Jaunais Ubuntu ir klāt!

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  April 30, 2010  |  One Comment

Ja no rīta pamostoties rodas vēlme pārbēgt open-source frontē, tad nu tagad ir salīdzinoši labi laikapstākļi šādām aktivitātēm – ir iznācis Ubuntu 10.04 LTS. Burtu salikums LTS nozīmē, ka supports operētājsistēmai būs 3 gadi desktop versijai un pieci gadi serveriem, atšķirībā no pusotra gada supporta ne-LTS versijām.

Kas vecs?

Joprojām, uzinstalējot svaigu sistēmu, mūs sagaida Firefox , bet tajā pašā laikā varam izvēlēties un uzinstalēt kādu citu atvērtā tipa pārlūku. Joprojām mūs sagaida OpenOffice, kurš cenšas spēkoties ar MSOffice uz Windows, bet uz Linux tas  ir vienīgais daudz maz nopietnais biroja darboņu palīglīdzeklis. E-pastam sākotnēji paredzēts Evotulion. Principā viss ir pa vecam, bet ja vajag ko jaunu, tad  bezmaksas programmatūru bez atsevišķu bibliotēku meklēšanas varam iegūt Ubuntu Software Centre.

Kas jauns?

Ir parādījusies sociālā rīkjosla Me, kas ļauj viegli piekļūt Facebook un Twiterim. Caur šo rīku var arī savienoties ar čata kanāliem. „Being sociable has never been so easy”,  redz kādi laiki pienākuši.

Jaunais mūzikas atskaņotājs iekļauj integrētu veikalu, tāds kā iTunes bērna autiņos uz Linux. Ir iespēja mūziku glabāt „mākoņos” un nodrošināt pieeju no jebkura Ubuntu savam nopirktajam saturam, šo funkciju nodrošina Ubuntu One.

Ir uzlabojies boot laiks. Tas arī viss lielos vilcienos ar neprofesionālu aci, tuvākajā laikā notikti varam sagaidīt Linux komūnas ķidātus plusus un mīnusus pa nopietnam.

P.S. Man vairs nestrādā Dropbox un nevaru atrast iemeslu kādēļ.

Comment for Jaunais Ubuntu ir klāt!

Jānis

Dropbox strādā, ja to pārinstalē pēc Ubuntu apgreida…