Kādu portatīvo pirkt ziemassvētkos, jeb HP Pavilion G62-a40EY apskats.

Ievietoja:     Birkas:  , , , , ,     Pievienots:  December 6, 2010  |  9 Comments


HP piedāvājums mūždien ceļojošajiem geimeriem: Pavilion G62-A40EY.

Zinu, zinu – Pavilion vārds mūsdienu pasaulē nozīmē tikai 2 lietas – pīkst un neieslēdzas. Ne visi zina, ka patiesībā pie vainas dv6000 un dv9000 neveiksmēm bija Nvidia čipu partija, nevis HP vai Pavilion līnija. Tā nu apskatīsim kaut ko ar Intel procesoru un Ati videokarti, uz kuru šīs pagātnes kaites vairs neattiecas.

Sausie fakti:

  • Intel i3-350M procesors, sadarbojas ar Intel HM55 čipsetu.
  • Maksimālais RAM 4GB, konfigurācijā no HP – 3GB. DDR3, protams.
  • Un, šī datora spēks – ATI Mobility Radeon HD 5470 videokarte.
  • Un, kāds patīkams sīkums – WLAN karte, kas atbalsta n standartu. Varbūt mūsdienās tā nav absolūta nepieciešamība, bet ar laiku noderēs.
  • Pilna iekārtas specifikācija: HP mājaslapā
  • Pilna videokartes specifikācija: AMD mājaslapā

Vizuālais.

Paldies visiem svētajiem, šī iekārta nav  glancēta un spīdīga. Gan displeja aizmugurējais korpuss, gan korpuss ap klaviatūru ir matēts un ar taustāmu rakstu (grūti izstāstīt, labāk apskatieties bildēs), tāpēc nosmērēt vai saskrāpēt datoru nebūs vienkārši. Vizuālais noformējums nevar nepriecēt arī ieslēdzot iekārtu – par to, ka dators ir ieslēgts, liecina tikai maza gaismiņa pie ieslēgšanas pogas, visi pārējie indikatori ir aiznesti uz malām. Teiksim, skatoties filmas vai spēlējot spēles neko labāku nevar vēlēties – nekāda lieka mirgošana nenovērš uzmanību.

Skārienjutīgais panelis nav izdalīts no pārējā korpusa, kas sākotnēji var nedaudz traucēt, kad pirksts vienu brīdi izbrauc ārpus tā pārklājuma zonas, bet pie tā pierod. Skaistums prasa upurus.

Vienu lielu pusķieģeli ražotāja lauciņā gan gribētos iemest – par klaviatūru. Pirmā kreisā kolona ir ātrās palaišanas taustiņi – internets, epasts, drukāt, utt. Rakstot paiet labs laiks, kamēr rokas pierod. Kamēr tas nav noticis – esiet gatavi laiku pa laikam palaist internetu tad, kad gribējāt tikai CapsLock, un nospiest CapsLock, kad gribējāt tikai “a” burtu. Atliek cerēt uz to, ka cilvēks tiešām pie visa spēj pierast.

HP G62-a40EY
HP G62-a40EY
HP G62-a40EY

Funkcionalitāte.

Pavilion sērija ir paredzēta mājas lietotājiem – filmas, spēles, mūzika, internets. Šeit G62 ir uzdevumu augstumos. Kā redzams no pievienotajiem materiāliem no Call of Duty: Black Ops, ar spēlēm problēmu nav. Lūgums ievērot! Varbūt, ka tā ir mana Windows kļūda, bet draiveri no HP lapas man nestrādāja, nācās piemeklēt šo: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-32.aspx . Manuprāt, problēmas tikai tāpēc, ka iekārta ir ļoti, ļoti jauna.

HD video? Audio? Neesiet naivi, problēmas ar šīm jomām Pavilion sērijai jau sen kā vairs nav, un šīs tēmas ir vērts pieminēt tikai runājot par netbook klases datoriem.

