-a40EY apskats.

Posted by:     Tags:  , , , , ,     Posted date:  December 6, 2010  |  9 Comments

HP piedāvājums mūždien ceļojošajiem geimeriem: Pavilion G62-A40EY.

Zinu, zinu – Pavilion vārds mūsdienu pasaulē nozīmē tikai 2 lietas – pīkst un neieslēdzas. Ne visi zina, ka patiesībā pie vainas dv6000 un dv9000 neveiksmēm bija Nvidia čipu partija, nevis HP vai Pavilion līnija. Tā nu apskatīsim kaut ko ar Intel procesoru un Ati videokarti, uz kuru šīs pagātnes kaites vairs neattiecas.

Sausie fakti:

Vizuālais.

Paldies visiem svētajiem, šī iekārta nav  glancēta un spīdīga. Gan displeja aizmugurējais korpuss, gan korpuss ap klaviatūru ir matēts un ar taustāmu rakstu (grūti izstāstīt, labāk apskatieties bildēs), tāpēc nosmērēt vai saskrāpēt datoru nebūs vienkārši. Vizuālais noformējums nevar nepriecēt arī ieslēdzot iekārtu – par to, ka dators ir ieslēgts, liecina tikai maza gaismiņa pie ieslēgšanas pogas, visi pārējie indikatori ir aiznesti uz malām. Teiksim, skatoties filmas vai spēlējot spēles neko labāku nevar vēlēties – nekāda lieka mirgošana nenovērš uzmanību.

Skārienjutīgais panelis nav izdalīts no pārējā korpusa, kas sākotnēji var nedaudz traucēt, kad pirksts vienu brīdi izbrauc ārpus tā pārklājuma zonas, bet pie tā pierod. Skaistums prasa upurus.

Vienu lielu pusķieģeli ražotāja lauciņā gan gribētos iemest – par klaviatūru. Pirmā kreisā kolona ir ātrās palaišanas taustiņi – internets, epasts, drukāt, utt. Rakstot paiet labs laiks, kamēr rokas pierod. Kamēr tas nav noticis – esiet gatavi laiku pa laikam palaist internetu tad, kad gribējāt tikai CapsLock, un nospiest CapsLock, kad gribējāt tikai “a” burtu. Atliek cerēt uz to, ka cilvēks tiešām pie visa spēj pierast.

HP G62-a40EY
HP G62-a40EY
HP G62-a40EY

Funkcionalitāte.

Pavilion sērija ir paredzēta mājas lietotājiem – filmas, spēles, mūzika, internets. Šeit G62 ir uzdevumu augstumos. Kā redzams no pievienotajiem materiāliem no Call of Duty: Black Ops, ar spēlēm problēmu nav. Lūgums ievērot! Varbūt, ka tā ir mana Windows kļūda, bet draiveri no HP lapas man nestrādāja, nācās piemeklēt šo: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-32.aspx . Manuprāt, problēmas tikai tāpēc, ka iekārta ir ļoti, ļoti jauna.

HD video? Audio? Neesiet naivi, problēmas ar šīm jomām Pavilion sērijai jau sen kā vairs nav, un šīs tēmas ir vērts pieminēt tikai runājot par netbook klases datoriem.

Vēl viens HP jaunievedums – funkciju taustiņi. Visi jau ir pieraduši pie Fn+F taustiņu kombinācijām, kas ievērojami atvieglo dzīvi – skaļums, apgaismojums, internets un pārējie sīkumi. Šeit ir nākamais solis – visas šīs funkcijas ir pieejamas vienkārši nospiežot F taustiņu. Savukārt, lai panāktu, ka F taustiņš strādā tā, kā savulaik – teiksim, Alt+F4, ir jāspiež Fn+Alt+F4. Sarežģīti? Nē. Pie tā pierod dienas laikā, un atzīsim – skaļumu nākas regulēt daudz biežāk, nekā izmantot Alt+F4.

Gameplay video.

Verdikts.

Pērc šo datoru, lai dzenātu spēles, kad esi ceļā. Nopietni, būtu žēl skatīties, kā ATI Radeon vada savas dienas, apkalpojot biroja programmas uz MS Windows Calculator. Ja reiz cilvēki ir centušies, lai uztaisītu pārnēsājamu spēļu staciju, pats mazākais, kā mēs varam izrādīt viņiem savu pateicību, ir noslogot viņu lolojumu par visiem 100.

Plusi: dizains, videokarte, HP funkciju taustiņi, cena.

Mīnusi: klaviatūra, līdz galam neizstrādātais ražotāja draiveru supports.

Iegādāties šo brīnumu par 429.01 LVL iespējams iekš Dateks.lv: Pavilion G62-A40EY

Ja gadījumā esi iesvīlies uz pirkšanu, tad neaizmirsti pieklikāt klāt abas bezmaksas dāvanas tā, kā parādīts attēlā zemāk:

Citādi riskē kļūt par pāris “haļavām” nabagāks 🙂