Google “piežmiedz” vietējās On-line kartes

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  July 27, 2010  |  8 Comments

Katram internetu cienošam letiņam nācies dzīvē lietot tādas, manuprāt, neērtus un nenormāli bremzējošas online kartes, kādas piedāvā vietējie uzziņu servisi 1188, zl un citi. Tad parādījās google maps un, domājams, “sacivilizēja” šo jautājumu uz visiem laikiem.

Tomēr izrādās, ka vēl ērtāk par Google maps ir tikai Google. Kā to saprast? Pavisam vienkārši! Lai atrastu kādu adresi kartē, nav nekādas jēgas rakstīt pārlūkā maps.google.com, jo no tā var pirksti nodilt. Vienkāršāk ir rakstīt momentā google meklētājā adresi sekojošā formātā – iela Nr., pilsēta. Piemēram – Brīvības iela 120, Rīga.

Skat, skat -rekur arī karte, kas norāda uz attiecīgo adresi. Spiežam uz mazās kartes preview un atverās maps.google.com.

Wuala!

8 Comments for Google “piežmiedz” vietējās On-line kartes

krabis

Neko jauna jau tā iespēja nav, vismaz pusotru gadu ir pieejama. Un ko tur piežmiedz, cilvēki, kuri lieto 1188 kartes tās lietos arī turpmāk. Pieraduma spēks ir vienkārši milzīgs šajās lietās.

Dzintars

Vietējās kartēs ir mazāk kļūdaini nosaukumi un vairāk vietējiem noderīgas informācijas (piemēram ZL kartē var ļoti ērti Rīgas sabiedriskā transporta maršrutus apskatīt).

Aivars

patīk, ka google parāda pasta indeks. nav tur jāmeklē mistiskajā pasta webā

ev

ironiskā kārtā, Brīvības 120 ir labs piemērs, cik patizlas ir G kartes, salīdzinot ar JS/ZL.lv – konkrētā māja ellē ratā dziļi pagalmā. arī vietējie aerofoto bieži vien ir svaigāki/aktuālāki, nekā G satelītattēli.

Egils Zonde

Mana raksta mērķis bija parādīt, ka vairs nav jēgas rakstīt pārlūka adresē neko vairāk par google.com, lai atrastu adresi.

Līdz ar to nav jēgas apmeklēt uzziņu portālus dēļ kartes.

ev

mērķis ietaupīt klavieres deldēšanu, rakstot URL?!
1) bookmarks
2) search box (laikam ir pilnīgi visos pārlūkos, ar G kā noklusēto)
3) iekš FF awesome bar, lai atvērtu iepriekš apmeklētas adreses, reizēm pietiek uzrakstīt tikai 1 vai 2 burtus.

black

Neko Gūgle nepiežmiedz. Paskatāmies, piemēram, Līgatnes, Pāvilostas kartes gan Gūglē gan Jāņasētas kartēs. Līgatnei Google tikai galveno ielu iezīmējusi. Citās kartēs ir arī māju numuri.Tāpat arī OpenStreetMaps kartēs ir daudzas taciņas par kuru iezīmēšanu Gūgle/Teleatlas tikai sapņo.

Kasparz

Ieraksti googlē 1+1, būsi pārsteigts…
ta nu brīnumu atklājis.