Tas brīdis ir klāt – iPhone 4

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  June 8, 2010  |  Comment
iphone 4

Pāris mēnešus jau interneta plašumos klīda pāris video par jauno iPhone izskatu, kuri nezināmu iemeslu dēļ bija nonākuši pie ļaudīm, kas, protams, padalījās ar pasauli caur youtub’i. Nu reiz ir pienācis brīdis, kad iPhone 4 ir paziņots oficiāls izlaišanas datums un visas specifikācijas, kā arī cena, kas respektīvi būs 199$ (ar vietējo pieslēgumu attiecīgajā valstī), par mūsu operatoru piedāvātajām cenām pagaidām vēl grūti spriest.

Tātad, kas jauns mūs sagaida jaunajā tālrunī?

Iphone 4 apjosts ar nerūsējošā tērauda stīpu, ja to tā var nosaukt, kas arī kalpo kā tālruņa antena priekš vecā labā GMS / UMTS radio. Tālrunis aprīkos ar divām kamerām, kas tā īsti nav nekāds jaunums, taču patīkami ir tas, ka ar aizmugurējo kameru varēsiet filmēt HD 720p kvalitātes video ar 30 kadriem sekundē. Aizmugurējai kamerai būs 5 megapikseļi un 5x digitālo zoom’s. Priekšējo kameru, kā jau paredzēts, varēsim izmantot gan parastu foto uzņemšanai, gan video zvaniem un jaunajai aplikācijai “Face Time”. Ar Face Time iPhone 4 īpašnieki varēs veikt savstarpējus videočatus izmantojot tikai Wi-Fi (vismaz pagaidām), kuru veikšanai nebūs vajadzīga nekāda īpaša konfigurācija. Nākamais būtiskais uzlabojums ir tālruņa displejs. Ir dubultota ekrāna izšķirtspēja, kas tagad sasniedz 960×640 pikseļus. Līdzīgi kā iPad, tas ir aprīkots ar IPS displeju, kas piedāvā 800:1 kontrastu. Tālruņa procesors arī ir ņemts no tā paša iPad, kas sola ļoti patīkamu veiktspēju. Lai gan jaunais iPhone ir par ceturtdaļu plānāks, Apple ir iemanījušies tur iemānīt lielāku akumulatoru, kas ļaus 7 stundas ar 3G sarunām, 6 stundas ar 3G interneta pārlūkošanu, 10 stundas WiFi interneta pārlūkošanu, 10 stundas video atskaņošanu vai arī visbeidzot 40 stundas patīkamas mūzikas klausīšanos. Starp citu, WiFi atbalstīs 802.11n standartu. Pats tālruņa izmērs paliks tāds pats – 3.5 collas.

No programmatūras puses, aplikācijas automātiski iegūs augstas izšķirtspējas tekstus un pogas kā daļu no jaunā iOS 4 (jaunā iPhone operētājsistēma). Protams, Apple ir parūpējies arī par izstrādātājiem, un piedāvās daudz un dažādas iespējas ar jauno “Core Motion” API. Parastie lietotāji arī nav atstāsti bešā, piemēram, jaunā iMovie aplikācija ļaus darboties ar HD video failiem. Kopā ar šo un jau augstāk pieminēto Face Time, iOS 4 ir 1500 jaunas apklikācijas un fīčas.

IPhone 4 būs pieejams melnā un baltā krāsā, jau pieminētajos, 199 $ par 16GB modeli un 299$ par 32GB modeli.Veikalu plauktos tie nonāks jau 24 jūnijā. Pirms pasūtīšana ASV, Francijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē un Japānā sāksies pēc nedēļas, bet jūlijā sekos vēl 18 valstis.

Nobeigumā pāris video par jauno iPhone, kā arī nofilmēts Face Time pielietojums reālajā dzīvē.