Xbox Kinect jeb vadi spēles ar savu ķermeni

Posted by:     Tags:  , , , , , , , , , , ,     Posted date:  June 15, 2010  |  4 Comments
Jau šodien agrā rītā pasaule tika iepazīstināta ar Project Natal jauno nosaukumu, Kinect un pirmajām tā spēlēm, taču dziļāku ieskatu jaunajā Xbox 360 aksesuārā ieguvām tieši Microsoft E3 preses konferencē, kura noritēja pirms dažām stundām. Beidzot ir skaidrs, kam tu jau novembrī izmantosi savu Kinect.

1401833-product_001_super

Citi teiktu, ka tā ir sekundāra funkcija, bet tomēr vislielāko iespaidu uz mani atstāja tieši navigācija cauri Xbox 360 Dashboard izmantojot Kinect. Tā konferencē tika lieliski demonstrēta. Kinect uzreiz atpazīst lietotāju un ja ir vēlme, un tāda, protams, ir, viņš tiek aizvests uz īpašo Kinect Hub, kas citiem vārdiem ir ar jauno ierīci vadāma izvēlne. Tur ir pieejams viss, kas parastajā Dashboard, taču šeit ir iespējams visu vadīt vien ar rokas mājienu, kā arī ir pieejama balss kontrole. Atliek vien pateikt “Xbox” un tad, ko tu vēlies atvērt, piemēram, “Zune”. Ļoti ērta šķiet arī Kinect izmantošana skatoties video. Vēlies nospiest pauzi? Atliek vien pateikt “Xbox Pause”. Vēlies turpināt? “Xbox Play” un tā lieta ir darīta. Taču skatoties video var izmantot arī rokas vadību. Vienkārši izstiep roku un velc to pa labi, ja vēlies patīt video tālāk, un pa kreisi, ja vēlies tieši pretējo. Vēl ir arī Video Kinect, kas ir variācija par video čatu. Respektīvi, tas ir tas pats vecais video čats, taču ar iespēju abiem dalībniekiem kopīgi skatīties video, attēlus un tamlīdzīgas lietas.

Protams, spēļu klāsts ir tas, kam būs izšķirošā loma, kad kāds domās par Kinect iegādi. Brīdī, kad ierīce nonāks veikalos, būs pieejamas pavisam piecpadsmit spēles, kas to atbalstīs. Microsoft preses konferencē tika demonstrētas sešas. Pirmā saucās Kinectimals (video), kuras mērķis šķiet ir spēlēties ar virtuāliem zvēriem. Demonstrācijā meitene tīģerēnam izteica balss komandas: sēdēt, tēlot beigtu utt. Viņa arī palīdzēja tīģerim lēkt pāri lecamauklai un brīdī, kad viņa aizlīda aiz uz skatuves novietotā galda, virtuālais dzīvnieks šķiet pamanīja, ka spēlētājs nav Kinect redzes laukā. Gala produktā būšot pieejami 40 dzīvnieki un vairāk kā 30 aktivitāšu.

Tika izrādīta arī Kinect sporta spēle, kura tā arī saucās – Kinect Sports (video). Uz skatuves demonstrēja tieši barjerskriešanu un izskatījās, ka spēlētājam tik tiešām ir jāskrien un jālec, protams, stāvot gan uz vietas. Pilnajā spēlē vēl būs iekļauts futbols, boulings, vieglatlētika, galda teniss, bokss un volejbols. Tad sekoja laiks Joyride (video)- ļoti arkādiskai sacīkšu spēlei, kur spēlētājs ar rokām vada automašīnu un izpilda dažādus trikus. Braucamo stūrē gaisā turot rokas uz it kā neredzamas stūres un aktivizē boost pagrūžot rokas pret ekrānu. Pēc tam tika izrādīts Kinect Adventures (video). Tajā spēlētājam vairāk vai mazāk ir jāpārvar šķēršļu josla pareizajā brīdī lecot, pieliecoties, ar rokām vācot dažādus objektus utt. Pienāca brīdis treniņu spēle no Ubisoft – Yourshape (video). Jā tā ir treniņu spēle – aerobika, joga, cīņas māksla un tā joprojām. Un visbeidzot mēs ieraudzījām iespējams visinteresantāko spēli – Dance Central (video) no Harmonix. Kā jau noprotat, tā ir deju spēle. Skan mūzika un uz ekrāna rādās, kāda deju kustība spēlētājam ir jāveic. Izpildot to pareizi tika iegūti punkti. Dance Central noteikti izskatījās pēc spēles, kuru jo vairāk spēlē, jo labāks tajā kļūst. Protams, ir arī apmācības režīms, kurā spēlētājam iemāca katru kustību atsevišķi. Harmonix izklāstīja, ka spēle esot veidota kopā ar pasaules klases horeogrāfiem un tajā būšot plašs klāsts pazīstamas deju mūzikas. Protams, būs arī lejupielādējamas dziesmas.

Bet, tās nebija visas šajā pasākumā demonstrējamās Kinect spēles. Kaut kad nākošgad mūs sagaidīs jauns Star Wars produkts, pilns ar lightsaber dueļiem un “spēka” uzbrukumiem (video). Pašās beigās skatuvi ieņēma vīri no Turn 10 un demonstrēja vai nu pavisam jaunu Forza Motorsport spēli vai arī papildinājumu FM3. Tajā spēlētājs vada automašīnu turot rokas uz it kā neredzamas stūres. Nav gan skaidrs kā tiek kontrolēts ātrums, bet lieliska izskatījās iespēja apskatīt automašīnas salonu un ielūkoties spoguļos vienkārši pagriežot galvu. Pēc tam tika nodemonstrēts kaut kas interesants – stāvēja ārkārtīgi augstas kvalitātes, virtuāls Ferrari atveidojums, kuram spēlētājs izmantojot Kinect varēja apiet apkārt un tuvāk aplūkot detaļas, piemēram, priekšējās gaismas vai dzinēju. Demonstrācijas beigās spēlētājs pat attaisīja durvis un iekāpa mašīnā. Tur skatam pavērās satriecoši detalizēts salons un joprojām bija iespējams tuvāk aplūkot sīkākas detaļas. Ar to arī demonstrācija beidzās.

Tas ir arī viss, ko uz doto brīdi zinām par Nat… Kinect. Protams, pašlaik mēs ierīci nekādi nevaram novērtēt. Ir redzams, ka Microsoft mērķē uz kazuālo pūli un nopietnus geimerus uz doto brīdi ir atstājuši malā. Katrā ziņā tas, ko šobrīd piedāvā Kinect, savā lauciņā izskatās diezgan labi, bet mēs, protams, gaidām nopietnākas spēles, kuras kaut kad visticamāk, ka tomēr redzēsim. Uz doto brīdi Kinect cena nav zināma, bet ir skaidrs, ka tas būs savienojams ar jebkuru Xbox 360 un vismaz Ziemeļamerikā veikalus ieņems jau 4. novembrī. Eiropā tas varētu notikt aptuveni tajā pašā laikā.