Nokia 3D kartes

Posted by:     Tags:  , , , , ,     Posted date:  September 17, 2010  |  No comment
Mobilo tālruņu gigants Nokia kopā ar Navteq izstrādā konkurentu Google`s Street View, kas piedāvās pilnīgus trīs dimensiju pilsētu modeļus. Google Street View tautās tika palaists 2007. gadā, un šis serviss piedāvā 2D panorāmas skatus no daudzām pasaules pilsētām, radot iespaidu, ka tu atrodies attiecīgajā vietā.

„Nākamais attīstības solis ir pilna 3D funkcionalitāte, ar ko Google nevar lepoties. Tas ko mēs izstrādājam ir pilnīga 3D lokāciju un ēku renderēšana, tā ir liela atšķirība”, tā ziņo Ville-Veikko Mattila no Nokia Research Centre.

Nokia apgalvo, ka šis būs galvas tiesu labāks serviss par Google sasniegto. Pati galvenā atšķirība no Google servisa būs tāda, ka lietotāji varēs brīvi pārvietoties pa pilsētu, gluži kā braucot ar automašīnu pa foto reālistisku braukšanas spēli, nākotnē licences varētu pārdod spēļu izstrādātāju kompānijām.

Jaunajā sistēmā ir pat iespējams izstrādāt kādas konkrētas ēkas iekštelpas, šādu funkciju plānots pārdot kompānijām reklāmas nolūkos. Retais vien laistu garām iespēju pastaigāt, piemēram, pa Apple vai kādas citas miljardieru kompānijas telpām, kur uz katra stūra izlīmēti plakāti ar jaunākajiem produktiem.

Nokias piedāvātais serviss balstās uz divām tehnoloģijām: viena, kura konstruē virtuālu pilsētas „rāmi” un otra, kas pārklāj šo rāmi ar fotoattēlu. Rāmja izstrādāšanai tiek izmantota lāzeru-radara tehnoloģija, kas zināma kā LIDAR. Navteq jau tagad izmanto ar GPS aprīkotas automašīnas, lai veidotu digitālās kartes un pārdot tās citām kompānijām, bet novembrī uz ceļiem būs sastopamas speciāli Nokiai ražotās Truecar, kurām papildus augstas izšķirtspējas panorāmas kamerām klāt būs arī lāzera radars. Pirmā pilsēta pa kuru brauks šī automašīna būs Londona, vēlāk citas galvenās Eiropas pilsētas, bet ar pašu produktu varēsim iepazīties 2011. gadā.

Šī gada sākumā Nokia paziņoja, ka tās produktiem OVI navigācija būs par brīvu, visi, tajā skaitā es, paraustījām plecus par šādu dāsnumu. Tagad ir skaidrs, ka pašreizējā navigācija ir pupu mizas, produkts ar kuru tiks pelnīta nauda būs 3D.