Bezmaksas risinājumi tavam datoram #1

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  April 14, 2010  |  8 Comments

Negribu jūs apbēdināt, bet … vai jūs joprojām maksājat par programmnodrošinājumu datoram?

Esam nolēmuši padalīties ar informāciju par programmām, kas ir pieejamas lietošanai bez maksas un palīdz atvieglot darbu ar datoru ikvienam. Internetā ir atrodams lērums programmu, dažas ļoti pārdomātas un ērtas, dažas ne tik labas, kā brandotās maksas programmas. Tagad arī parādījušās daudz programmas, kuras pat lietotājam nav jāinstalē uz sava datora. Tās var lietot tiešsaistē no jebkura datora.

Šai tēmai tiks veltīti vairāki raksti, katrs par savu aplikāciju nozari, tāpēc sekojiet līdz mūsu jaunumiem.

Kā pirmās apskatīsim Antivīrusu un Pretspiegu programmas.

virus

1. Ad-Aware Free 8.2
http://www.lavasoft.com/products/ad_aware_free.php
Windows

Pēdējā programmas versija jaunu tehnoloģiju , kas meklē ļaundabīgās programmas (mallware) un analizē aktīvos datora procesus. Ļoti vienkārša un saprotama lietotāja saskarne (user interface), kā arī laba automātiskā aizsardzība, kas tiek galā ar problēmām, pirms lietotājs tās pat ir pamanījis. Programma ir bezmaksas mājas lietošanai; protams, Plus un PRO versijas piemet klāt vēl pāris ekstras, bet tās respektīvi izmaksās 26.95 un 39.95 dolārus.

2. avast! Free Antivirus 5.0
http://www.avast.com/free-antivirus-download
Windows

Jauns izskats, viegli saprotama vadāmība, jauns dzinis problēmu atrašanai jūsu datorā (neskaitot parastās vīrusu datubāzes). Projekts tiek veiksmīgi attīstīts un iegūst ar vien lielāku popularitāti. Protams, ir iespēja samaksāt un iegūt vēl lielāku aizsardzību ar avast! Internet Security.

3. AVG Anti-Virus Free Edition 9.0
http://free.avg.com/us-en/homepage
Windows

Šī aplikācija ir vairāk priekš sistēmas tīrības saglabāšanas, nevis to iznīcināšanas jau vīrusu un trojas zirgu apsēstos datoros, bet tas izceļas ar savu spēju atbilstoši darboties arī Windows sistēmās Safe Mode režīmā, kad vairs Normal režīmā vairs nevar .

4. Malwarebytes’ Anti-Malware 1.36
http://www.malwarebytes.org/
Windows

Šīs programmas produktus lieto vairākas lielas koorporācijas, piemēram, Norton, pateicoties tās ļoti ātrajai sistēmas skanēšanai. Var piebilst arī, ka diezgan veiksmīgi arī iztīra visu, ko atrod.

5. Microsoft Security Essentials 1.0
http://www.microsoft.com/Security_Essentials/
Windows

Microsoft ir atskārtis nepatīkamo patiesību: Windows – bez vīrusiem neiztikt. Patīkami, ka viņi nemēģina izspiest no nabaga klientiem vēl pāris dolārus par iespēju iztīrīt savu datoru, bet gan piedāvā paši savu pretspiegu programmu bezmaksas viesiem lietotājiem. Tā nav pati labākā aizsardzība, bet tomēr tāpat tā ir labāka par nekādu. Protams, strādā lieliski ar Windows, 74 valstīs un 25 valodās.

6. Panda Cloud Antivirus Free Edition 1.0
http://www.cloudantivirus.com/en/
Windows

Šī programma ir vairāku IT portālu ieteikto risinājumu sarakstā un tam ir diezgan labs iemesls. Puse no vīrusu noteikšanas notiek mākonī (interneta tiešsaistē) tāpēc izpaliek smago vīrusu datubāžu lejupielāde. Vairs neatradīsies Update pogu. Viennozīmīgi viena no labākajām bezmaksas antivīrusu programmām.

7. ThreatFire 4.5
http://www.threatfire.com/
Windows

Patīkama programma, kas strādā kā malware iznīcinātājs un var sadarboties ar tradicionālajām vīrusu programmām, lai nodrošinātu papildus drošību. Pats par sevi ļoti ātrs un spēt atbrīvoties pat no rootkitiem.

8. Trend Micro HouseCall 7.1
http://housecall.trendmicro.com/index.html
Windows

Līdzīgi kā Panda, Trend lieto interneta datubāzi, lai atrastu problēmas, tas neprasa programmas uzinstalēšanu uz datora. Tas nestrādā fonā (līdz ar to nav pilna laika aizsardzības), bet tas padara to par lielisku papildus opciju, lai sadarbotos ar citām antivīrusu programmām.

Nākamajā reizē apskatīsim Audio un Video risinājumus.

8 Comments for Bezmaksas risinājumi tavam datoram #1

MSE

ko tada nievajosha attieksme pret MSE? Alergija vai tomer kadi testi. Pec personiskas pieredzes pec visiem avastiem un avg`iem, MSE es ierindotu virs viniem. Gan aizsardzibas gan ertuma/performances zinjaa.

Ja tomer testi tad no kurienes informacija nemta?

Ahm

Vēl labs ir Comodo.

_Mo3_

Lietoju panda mākoni, kopš tā iznākšanas un īpaši nevaru sūdzēties, izņemot, to ka viņš manu veco labo mIRCu patstāvīgi grib bloķēt, par spīti tam, ka pēc pirmās nobloķēšanas norādu, ka vairs nevēlos, lai šī programma tiktu aiztikta!

Aivars

Ņemti vērā apskati no PCMag, par MSE var palasīt review šeit http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2353447,00.asp

usinss

Emz, bet ko darīt komersaniem? Tiem nav reāla un laba antivīrusa bez maksas. Šis viss der mājas lieotājam, bet kapēc mest ārā 50-120 ls par OS?

Kloons

Komerciāli pa frei ir Comodo un Clam…
Clam gan nav realtime skanera, tikai schedules, bet uz bremzīgām kastēm būs gana labs ar skanu reizi dienā(naktī)…
Comodo interfeiss kautkāds interesants, bet var tikt galā 😉

Kloons

Ad-Aware pirmajā vietā gan labāk nelikt… lietotāji viņā ātri sapinas un pārāk daudz bļaustās…
AVG sākot no 9 versijas ir palicis ļoti ok.

Agris Krusts – liekulis? | TOP PC.Lv

[…] arī samērā “naglā” ar koeficientu 1:1 nokopētā mūsu pašu toppc.lv rubrika Bezmaksas risinājumi tavam datoram. Un nevis viens raksts, bet pakāpeniski, rubrikas tapšanas gaitā, visa rakstu sērija, kas […]