Kā izvēlēties mūsdienīgu datoru?

Posted by:     Tags:  , ,     Posted date:  June 2, 2010  |  5 Comments
Šogad, kā dzīvotspējīgas sevi pierādījušas vairākas jaunas tehnoloģijas. Nedrīkst noliegt, ka datoru, kuru pērkat šodien, un vēlaties kādus gadus trīs neaiztikt, jāaprīko ar jaunākajām un modernākajām fīčām.

Šoreiz nerunāsim par Super High-End un arī par pašu labāko cenas/kvalitātes pirkumu. Drīzāk par vidusmēra nākotnes datoru, kuru iespējams nopirkt šodien, turklāt par paceļamu ciparu.

Sāksim ar tehnoloģijām, kuras jāizmanto, lai ko tādu sakomplektētu. Pirmā un galvenā lieta ir:

CPU
Mūs interesē nākotnei visatbilstošākais CPU, tamdēļ lielu uzmanību pievēršam kodolu skaitam, kas neizbēgami būs viens no svarīgākajiem datoru ātrdarbības kritērijiem.No Intel puses pilnvērtīgs seškodolnieks ir i7-980X, tomēr cena nav draudzīga (670 LVL), tamdēļ ķeramies pie AMD piedāvājuma. Šeit mēs redzam 2 procesorus, no kuriem drošu sirdi izvēlamies lētāko AMD PHENOM II X6 1055T , kas pilnvērtīgi pilda galveno nosacījumu.

MOBO
Lai izvēlētos plati, jāņem vērā saderība ar X6 procesoru, un jaunāko tehnoloģiju atbalstu, t.i. USB3.0 un SATAIII. Mūsu izvēle krita uz Giga Byte GA-890FXA-UD5. Šī plate uzbūvēta uz AMD 890FX čipsteta ar SB850 dienvidu tiltu. Ekstras ir pietiekošā daudzumā 8+2 kanālu skaņa, 4 gab. PCI Express 16X porti un laba barošanas ķēde.

RAM
Atmiņas moduļu lauciņā nekā īpaši jauna pagaidām nav, tamdēļ pieturēsimies pie FutureProof A-Data 4GB, DDR3, 2000* MHz(OC), CL9, Kit Of 2, DJ-F (BBSE) chips, par kura cenu jau jūsmojām iepriekšējā rakstā: 4GB DDRIII 2000MHZ par desiņu!

VGA
Šajā nozarē pastāvīgi viss mainās, tamdēļ neiesim izvirtībās un liksim karti, kura atbalsta DirectX 11 un DisplayPort pieslēgumu,  kā arī dod iespēju pievienot šādas pašas kartes  atlikušajos PCI-Express portos, kad veiktspējas kļūst “par īsu” – Club3D Radeon HD5850, 1GB, GDDR5, Display Port

SSD
Lai turētos līdzi jaunākajām mantiņām SSD ir neizbēgama izvēle datu nesējam, kur turēt operētājsistēmu. Mums acīs iekrita OCZ 60GB, Vertex Turbo Series, SATA II, 2.5″. Gan apjoma ziņā sistēmas un nepieciešamāko programmu turēšanai (60GB), gan ierakstīšanas/nolasīšanas ātruma (~240MB/s) ziņā ar šo SSD viss ir kārtībā.

HDD
Dēl apstākļa, ka liela apjoma SSD diski pašlaik nav pieejami un cena tiem pašiem  160 vai 320 GB modeļiem ir pārāk augsta, jāliek vien vecais-labais HDD. Tomēr nevajag bēdāties par to, ka tas nav Edge of technology, jo ir pieejami HDD ar SATAIII pieslēgumu. Ņemot vērā milzu datu apjomus, kurus mums sarūpēs BlueRay “ripi”, ar 2TB būs pietiekoši. Ja būs par maz, vienmēr var nopirkt vēl pārīti. Līdz ar to, loģiska izvēle: Seagate 2TB 7200RPM Barracuda XT 7200.12 SATA3

Optiskā iekārta
Dārgie draugi, jāatzīst, ka Sony ar savu jauno sadarbošanās stratēģiju iemanījušies kārtējo reizi pārējos (HD-DVD u.c.) “iebāzt maisā”. Šoreiz tas ir panākts ar BlueRay. Šīs optiskās iekārtas ir veiksmīgi pakritušās cenā, tamdēļ komplektācijā droši varam iekļaut BlueRay rakstītāju. LG Electronics BD WRITER, 10x, LightScribe, Sata. Šī iekārta, neskaitot BlueRay disku ierakstam/lasīšanai, nodrošina arī parasto CD un DVD ieraksta/lasīšanas iespējas.

Jāpiebilst, ka Blue-Ray tiks ļoti intensīvi stumts no Sony puses, kā satura pieejamības, tā arī nākotnes 3D televizoru iniciatīvā. Jau uz šo brīdi Blue-Ray ir Playstation trumpis, kas, pēc Sony vadības vārdiem, ļaus atskaņot 3D filmas.

Korpuss
Par laimi arī šajā nozarē nav radikālu izmaiņu, tomēr ir nianses. Kā vienu no svarīgākajām mūsu mērķu sasniegšanai jāpiemin SSD stiprinājuma vieta. Šo apstākli varētu apiet ar šādu verķi: Kingston 2.5″ TO 3.5″ BRACKETS & SCREWS, tomēr vēlamies, lai viss būtu godīgi. Tamdēļ izvēlamies kasti, kurai jau ir šī funkcija, neaizmirstot saderību ar 4 videokartēm un vairākiem cietajiem diskiem, kurus agri vai vēlu, iespējams, nāksies tur savietot. Šāda kaste, dārgās dāmas un cienītie kungi, ir: Antec TWELVE HUNDRED

PSU
Iekšas un kaste būtu, tagad lācītis jāpabaro. Nekādus ekscesus šajā sadaļa nevēlamies piedāvāt, jo nav jēgas. Tomēr kāds kilovats jaudas, nākotnes paplašināšanas vārdā, par ļaunu nenāks. Turklāt jāsaprot, ka pieaugot jaudai, pieaug arī nepieciešamo vadu un savienotāju skaits, kas ir svarīgi. Esam lieli Chieftec piekritēji, jo cena ir laba un PSU lieliski. Tādēļ izvēle krīt uz: Chieftec 1000W PSU with ATX 12V 2.3/EPS-12V w/14cm Fan, Cable Management

Wireless
Jāņem vērā, ka vadi, tas nav nekas jauns. Līdz ar to jānodrošinās pret Old-Scool tehnoloģijām ar kārtīgu Wireless N standarta karti ar nopietnu uztveršanas diapazonu. Šāda karte pēc mūsu domām ir: Airlive WN-5000PCI, 300MBPS ADAPTER PCI, 802.11N.

Kas tad tur sanāk ar naudām?
Saliekot to visu kopā, sanāk šādi: Komplektācija Dateks.lv grozā

Pāri tūkstotim savilka, bet nekas briesmīgs. Jo vecais labais likums – “labs dators maksā štuku“, turpina darboties neskatoties uz fluktuācijām valūtas kursā un mūsu valsts ekonomisko situāciju.

To visu varēja salikt lētāk, bet tad tas zaudētu pašu nozīmīgāko – Toppc.lv 100% Future Proof uzlīmīti 🙂