Uzlādē telefonu braucot ar velo!

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  June 3, 2010  |  3 Comments

nokia velo ladetajs

Nokia ir parūpējusies, lai arī velobraucējiem, kas aizbraukuši pacept šašļikus kādā pļavā attālā lauku nostūrī, būtu iespēja uzlādēt savu tālruni bez 220V rozetes. Esam jau redzējuši dažādus risinājumus telefona uzlādēi, piemēram, ar roku darbināmu mehānismu, kas ražo strāvu no sviras kustināšanas. Nokia piedāvā ierīci, kas uzlādēs jūsu telefonu ar tādu pašu principu kā velosipēdu ārējos apgaismes līdzekļus. 10 minūtes mīšanās ar ātrumu 10km/h spēs saražot pietiekošu strāvas daudzumu, lai varētu nodrošināt 28 minūtes sarunas un 37 stundas gaidīšanas režīma laiku. Vēl viens lielisks pielietojums ir pieslēdzot tālruni caur micro USB pie lādētāja un lietojot, piemēram, N97, N900 vai vēl sekojošā N8 modeļa kombinējumā ar Ovi Maps kā navigācijas iekārtu.   Šāda ekstra izmaksās Nokia lietotājiem 15 eiro.

nokia velo ladetajs

3 Comments for Uzlādē telefonu braucot ar velo!

Dāvis Viļums

Kur var nopirkt? Es vēlos pasūtīt!

Aivars

pagaidām Eiropā vēl nav pieejami.

Nokia said the charging kit will be available through its stores worldwide by the end of 2010. Prices will vary by market. In Kenya, where the kit was first unveiled, it will cost about £12.50 (15 euros).

http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/10224363.stm
http://conversations.nokia.com/2010/06/03/cycling-for-fun-and-profit/

yyy

Izskatās interesanti, tikai ģeneratori lielākoties ir visai neizturīgi. Braucot 50km dienā tāds parasti izvelk tikko 2 mēnešus.