Spēļu nākotne

Ievietoja:     Birkas:  , , , , , , , ,     Pievienots:  November 1, 2010  |  5 Comments

Šis rindkopas būs par to, ko pirms 3 gadiem pat iedomāties nevarēja – flash spēlīšu kompānija var kļūt vērtīgāka par video spēļu gigantu. Tieši tas ir noticis, Zynga akciju tirgū ir pāraugusi Electronic Arts.

Visiem, kuriem Zynga ir nepazīstams nosaukums, pastāstīšu, ka tā ir sociālo spēlīšu izstrādātāju kompānija un dibināta 2007. gadā, Kalifornijā. Populārākā no spēlēm ir Farmville. Turpetī EA ir dibināts 1982. gadā, izstrādā spēles PC un konsoļu platformām. Populārākās spēles neuzskaitīšu, jo tās ir paprāvā skaitā un tāpat vairāk vai mazāk visi tās zina.

Tā nu gadījies, ka tagad EA, otrs lielākais spēļu publishers pēc ieņēmumiem, ir 5,22 miljardu vērts, bet Zynga ir novērtēta uz 5,51 miljardu. Principā nekādam pārsteiguma efektam nevajadzētu būt, ņemot vērā, ka 6 no 10 populārākajām Facebook spēlēm pieder tieši Zynga un pa fermu vien dzīvojas 57,6 miljonu lietotāju. Šis fakts norāda tikai uz to, ka tradicionālās spēles ar vien grimst lielākā purvā un vietā nāk citi jaunās paaudzes spēles kopā ar tās spēlētājiem. Ar jauno paaudzi es domāju cilvēkus, kuriem pietiek ar spēlēm, kuras atrodas tīklā vai arī kuras atrodas telefonā. Šādi spēlētāji paliek ar vien vairāk un ar vien lielāku naudu var iekasēt no šī tirgus, nav divu domu – kompānijas seko tam tirgum, kur iespējams vairāk nopelnīt.

Atļaušos apgalvot, ka agrāk spēles bija vienkāršākas, interesantākas un tās neprasīja visu tavu brīvo laiku, lai tās tev sagādātu prieku. Attīstoties tehnoloģijām videospēles kļūst ar vien sarežģītākas, un tās prasa ar vien vairāk tava laika pie televizora vai monitora. Labs piemērs ir Nintendo Wii, kuram nebūt nav jaudīgākie dzelži, bet konsole ir vispārdotākā, gandrīz apsteidzot abu konkurentu pārdoto kopā skaitot, jo mainstream cilvēki vēlas vienkārši labi pavadīt laiku. Pieļauju, ka Wii īpašniekus naktīs nemoka murgi, ka rītdien ir jāskrien pakaļ pēc jaunākās videokartes savam datoram. Bet ne par to stāsts.

Tagad es vēlos iezīmēt divu tipu nometnes, viena, kura prasa jaudīgāko, reālistiskāko, spīdīgāko un otrā nometnē sēž cilvēki, kuri vēlas vienkārši jautri pavadīt laiku. Būsim godīgi, otrā nometne ir stipri lielāka, bet sākumā industrija attīstījās virzienā, kur var nopelnīt naudu un tā ir pirmā nometne. Tagad, attīstoties maksājumu iespējām, ir iespējams iekasēt dolārus par jebko un no jebkura, kam vien ir maksājuma karte. Ar šo es vēlos pateikt, ka nākotnē izdzīvos šaura spektra videospēles un straujiem soļiem turpinās attīstīsies sociālās un mobilās spēles, kuras izplatīsies sākot no PC un planšetdatoriem līdz gudrajiem telefoniem. EA arī ļoti labi apzinās kur nākotnē dzīvos nauda un sāk pārpirkt spēļu publicētājus.

Podkastā #14 stāstīju, ka Nintendo baidās no Apple. Un pareizi vien dara. To vajadzētu darīt arī Sony, jo viņu lolojums PSP var izrādīties lieks klucis ko pārnēsāt – jau tagad uz iPhone ir parādījušās labas 3D spēles.

Ja nu ir vēlme iegādāties kādu no konsolēm, piemēram, Wii, to var izdarīt šeit.

5 Comments for Spēļu nākotne

Edmunds Aļohins

Šitie jau dēļ savām Fermām un kūtīm, kas soc. portālos ir, ne to vien pāraugs.. 😉

KBI

A h*ļi tur ir Plants vs Zombies bilde? Tas geims, cik atminos, ir godīgs PopCap ražojums, wo.

Jānis

Saturīgi un interesanti. Rolandam žetons!

RPriednieks

Un Angry Birds izstrādātājs ir Rovio. Tās bildītes ir vispārīgi no spēlēm, kuras sāk aizņemt vietu mūsu ekrānos.

asdfg

Domāju, ka ja mazāk “piratētu” EA un tamlīdzīgo spēles, tad viņi būtu priekšgalā, daudz vairāk priekšgalā. Farmvillai, ne ar ko tādu nenāks saskarties. 🙂