Vēl viens HP jaunievedums – funkciju taustiņi. Visi jau ir pieraduši pie Fn+F taustiņu kombinācijām, kas ievērojami atvieglo dzīvi – skaļums, apgaismojums, internets un pārējie sīkumi. Šeit ir nākamais solis – visas šīs funkcijas ir pieejamas vienkārši nospiežot F taustiņu. Savukārt, lai panāktu, ka F taustiņš strādā tā, kā savulaik – teiksim, Alt+F4, ir jāspiež Fn+Alt+F4. Sarežģīti? Nē. Pie tā pierod dienas laikā, un atzīsim – skaļumu nākas regulēt daudz biežāk, nekā izmantot Alt+F4.

Gameplay video.

Verdikts.

Pērc šo datoru, lai dzenātu spēles, kad esi ceļā. Nopietni, būtu žēl skatīties, kā ATI Radeon vada savas dienas, apkalpojot biroja programmas uz MS Windows Calculator. Ja reiz cilvēki ir centušies, lai uztaisītu pārnēsājamu spēļu staciju, pats mazākais, kā mēs varam izrādīt viņiem savu pateicību, ir noslogot viņu lolojumu par visiem 100.

Plusi: dizains, videokarte, HP funkciju taustiņi, cena.

Mīnusi: klaviatūra, līdz galam neizstrādātais ražotāja draiveru supports.

Iegādāties šo brīnumu par 429.01 LVL iespējams iekš Dateks.lv: Pavilion G62-A40EY

Ja gadījumā esi iesvīlies uz pirkšanu, tad neaizmirsti pieklikāt klāt abas bezmaksas dāvanas tā, kā parādīts attēlā zemāk:

Citādi riskē kļūt par pāris “haļavām” nabagāks 🙂

9 Comments for Kādu portatīvo pirkt ziemassvētkos, jeb HP Pavilion G62-a40EY apskats.

KKTK

Kolēgim blakām hp probook ar ATI, reizi dienā sastingst, vienreiz pat parādīja zilo logu. Ko var girbēt no tosterfirmas – varēja jau vien turpināt ražot mērinstrumentus. Vismaz to viņi darīja labi http://en.wikipedia.org/wiki/Hewlett-Packard#Early_years

KBI

Nejauc kategorijas.
Pavilion (un Presario) ir consumer klase, kam ar HP biznesa klasi (Pro un Elite Book) ir kopīgs, hm… logo.
Un tāpat kā G62 ir Pavilion vadošais dators, ProBook ir biznesa klases *heh* astes gals. Ofkors, nezinot precīzu modeli grūti teikt. Visticamākais, ka vajadzētu mazāk lamāt ražotāju, un vairāk uz garantijas servisu nest. 😀

Pritonss

Augusta nopirku Samsung R528, ari 350M procis, Nvidia 310M, nevar sudzeties speles iet ka nakas, erta klaviatura nupads utt, bet ja par sho, tad es tagad labak uz akciju nemtu http://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/acer_emachine_e732g_xtreme_hd/4638550/

Tomer kartiga darba masina un vel par letaku cenu, nu vienigi bez peles un somas, bet vienalga….

..

Es jau neko negribu teikt, bet spēlei tai video ir varbūt 15-20fps.

KBI

😀

KKTK

Ir bijušas darīšanas arī ar consumer pavilonu, diviem, vienam atmiņa gļukoja (nomainīja), tad cietais nobruka – atdeva atpakaļ veikalam. Otram baterija gada laikā pat īpaši nemocīta vairs neturēja 20min, arī nomainīta.
Tāpēc arī man tāds priekštats par HP portatīvajiem. Ja es ko nopērku, tad mans uzdevums nav klusu ciest un skraidīt pa garantijām. Un kad gads vai divi gadi riņķī, tad nekāda garantija vairs nav. Izmet ārā to kasti ja nu atkal kautkas nojūk. Nais.

KBI

Neveiksmīga roka tev, tas arī viss. Man gadās ar viņiem ikdienā satikties, un tik traki nav, kā mālē. 🙂

KKTK

Es jau viņus nepirku, es redzu kā cilvēki mocās pēctam. Tāpēc arī skaļi nerekomendēju.